سیب زمینی وحشی آفریقایی

سیب زمینی وحشی آفریقایی

دی ۲۶, ۱۳۹۷ نسخه نظرات

سیب زمینی وحشی آفریقایی [ African wild potato ] گیاهی است که مردم برای ساخت دارو از ان استفاده می کنند . این گیاه برای اختلالات دستگاه ادراری مثل عفونت های ادراری ، مشکلات پروستات مثل تومور بدخیم پروستات ، سرطان پروستات و سرطان های دیگر و بیماری های ریوی ،  سل ، ورم مفاصل و مشکلات پوستی مثل پسوریازیس  و به تاخیر انداختن علائم ایدز در افراد مبتلا به ایدز استفاده میشود

بعضی برای التیام زخم ها مستقیما آن را روی پوست می مالند .

چطور کار میکند ؟

این گیاه حاوی مواد شیمیایی است که ممکن است التهاب را کم کند .


موارد استفاده و اثر گذاری

احتمالا برای این موارد موثر است

  • مشکلات ادراری به علت بزرگی پروستات ( هایپر پلازیای بدخیم پروستات ) .

سیب زمینی وحشی افریقا حاوی ماده ایی به نام بتا سیتوسترول است و به نظر میرسد علائم هایپرپلازی پروستات را بهبود می بخشد در تحقیقی مشخص شد عصاره ی این گیاه اگر همراه با منابع دیگر بتا سیترول به صورت خوراکی مصرف شود میتواند علائم اختلال ادراری مربوط به هاپیرپلازی پروستات را کم می کند و کیفیت زندگی را بهبود  بخشد .

اطلاعات ناکافی در این موارد وجود دارد

  • سرطان ریه . بر اساس تحقیقات اولیه پیشنهاد میشود هیپوکسید نوعی عصاره سیب زمینی وحشی افریقا ، ممکن است به افراد مبتلا به سرطان ریه کمک کند و طول عمر آنها را افزایش دهد .
  • عفونتهای مثانه
  • سرطان
  • بیماریهای ریوی
  • ویروس نقص ایمنی انسان ( ایدز )
  • سل
  • مشکل پوستی به نام پسوزیاریس
  • التیام زخم
  • بهبود سیستم ایمنی

مدارک بیشتری لازم است تا اثربخشی سیب زمینی وحشی افریقا اثبات شود .


عوارض جانبی

بعضی از محصولات سیب زمینی وحشی افریقا اگر به صورت خوراکی مصرف شوند ، برای بیشتر افراد بی خطر است . عوارض جانبی مثل تهوع ،  سوء هاضمه ، ایجاد گاز ، اسهال یا یبوست و عوارض جانبی جنسی مثل اختلال در نعوظ و بی میلی جنسی است . به هر حال بعضی از گونه های این گیاه با کاهش تولید سلولهای خونی و بی نظمی ضربان قلب مرتبط هستند .

احتیاط و هشدارها

حاملگی و شیردهی : اطلاعات کافی و قابل اعتماد در مورد بی خطر بودن این گیاه حین حاملگی و شیردهی وجود ندارد .

دیابت ها : این گیاه ممکن است قند خون را کاهش دهد به علائم کاهش قند خون توجه کنید و اگر دیابت دارید و از سیب زمینی وحشی استفاده می کنید به دقت قند خون خود را کنترل کنید .

بیماری های کلیوی : سیب زمینی وحشی افریقا ممکن است عملکرد کلیه را کم کند و علائم را در بیماران کلیوی تشدید کند  .

بیماری نادر و ارثی انباشت چربی به نام سیتوسترولمی : این بیماران مستعد مبتلا به بیماریهای قلبی هستند هم چنین رسوبات کلسترولی زیر پوست جمع میشود . بتاسیسترول داخل سیب زمینی وحشی این مشکل را تشدید می کند . اگر به این بیماری مبتلا هستید از سیب زمینی وحشی استفاده نکنید .

جراحی : سیب زمینی وحشی ممکن است قند خون را پایین بیاورد و در طول جراحی ممکن است در کنترل قند خون مداخله کند . حداقل ۲ هفته قبل از جراحی از ان استفاده نکنید .


تداخلات

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد واکنشهای سیب زمینی وحشی نداریم .


میزان دوز

دوزهای زیر در تحقیق علمی بررسی شده است

به صورت خوراکی

برای هایپرپلازی بدخیم پروستات : سیب زمینی وحشی آفریقا حاوی ۶۰ تا ۱۳۰ میلی گرم بتا سیسترول در دو یا سه  دوز روزانه مناسب خواهد بود .


اسامی دیگر

African Potato, Bantu Tulip, Hypoxis, Hypoxis hemerocallidea, Hypoxis Plant, Hypoxis rooperi, Papa Silvestre Africana, Pomme de Terre Sauvage d’Afrique, South African Star Grass, Sterretjie


ترجمه شده از: webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است