کاشت ریش و سبیل به روش FUE

کاشت ریش و سبیل به روش FUE

بهمن ۲, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

کاشت ریش و سبیل به روش  FUE یکی از مدرنترین و بهترین روش های کاشت ریش در دنیاست. در این روش دیگر نیازی به جراحی های طولانی و دراز مدت نیست و با انجام دادن کاشت ریش با استفاده از تکنیک FUE دوران نقاهتی را تجربه نمی کنید.کاشت ریش به نوعی می توان گفت تنها راه حل برای تراکم کم موها در نواحی از صورت و یا کم پشت شدن آنها است.

کاشت ریش و سبیل با موی طبیعی روشی است که معمولا برای آقایانی که از کم بودن یا خالی بودن موهای صورت خود ناراضی هستند انجام میشود و یاممکن است زخم های خاص در محل رویش موی صورت داشته باشند که کاشت ریش طبیعی در محل آسیب دیدگی میتواند تنها راه کار دائم برای پرپشت کردن ریش وسبیل ویا پوشاندن محل اسیب دیدگی صورت باشد.

ترمیم کاشت ریش را می توان برای افرادی انجام داد که الگوی پر پشت یا کم پشت بودن موهای صورت خود را می خواهند تغییر بدهند با این کار می توان شکل و فرم چهره فرد را تغییر داد.مزیت کاشت ریش و سبیل به روش FUE در این است که در محل اهداکننده اسکاری (جای زخم) ایجاد نمی‌شود. به همین دلیل و به دلیل این که هیچ کس دوست ندارد در صورت خود اسکاری داشته باشد برای کاشت ریش و سبیل فقط از روش FUE استفاده می‌شود.

زمانی که از روش FUE برای کاشت ریش و سبیل استفاده می‌شود نتایج حاصله کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و کسی متوجه کاشته شدن ریش و سبیل در صورت نمی‌شود. پیوند سبیل علاوه بر این که موهای از دست رفته را به صورت بازمی‌گرداند بلکه به بیمار در بازیابی اعتماد به نفسش نیز کمک می‌کند.


مراحل کاشت ریش و سبیل به روش FUE

موهای دهنده اصولا از فرق سر برداشته می شود که معمولا از لحاظ بافت و ویژگی های دیگر شبیه موهای صورت است. گاهی اوقات  موهای صورت بیمار بیشترین مطابقت را با موهای کنار سر دارد و گاهی اوقات با موهای پشت سر خیلی مطابقت دارد.

بعد از کاشت مو برای اینکه ظاهر موها طبیعی به نظر برسد، با توجه به این که موهای صورت به طور طبیعی رشد می کند موها به صورت تک یا ۲ گرفتی کاشت می شود. گام بعدی برای اطمینان از طبیعی به نظر رسیدن موها، جای گذاری دقیق گرفت ها در مسیر و زاویه درست و مناسب  و هم چنین استفاده از توزیع میکروسکوپی گرفت ها است که بتواند در کوچکترین شکاف ها نیز کاشت شود و به این ترتیب جای زخم ها به حداقل می رسد و حتی توزیع مناسب موهای خاکستری رنگ در نواحی مدنظر، نیز رعایت می شود.


مزایا و معایب روش FUE

کلیه مراحل کاشت ریش و سبیل در این روش در یک جلسه قابل انجام بوده و هیچ نیازی به جراحی ندارد روش کاشت ریش و سبیل با تکنیک fue معایب و مضرات روش کاشت ریش و سبیل fut را از بین برده است .

یکی از این معایب جراحی بود که در این روش وجود ندارد از مزایای روش fue می توان به بدون درد ، بدون خونریزی ، بدون بیهوشی و … نام برد . نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در روش کاشت ریش و سبیل fut برشی که در پشت سر انجام می دهند آسیب مستقیمی به ناحیه گالا می رساند که که در روش کاشت ریش و سبیل fue این طور نیست هم چنین از دیگر برتری های این روش نسبت به روش fut می توان به نداشتن دوران نقاهت اشاره کرد که برای فرد متقاضی بسیار حائز اهمیت می باشد .

به طور کلی روش FUE در مقایسه با FUT روش جدیدتری است که امروزه در کاشت ریش و سبیل طبیعی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. کاشت ریش و سبیل یک روش نسبتاً ایمن و بی‌خطر است. بااین‌حال، هر روش درمانی خطرات و عوارض جانبی مخصوص به خود را همراه خواهد داشت که در این عمل نیز ممکن است تورم و قرمزی پوست از آن جمله باشد.


