کاشت ریش و سبیل به روش FUE

کاشت ریش و سبیل به روش FUE

بهمن ۲, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

کاشت ریش و سبیل به روش fue معمولا برای پرکردن موهای سبیل و موهای ریش در اطراف گونه و چانه به کار میرود . این روش راه  حل مناسبی برای افرادی است که میخواهند موهای ریش و سبیل با تراکم بیشتر داشته باشند . اغلب پزشکان از این روش استفاده می کنند نظر به اینکه پاسخ دهی بالایی دارد و میتواند انتظارات افراد را تامین  کند


مراحل  کاشت ریش و سبیل به روش fue

اگر شما بر اساس بررسی ها و آزمایشات انجام شده ، کاندید مناسبی برای کاشت ریش و سبیل به روش fue  انتخاب شده اید بهتر است در انتخاب پزشک متخصص بسیار دقت کنید زیرا ریش و سبیل در زیبایی شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود . آنچه بسیار مهم است محل درست استقرار موها و زاویه درست آنهاست تا پس از عمل کاملا طبیعی به نظر برسد .

فولیکولهای مو بر اساس ضخامت و قطر و تعداد مورد نیاز برداشته  میشوند . تعداد فولیکولهای برداشته شده به محل مورد نظر برای پیوند و تراکم آن بستگی دارد .عمل با بی حسی موضعی و تزریق مسکن انجام  میشود . با توجه به منطقه پوشش داده شده و تراکم ایجاد شده عمل بین ۲ تا ۵ ساعت طول میکشد .

روز بعد از عمل فرد به راحتی میتواند فعالیتهای روزمره اش را انجام دهد . این کار با سوزنهای بسیار ریزی انجام میشود که در نهایت درد و خونریزی و تورم را به حداقل میرساند . بهتر است تا ده روز بعد از موهای ریش و سبیل اصلاح یا تیغ زده نشوند . مثل هم عمل جراحی دیگر در اثر مراقبت ضعیف و رعایت نکردن اصول بهداشتی ممکن است عفونتی بعد از عمل ایجاد شود


مزایا و معایب روش fue

در این روش میتوان تعداد مشخصی فولیول مو را برداشت و برای پیوند استفاده کرد . بهبودی سریع در محل برداشتن گرافت و محل دریافت کننده از مزایای دیگر این روش می باشد . معمولا هیج جای اسکار پس از عمل در این روش مشاهده  نمی شود .

معمولا از Hنجاییکه موهای پیوندی طبیعی هستند ، از لحاظ زیبایی کاملا مطلوب هستند . روش fue نسبت به روشهای قبلی معایت بسیار کمی دارد و با توجه به پیشرفتهای تکنولوژیکی هر روز کیفیت کاشت به این روش رو به بهبود است .

کلینیک تخصصی برای انجام عمل کاشت ریش و سبیل باید تحت نظارت پزشک متخصص باشد و مثل هم عمل جراحی دیگری رعایت اصول بهداشتی و استریل کردن ابزار برداشتن گرافت و پیوند بسیار مهم است . انتخاب  محل و تراکم مناسب موهای پیوندی با توجه به ساختار پروسه ایی است که در یک کلینیک تخصصی و با همکاری پزشک متخصص زیبایی محقق خواهد شد .


هزینه کاشت ریش و سبیل به روش fue

نظر به پیشزفتهای اخیر در تکنولوژی fue ، هزینه ی کاشت مو بر اساس تعداد گرافتهای برداشته شده و تراکم موها و در نهایت مدت زمان عمل تخمین زده  میشود . در کشورهای مختلف تعرفه های متفاوتی برای عمل کاشت ریش و سبیل تعریف شده  است . البته با توجه به ابزار کاربردی و تجهیز کلینیک به آخرین ابزار قیمتها ارائه خواهد شد .


مقایسه روش fue و fut

در هر دو عمل فرد ظاهری کاملا طبیعی با موهای ریش و سبیل طبیعی خواهد داشت . اما پروسه کار در هر کدام تا حدودی تفاوت دارد . در روش fue موها به طور جداگانه برداشته میشود و عمل بین یک تا چهار ساعت طول میکشد . در حالیکه در روش fut تمام موها به یکباره برداشته میشوند و کل عمل بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد .

در هر دو عمل کاشت ریش و سبیل به روش fut و fue ، وقتی فولیکول های مو آماده شدند ، برش های بسیار ریزی در محل تعین شده ، ایجاد میشود که با تشخیص پزشک و تحت نظارت او پروسه عمل با تراکم و تعداد مناسب انجام  میشود . در روش fut  تا حدودی جای اسکار پس از جراحی در پشت سر دیده میشود .

با توجه به مدت زمان بیشتر عمل fue ، معمولا هزینه ی بیشتری خواهد داشت . البته با توجه به میزان ریزش موها ، قسمتهای نازک و کمیت و کیفیت موی پیوندی ، نوع مناسب عمل ها برای هر فرد با کمک گروه مشاوره و پزشک ، تعیین خواهد شد . با توجه به نوع تکنولوژی کاربردی و روش برداشتن فولیکول های مو ، روش fue دوره نقاهت سریعتری نسبت به روش fut دارد .

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است