مزایا و عوارض کاشت ریش و سبیل

مزایا و عوارض کاشت ریش و سبیل

بهمن ۳, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

مزایا و عوارض کاشت ریش و سبیل

بهتر است قبل از تصمیم  و اقدام برای انجام عمل کاشت ریش و سبیل به چند نکته مهم در ارتباط با مزایا و معایب روشهای مختلف کاشت توجه  کنید . با توجه به اینکه برداشتن مو و پیوند گرافتها طی عمل جراحی صورت می گیرد ممکن است بعضی از عوارض جانبی برای افراد رخ دهد . آنچه حائز اهمیت است موارد شایع در ارتباط با عوارض جانبی است .

ممکن است در ابتدا رویش موها به کندی صورت بگیرد و یا حتی فرد ریزش مویی را تجربه کند . با توجه به سیستم ایمنی فرد در صورتیکه موازین بهداشتی به وبی در کلینیک اجرا نشود و ابزار به درستی استریل نشوند ممکن است عفونتی در محل ایجاد شود که با استفاده از آنتی بیوتیکها قبل از عمل و بعد از ان از بروز یا تشدید عفونت پیشگیری کرد .

التهاب و قرمزی پوست از جمله عوارض موقتی دیگر عمل کاشت ریش و سبیل می باشد . در محل برداشت و پیوند ممکن است کیستهای ریزی ایجاد شود و در اغلب موارد به تدریج کیست ها از بین میروند . درد و تورم جزئی از عوارض جانبی دیگر این نوع عملهاست .


چه کسانی کاندیدی برای روش های کاشت ریش و سبیل  هستند ؟

افرادی که موهای ریش و سبیل کم پشتی دارند و یا به واسطه آسیبهای فیزیکی یا سوختگی و مشکلات پوستی رویش مو و سبیل هایشان متوقف شده است می توانند با مشورت با پزشک اینکار را انجام دهند .

ملاقات با پزشک معالج بهترین راه برای تصمیم گیری است از آنجاییکه نوع و کیفیت و تراکم مو در موفقیت عمل کاشت نقش مهمی ایفا می کند . سابقه پزشکی و مصرف داروهای خاص هم باید در پروسه کار مورد ارزیابی قرار بگیرد . معمولا بعد از ۲۵ سالگی زمان خوبی برای انجام این عمل خواهد بود .

از آنجاییکه ریش و سبیل در ظاهر مردانه و زیبایی فرد بسیار موثر است انتخاب کلینیک مجهز به شما کمک خواهد کرد تا موهای ریش و سبیل پیوندی ظاهری کاملا طبیعی و با تراکم مطلوبی داشته  باشند .


نظر پزشکان در مورد عمل کاشت ریش و سبیل

با توجه به پیشرفتهای روزافزون و دقت بالای ابزار و سوزنها و هم چنین مراقبتهای قبل و بعد از عمل کاشت ، در صورتیکه فرد تمام فاکتورهای لازم را برای کاشت ریش و سبیل داشته باشد این روش از سوی پزشک به او پیشنهاد میشود . در روشهای قبلی تا حدودی جای اسکار پس از جراحی مشهود بود و فرد باید همیشه تا حدی موهایش را بلند نگه میداشت تا اثر اسکار مخفی باشد اما امروز با ایجاد پانجهای بسیار ریز و استفاده از رباتهای پیشرفته با حداقل خطا و حتی انجام عمل به صورت اتوماتیم اکثر عملها با رضایت بالای افراد همراه بوده است .

اما بهترین پزشک برای انجام این عمل متخصص و جراح زیبایی است البته نباید فریب مراکزی را خورد که هزینه کمتری پیشنهاد میدهند اما در واقع کیفیت کار بسیار پایین خواهد بود و گاهی عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه خواهد داشت به صورتیکه ممکن است فرد ریزش موی بیشتری را در محلهای اهدایی تجربه کند .


مراقبتهای لازم بعد از کاشت

مانند عملهای جراحی دیگر اصول اولیه ایی بعد از عمل کاشت باید رعایت شود.

ممکن است فرد احساس درد و تورمی در نواحی اهدایی و پیوندی داشته باشد که مصرف مسکن توصیه میشود . بتهر است محل کاشت خشک نگه داشته شود تا ریسک بروز عفونت و قارچ پوستی به حداقل برسد . داروهای موضعی آنتی بیوتیک هم با نظر پزشک تجویز میشود . افراد سیگاری بهتر است مصرف سیگار را متوقف کنند . تا ده روز از اصلاح موها خودداری کرده و در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند .

بهتر است تا مدتی کارهای سنگین و ورزشهای سنگین از برنامه روزمره حذف شوند . به هرحال نوع عمل جراحی و کیفیت کار روند بهبودی را سرعت خواهد بخشید .


بهترین روش کاشت ریش و سبیل

بر اساس نوع موها و تراکم موی مورد نیاز نوع کاشت از سوی پزشک مشخص خواهد شد اما روشهای fut و fue و sut هر کدام مزایا و معایبی دارند که در طی مشاوره برای فرد توضیح داده خواهد شد . در صورتیکه روند کاشت به بهترین شکل انجام شود عوارض جانبی به حداقل میرسد .

قارچ پوستی در شرایطی ایجاد می شود که محیط مستعد مرطوبی وجود داشته  باشد و در عمل کاشت ممکن است در فضاهای باز ایجاد شده مشکلاتی از این دست ایجاد شود . البته استفاده از لوسین های ضد قارچ و رعایت بهداشت در پیشگیری از بروز قارچ نقش مهمی ایفا  می کند .

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است