آسپرین برای زنان باردار

آسپرین برای زنان باردار

بهمن ۳, ۱۳۹۷ نسخه بارداری نظرات

دوز کم و روزانه آسپرین ، کمک می کند تا از پدیده پره اکلامپسی ( مسمومیت بارداری ) محافظت شوید .

زنان باردار ، در خطر بالای بیماری جدی به نام پره اکلامپسی هستند که باید هر روز بعد از ۳ ماهه اول بارداری دوز پایین آسپرین را مصرف کنند .

مصرف روزانه دوز پایین آسپرین (۸۱ میلی گرم ) در میانه و اواخر بارداری می تواند به طور قابل چشمگیری وقوع پره اکلامپسی را کاهش دهد و می تواند خطر زایمان زودرس یا کاهش وزن زایمان را کاهش دهد .

پره اکلامپسی ، یکی از معمول ترین علل مشکلات سلامتی هم برای مادران  و هم برای نوزادشان است . حداقل زنان بارداری که در معرض خطر بالای پره  اکلامپسی هستند مصرف روزانه دوز پایین آسپرین می تواند به پیشگیری از این حالت جلوگیری کرده و نتیجه را هم برای مادر و هم برای بچه بهبود بخشد .

پره اکلامپسی ، یک حالت پیچیده است که در زنان باردار رخ می دهد و شامل یک افزایش در فشار خون و پروتئین اضافی در ادرار بعد از ۲۰ هفته بارداری است . حدود ۴ درصد بارداری ها در کشور ایالات متحده تحت تاثیر پره اکلامپسی قرار می گیرد .

مهم است که از پره اکلامپسی ، پیشگیری کنیم ، چون تنها درمانی است که می تواند بارداری را نگه دارد که می تواند خطرهایی را برای نوزاد به همراه داشته باشد ، اگر که قبل از ۳۴ هفته بارداری انجام نشود .

پره اکلامپسی ، عامل بیش از یک سوم مشکلات سلامتی جدی است که در میان زنان باردار رخ می دهد و ۱۵ درصد زایمان های زودرس را نیز موجب می شود .

زنان بارداری که به پره اکلامپسی مبتلا می شوند ، می توانند از آسیب تهدید کننده اندامی یا سکته مغزی رنج ببرند . جنین های متولد نشده در این بیماری به کندی رشد می کنند ، چون این بیماری باعث می شود که اکسیژن و مواد غذایی از آنها گرفته شود و منجر به ایجاد نوزادانی با کاهش وزن ، زایمان زودرس یا جنین مرده به دنیا آمده شود .

نوزاد به کندی رشد می کند و شما یک نوزاد کوچک دارید یا باید نوزاد را زود به دنیا آورید تا زندگی مادر را نجات دهید ، چون می توان منجر به سکته مغزی شود .

زنان در معرض خطر بالای پره اکلامپسی ، شامل آنهایی هستند که در دسته بندی زیر قرار دارند :

  • در بارداری های قبلی ، پره اکلامپسی داشته اند
  • قبل از بارداری ، مبتلا به فشار خون بالا یا دیابت بوده اند
  • ۲ قلو ، ۳ قلو و یا حتی بیشتر در یک بارداری داشته اند

یک پزشک ، همچنین امکان دارد که آسپرین را روزانه تجویز کند تا در زنانی که  دارای ترکیبی از ۲ یا بیشتر از فاکتورهای خطر متوسط هستند ، استفاده شود ، این ، زنانی را شامل می شود که :

  • اولین نوزاد خود را دارند
  • چاقی
  • سن آنها بالاتر از ۳۵ است .

طبق آخرین اطلاعات پزشکی ، استفاده روزانه با دوز کم آسپرین ، خطر زایمان زودرس را ۱۴ درصد و خطر کاهش رشد جنینی را تا ۲۰ درصد کاهش داده است و منجر به کاهش ۲۴ درصدی در وقوع کلی پره اکلامپسی شده است .

در اضافه ، شواهد و مدرکی برای آسیب در دوز پایین آسپرین در زنان بارداری که در معرض خطر بالای پره اکلامپسی هستند ، وجود ندارد .

با این وجود ، هر مادر بارداری باید قبل از شروع رژیم روزانه آسپرین ، با پزشک خود مشورت کند .

ما قطعا نمی خواهیم که زنان بدون مشورت و صحبت با دکتر خود ، شروع به مصرف آسپرین کنند . این چیزی است که آنها باید با مشورت با پزشک خود  انجام دهند .

تحقیقات و شواهد از استفاده از آسپرین با دوز پایین به منظور جلوگیری از پره اکلامپسی در مادران ، حمایت کرده است .


ترجمه شده از وبسایت: webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است