کلینیک تخصصی کاشت ریش و سبیل FUE

همان‌طور که در مطالب بالا ذکر شد کاشت ریش و سبیل با تکنیک FUE باظرافت بالا و همچنین با دقت فراوان توسط تیم مجرب کاشت ریش انجام می‌شود که اگر در یکی از کلینیک های تخصصی کاشت ریش و سبیل معتبر انجام شود ، حتی خواب مو و مدل مو کاملاً طبیعی بوده و همچنین طراحی مناطق موردنیاز کاشت ریش و سبیل با هماهنگی فرد متقاضی انجام می‌شود.

در این روش برداشت گِرَفت ها به وسیله دستگاه برقی اِف یو یی انجام می شود که از دقت و سرعت بسیار بالایی برخوردار است.اگر کاشت ریش و سبیل در مراکز و کلینیک هایی انجام شود که از روش های جدیدی مانند FUE استفاده می کنند و نهایت دقت و ظرافت را در این عمل خواهند داشت ، فرد متقاضی رضایت کامل را با حداقل عوارض از کاشت ریش و سبیل خواهد داشت.


چرا کاشت ریش و سبیل به روش FUE انجام می شود؟

 • کاشت ریش و سبیل به روش FUE بدون بیهوشی بوده و با بی حسی موضعی انجام می شود و فرد هیچ دردی را احساس نمی کند.
 • کاشت ریش به روش FUE بدون جراحی و عوارض آن، همانند: تورم، درد، خونریزی، تورم، جای زخم، اسکار، بخیه و دوران نقاهت انجام می شود.
 • این متد مناسب برای پوشاندن معایب ناشی از سوانح ایجاد شده پوستی در ناحیه ریش است.
 • بعد از کاشت فرد میتواند ریش یا سبیل خود را از ته تراشیده، بلند کرده و یا پیرایش کند.
 • شایان ذکر است در این تکنیک دیگر شاهد عوارض کاشت ریش و سبیل نمی باشیم چرا که در این تکنیک معایب و نواقص روش های قبل برطرف شده و فرد بدون هیچگونه جراحی، درد، خونریزی، عوارض جانبی و … می تواند کاشت ریش و سبیل خود را انجام دهد.
 • از جدیدترین و برترین روش های کاشت ریش در دنیا کاشت ریش با تکنیک FUE می باشد که در این تکنیک برداشت گرفت ها دو برابر شده با این تفاوت که در هنگام برداشت گرفت ها دیگر گرفتی از بین نرفته و هنگام برداشت گرفت های همسایه هیچ آسیبی نمی بینند نقطه قوت کاشت ریش به روش FUE علاوه بر برداشت در کاشت هم می باشد هنگام کاشت در این روش دیگر شاهد عروسکی و مصنوعی دیده شدن تار موها نیستیم و مدل و خواب موها یکسان بوده و به دلخواه فرد می باشد .

تراکم بالا در این روش کاشت و همچنین طبیعی بودن و طبیعی جلوه دادن از ویژگی های منحصر به فرد FUE می باشد . در صورتی که بانک موی فرد کم بوده از روش SUT به عنوان روش مکمل استفاده می شود که نتیجه به دست آمده به بهترین شکل ممکن باشد.


افراد کاندید کاشت ریش به روش FUE چه کسانی هستند؟

 • افرادی که بدلیل سوانح و…. اثرات ناشی از آن بر روی صورتشان باقی مانده و با این متد کاشت ریش و سبیل می‌توانند جای آن را بپوشانند.
 • افرادی که ریش و سبیل آن ها به صورت ارثی رشد نمی کند.
 • افرادی که ریش و سبیل با موهای کم پشت و یا خالی دارند.
 • افرادی که ریش و سبیل نا منظم و پراکنده دارند و خواهان خط ریش هستند.
 • افرادی که ریش و سبیل پرپشت یا کم پشت دارند که می خواهند تراکم آن را تغییر دهند.

موهای دهنده در کاشت ریش

همان طور که گفتیم موهای دهنده از پشت یا کناره های سر برداشته می شود که از نظر بافت و ساختار شباهت زیادی به ریش دارد.برای رسیدن به ظاهر طبیعی ریش، معمولا ۲ گرفت در محل موردنظر کاشت می شود.همچنین در روش FUE از چینش متراکمی برای طبیعی به نظر رسیدن ریش استفاده می شود.


