کاشت ریش و سبیل به روش FUT

کاشت ریش و سبیل به روش FUT

ژانویه 22, 2019 نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

معمولا مردانی که به دلایل مختلفی دچار کم پشتی و ریزش موهای ریش و سبیل میشوند به دنبال راه درمانی برای این مشکل هستند . ریزش موها در ریش و سبیل میتواند به دلایل مختلفی مثل سوختگی ، اختلالات هورمونی اتفاق بیافتد . حتی بعضی از جوانان برای پنهان کردن اثرات جوش و آکنه سعی می کنند این روشها را امتحان کنند . کاشت ریش و سبیل به روش fut کاملا کاشت مو می باشد.

با توجه به دقت بالای تجهیزات جدید پزشکی معمولا قسمتی که موهای برای پیوند برداشته میشود میتواند خود را ترمیم کند و به رویش ادامه دهد و البته میتوان چند هزار پیوند را انجام داد . آنچه حائز اهمیت است استقرار مناسب پیوند ها و تراکم مناسب موها در نواحی مختلف چانه و گونه هاست .


مزایا و معایب روش fut

مانند هر عمل جراحی دیگر ، روش fut برای کاشت ریش و سبیل هم میتواند مزایا و معایبی داشته باشد . معمولا تا چند روز بعد از جراحی بیمار احساس کرخی و درد جزئی را تجربه  خواهد کرد گاهی ممکن است موها بعد از جراحی ریزش پیدا کنند اما تا حدودی موقتی است و بعد از ان سیر طبیعی رویش آغاز میشود .

روش fut به روش نواری هم شناخته  میشود زیرا در این روش موها به شکل نواری چند اینجی از پشت سر برداشته میشود . در حال حاضر روشهای جدیدتری نسبت به fut  وارد عرصه پزشکی شده است . از معایب این روش میتوان جاماندن جای اسکار در پشت سر و تا حدودی رشد نامنظم  و با تراکم پایین موها  اشاره کرد .


مقایسه روش fut و fue

آنچه دو روش کاشت ریش و سبیل fut و fue را از هم متمایز میکند نحوه ی برداشتن موها از پشت سر می باشد . روش fut نسبت به روش fue از تکنولوژی ضعیف تری برخودار است و در نتیجه انتظار میرود کاشت ریش و سبیل به روش fue مزایای بهتری داشته باشد . بر این اساس روش fut بار مالی کمتری برای فرد خواهد داشت .

از آنجاییکه معمولا در روش fut جای اسکار بزرگتری ایجاد میشود میتواند در مقابل بروز عفونت مستعد تر باشد . البته همه ی ایت موارد با توجه به میزان گرافتها و تراکم مورد نیاز برای هر فرد متغیر خواهد بود .

در روش fue پانج های بسیار ریز با قطر ۱ میلی متر و یا کمتر برای برداشتن فولیکولهای مو در محل تعیین شده ، ایجاد خواهد شد .

در این روش نتیجه کار کیفیت بالای موهای برداشته شده و وارد شدن حداقل آسیب به مو در قسمت اهدایی می باشد . البته روش استقرار موها در هردو مشابه است و با فورسچ های کوچکی موها با زاویه و عمق و جهت مناسب در محل دقیق قرار می گیرند . در نهایت هر فرد باید روشی را انتخاب کند که اسیبی به موهای او وارد نکند و از روشهای جدید و به روز بهره ببرد .


هزینه کاشت ریش و سبیل به روش fut

از آنجاییکه این روش تا حدودی نسبت به روشهای دیگر قدیمی تر است هزینه کاشت هم به همان نسبت کمتر خواهد بود . اما با توجه به تعداد گرافت ها ، تراکم هزینه متغیر خواهد بود . به خاطر داشته باشید ممکن است روش کاشتی با هزینه کمتر ، آسیبهای جبران ناپذیری برایتان به همراه داشته باشد . بهتر است قبل از اقدام به کاشت با مشاورین و متخصصین زیبایی مشورت کنید و از عوارض احتمالی تمام روشها مطلع شوید . البته ممکن است بعد از عمل هم تا مدتی تحت نظر پزشک باشید تا روند رویش طبیعی و جهت رویش درست بررسی شود .


بهترین روش کاشت ریش و سبیل

بر اساس مطالعات و بررسی های بالینی ممکن است نظرات متناقضی در این رابطه وجود داشته باشد . اما آنچه بدیهی است این است در روشهای  fue و fut با توجه به نوع عمل ، کارایی بیشتری نسبت به روشهای دیگر دارند . در واقع در هر دو روش بازدهی بالایی حاصل میشود و البته تا حدودی نتایج نهایی مشابه یکدیگر می باشد .

لازم به ذکر است در تمام روشهای کاشت ریش و سبیل که امروزه در کلینیک های تخصصی پوست و مو انجام  میشود ، مراقبتهای قبل و بعد از عمل بسیار مهم می باشد . استفاده از ابزار استریل و رعایت بهداشت فردی بعد از جراحی و تمیز نگه داشتن محل کاشت نتایج خوبی برای فرد رقم خواهد زد . البته مشاوره با افراد متخصص میتواند ما را در انتخاب نوع مرکز و کیفیت کار یاری رساند .

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است