موم زنی

موم زنی

دی ۲۹, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

این مقاله در رابطه با خارج کردن و زدودن مو است . موم زنی ، خارج کردن مو از ریشه است . موی جدید در ناحیه موم زده شده ، مجددا به مدت ۴ تا ۶ هفته رشد نمی کند ، با این وجود برخی افراد ، به علت تفاوت در چرخه رشد موی انسان ، رشد مو را تنها در یک هفته بعد می بینند .

تقریبا به هر ناحیه ای از بدن می توان موم آغشته کرد شامل : ابروها ، صورت ، موی ناحیه عانه ( شرمگاهی ) ، پاها ، دست ها ، کمر ، شکم ، بند انگشتان و پا . انواعی از موم مالی های مناسب برای زدودن موهای ناخواسته وجود دارد .


انواع موم مالی

موم مالی، با پخش کردن یک لایه نازکی از موم روی پوست انجام می شود . یک پارچه یا نوار کاغذی استعمال می شود و محکم فشار داده می شود تا نوار به موم و موم به پوست بچسبد . نوار به سرعت در جهت رشد مو و موازی با پوست برای پیشگیری از ضربه به پوست ، موها را می کند . این کار ، موم را همراه با مو ، خارج می کند .

شکل های متفاوتی از موم های نواری یا موم های نرم وجود دارد : حرارت دیده ، سرد یا نوارهای پیش ساخته .

برخلاف موم مالی سرد ، موم گرم روی پوست به راحتی پخش می شود . موم مالی سرد ، ضخیم تر است که پخش شدن صاف و نرم روی پوست را مشکل می کند. نوار های پیش ساخته با موم روی خود ، عرضه می شوند و در سایزهای مختلف برای استفاده در نواحی مختلف توزیع می شوند .

موم فوری همچنین موم سخت هم نامیده می شود که نسبتا ضخیم و بدون پارچه یا نوار های کاغذی استعمال می شود . سپس موم وقتی خنک می شود ، سفت شده و بدون کمک پارچه ، یک برداشت راحت را امکان پذیر می کند .

این روش موم مالی ، برای افرادی که پوست حساس دارند ، بسیار مفید است .

موم فوری برخلاف موم نواری به پوست نمی چسبد که این ویژگی ، موم فوری را به یک گزینه خوب برای پوست های حساس تبدیل کرده است . موم فوری همچنین می تواند کمتر دردآور باشد .

موارد منع مصرف :

 • مصرف داروهای رقیق کننده خون
 • مصرف داروها به منظور بیماری های خودایمن مانند لوپوس
 • مصرف پردنیزون یا استروئیدها
 • دالصدف ( پسوریازیس ) ، اگزما یا دیگر بیماری های پوستی مزمن
 • آفتاب سوختگی
 • جراحی زیبایی یا ترمیمی
 • درمان پوست با لیزر
 • واریس شدید عروق پا
 • پوست بسیار حساس
 •  تاریخچه تاول تبخالی
 •  استفاده از Trevino  ، Tazaronene یا هر عامل پوست انداختن دیگر
 •  جراحی پوست اندازی تازه ، یا پوست اندازی شیمیایی با استفاده از گلیکولیک ، آلفا هیدروکسی ، سالیسیلیک اسید یا دیگر محصولات بر پایه اسید

فواید موم زنی

موم مالی ، فواید بسیاری در مقابل اشکال دیگر زدودن مو دارد. این یک روش موثر برای از بین بردن مقادیر بالای مو می باشد . این یک روش طولانی مدت است که مو در نواحی موم مالی شده ، به مدت ۲ تا ۸ هفته رشد نمی کند .

زمانیکه مو تراشیده می شود یا یا با کرم موبر از بین می رود ، مو در سطح بیشتر از ریشه مو از بین می رود. طی چند روز مو می تواند مجددا در سطح ظاهر شود . با این روش ها مو در یک حالت زبر مجددا رشد می کند . نواحی که طی دوره های طولانی با موم تکرار می شوند ، رشد مجدد نرم تری را نشان می دهند .

اشکال های زیادی از موم مالی وجود دارد . موم مالی می تواند دردناک باشد ، وقتی که نوار از پوست جدا می شود . اگرچه که درد طولانی مدت و ادامه دار نیست ، می تواند خصوصا در نواحی حساس ، شدید باشد .

مشکل دیگر هزینه موم مالی است که توسط متخصصین زیباشناسی دارای گواهینامه انجام می شود که در برخی موارد  بسته به ناحیه موم مالی شده ،هزینه آن می تواند بالا باشد همچنین موم مالی هایی هستند که شما خودتان می توانید آنها را انجام دهید امام ممکن است در برخی نواحی بدن استفاده از آنها مشکل باشد .

یک اشکال دیگر موم مالی ، این است که برخی افراد ، برآمدگی های قرمز و خونریزی خفیف را تجربه می کنند . این حالت در موم مالی نواحی دارای موی ضخیم مخصوصا در دفعات اول که فولیکول های مو استحکام بیشتری دارند ، اتفاق می افتد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است