موی جدید کاشته شده تا چه حدی رشد می کند؟

موی جدید صورت، معمولا رشد نرمالی دارد دقیقا مثل موهای قدیمی صورت رشد می کند. بافت و ویژگی های دیگر تار مو به دست آمده از فرق سر را، وقتی مجددا شروع به رشد می کند می توان پیرایش و اصلاح کرد و حتی می توان اجازه داد دقیقا مثل بقیه موهای صورت هر اندازه ای رشد کند. وقتی موهای کاشت شده صورت دائمی شود، به سختی می توان آنها را از موهای اصلی صورت متمایز ساخت.

برای اطمینان در مورد این که موهای صورت طبیعی به نظر می رسد، جای گذاری دقیق موها در زاویه درست و مسیر صحیح الزامی است. برای این که موهای کاشته شده مورد نظر نتیجه مطلوبی دهد، رسیدگی کردن دقیق به آنها امری الزامی است و باید مراقبت های لازم بعد از عمل به طور دقیق همان گونه که پزشک دستور داده است ،انجام شود.


هزینه کاشت ریش و سبیل FUE

فاکتورهای زیادی در تخمین هزینه جراحی کاشت موی صورت دخیل است که تقریباً همان عوامل مؤثر در هزینه کاشت موی سر می باشد. اگر چه هزینه انجام عمل های زیبایی در کلینیک های مختلف ، بسیار متفاوت است و به دلیل نبود قانون ناظری در تعیین هزینه عمل زیبایی کاشت مو ، با اعداد و ارقام مختلفی رو برو هستیم ، اما به طور کلی هزینه کاشت ریش و سبیل و موی صورت آقایان ،  با توجه به تعداد گرافت مورد نیاز ، وسعت ناحیه ی ریزش کرده ، روش انتخابی جهت کاشت و دستمزد  پزشک متخصص تعیین می شود .

شرایط بیمار و نظر جراح در تعیین میزان هزینه انجام عمل کاشت ریش و سبیل طبیعی تاثیر گذار بوده و هم چنین طول مدت درمان و بخش تحت جراحی قرار گرفته شده نیز در تعیین هزینه موثر خواهند بود.به طور کلی در روش های جدید کاشت ریش وسبیل هزینه ها بیشتر است.به طور مثال هزینه درمان FUE نسبت به روش های قدیمی تر بیشتر است.

بیشترین تعیین کننده هزینه کاشت ریش و سبیل به روش FUE  بستگی به تعداد گرافت‌ها و روش به کار برده شده لازم برای انجام کاشت ریش دارد . البته عواملی مانند ،شهرت و مهارت و سابقه کار پزشک، میزان مدرنیزه بودن کلینیک و تجهیزات مورد استفاده و غیره تاثیر بسزائی میتوانند داشته باشند. البته پزشک با دیدن ریش فرد در همان جلسه مشاوره می‌تواند تخمین دقیق ‌تری نسبت به هزینه‌های این درمان را ارائه دهد.


آیا کاشت ریش و سبیل به روش FUE درد دارد؟

کاشت ریش و سبیل درد و ناراحتی بسیار کمی را ایجاد می کند و بنابراین جراح می تواند با استفاده از بی حسی، این عمل را کاملا بدون ایجاد درد برای بیمار به روش FUE انجام دهد. بعد از انجام عمل کاشت موی صورت ممکن است در محل کاشت مو نقاط ریز خونی نازکی را روی پوست خود ببینید. این نقاط بعدا سفت می شوند که نشان می دهد پوست شما در حال بازسازی است.

این حالت برای یک هفته ادامه خواهد داشت و بعد از ان کم کم این نقاط خونی کوچک از پوست جدا می شوند . بعد از این به مدت یک یا دو هفته موی کاشته شده به حالت ته ریش باقی می ماند و بعد از این زمان موی کاشته شده ریزش می کند که البته این موضوع بخشی از فرآیند بهبودی است و به آن شوک ریزش مو پس از کاشت گفته می شود. نیازی به نگرانی در این مورد نیست چرا که موی کاشته شده دوباره رشد خواهد کرد. البته تمامی موهای کاشته شده ریزش نمی کنند اما عموما حدود ۷۰ درصد آن ها ریزش خواهند داشت.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است