ترمیم اکستنشن مژه

ترمیم اکستنشن مژه

دی ۲۴, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

همه چیز درباره اکستنشن مژه

مژه یکی از اعضایی است که در زیبایی ظاهری افراد تاثیر دارد.از دست دادن و ریزش مژه ها یا کم پشت بودن آن ها معمولا افراد را آزار می دهد به طوری که ذهن بشر را به سمت ابداع روش هایی جهت جبران این نقصان سوق داده است.

با پیشرفت علم و فناوری می توان گفت دیگر مرز نا ممکنی برای آ دمی وجود ندارد. این امر در بحث علوم زیبایی هم وجود دارد و عمل کاشت مژه از جمله همین ابداعات جدید بشریت است. در واقع کاشت مژه به دو صورت انجام می پذیرد.

نخست با انجام جراحی کاری شبیه به کاشت مو و دوم چسباندن مژه های مصنوعی آماده که به آن اکتنشن مژه می گویند.  انتخاب هر یک از این  روش ها برای فراد بر اساس نظر خود او می باشد .


یکی از سوالاتی که برای افراد خواهان این عمل ایجاد می شود آن است که هزینه ی کاشت مژه دائم چقدر است؟

با توجه به بالا بودن هزینه های کاشت دائم مژه و نیز داشتن درد و نیاز به مراقبت های خاص بعد از عمل اکثر افراد به سمت اکستنشن مژه تمایل بیشتری دارند در این روش مژه های نیمه دائم می توانند مژه ها را پرتر و بلندتر نشان دهند. اکستنشن را با تارهایی از ترکیب مصنوعی از جنس مو می سازند و در میان مژه ها قرار می دهند . در این روش مژه ی اضافه تک به تک لا به لای مژه های پلک بالا با چسب اضافه می شود سپس اجازه می دهند چسب مژه به طور کامل خشک شود و پس از آن مژه ها  را با دستگاه حرارتی حالت می دهند و نهایتا با زدن ریمل نیمه دائمی مژه ها در جای خود تثبیت می شوند .

مواد لازم این عمل خیلی پیچیده نیست و شامل چسب ، پنس ، پد تمیز کننده، یشم جهت خشک شدن چسب ها ، دستگاه فر کن مژه و … می باشد اما کیفیت آن ها بسیار حائز اهمیت و نیازمند توجه می باشند.

چشم از حساس ترین اعضای بدن انسان است. از آنجایی که مژه ها دقیقا روی چشم قرار دارند هرگونه آسیب به آن ها یا آلودگی می تواند چشم را آلوده کرده و در نتیجه بینایی فرد را مختل کند. واضح است رعایت اصول بهداشت در مورد چشم یا عمل های پیرامون آن از اهمیت خاصی برخوردار است. در کاشت مژه به علت استفاده از برخی وسایل و ابزار احتمال بروز آلودگی و عفونت زیاد است .

لذا اولین نکته در اصول بهداشتی تحقیق پیرامون کلینیک های زیبایی داشتن مجوزهای لازم ، داشتن مدارک از آموزش متخصصان آن مرکز و کسب اطمینان از اعتبار آن ها می باشد. سپس باید دقت داشت که متخصص مربوطه علی الخصوص در کاشت دائم از ابزار استریل استفاده نموده احتمال عفونت کم شود

از دیگر مسائل این است که مواد لازم کاشت باید مرغوب و درجه یک باشد و با دقت و ظرافت مژه های اکستنشن شده در محل خود قرار گیرند . چسب مژه هم ممکن است آلوده باشد و باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرده و اما پس از انجام کاشت مژه ، باید شست و شو به نحو صحیح انجام شود و از شوینده های خیلی قوی استفاده نشود . اما تمیز نگه داشتن مژه ها پس از عمل مهمترین مساله می باشد که رعایت آن کاشت موفق و بهداشتی مژه را تضمین می کند


کلینیک های کاشت مژه و ترمیم مژه

امروزه به علت سادگی عملیات کاشت مژه بالاخص زمانی که فرد می خواهد از خدمات کاشت موقت یا اکستنشن استفاده کند، مراکز کاشت مژه بسیار گسترش یافته است به طوری که در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی هم این کار انجام می شود. کاشت مژه به عنوان یک حرفه، تخصص ویژه ی خود را می طلبد. هر چند ممکن است افراد به علت هزینه های امر رو به مراکز کم اعتبار و بعضا نامعتبر رو بیاورند.

اما باید توجه داشت این اقدام عواقب مشخصی دارد که از جمله آن عمر کوتاه مژه کاشته شده می باشد. در مورد کاشت دائم مژه به علت پیچیدگی بیشتر و نیاز به تجهیزات تخصصی و به روز حتما باید فرد به مراکز معتبر که از مراجع ذیصلاح مجوزهای لازم را دریافت نموده اند مراجعه نماید. زیرا تنها در این مراکز پزشکان، مشاوران و متخصصان گرد هم آمده اند.

البته در مورد کلینیک ها نیز فرد باید تحقیقات لازم را به عمل بیاورد و حتی المقدور رزومه کاری پزشکان فعال مرکز را بررسی نموده و با مشورت و آگاهی مرکز مورد نظر را برای کاشت دائم یا اکستنشن مژه انتخاب نماید. از دیگر موارد مهم در انتخاب مرکز کاشت مژه ارائه خدمات مناسب پس از انجام عمل می باشد که هم شامل خدمات درمانی احتمالی می باشد، هم شامل مشاوره با بیمار می باشد تا فرد دوران نقاهت را به سلامت طی نماید و تا حد ممکن از مشکلات جانبی کار مانند ورم چشم ها یا عفونت در آن ناحیه جلوگیری شود.

در صورت دقت در انتخاب درست کلینیک زیبایی، فرد می تواند از بابت استفاده از مواد و ابزار معتبر و مرغوب نیز آسوده خاطر باشد. در مورد انتخاب مرکز کاشت مژه یک نکته شاخص دیگر هم وجود دارد که فرد نباید اسیر تبلیغات شبکه ها و رسانه ها شود و باید سعی کند خودش تحقیقات لازم را انجام دهد و در این راه از تجربیات موفق دیگران هم استفاده نماید.

کاشت مژه در حالت دائم و موقت پس از مدتی از انجام پیوند نیاز به بررسی توسط متخصص دارد. در واقع پس از انجام پیوند مژه می بایستتا مدتی تحت نظر پزشک باشد. این مدت زمان معمولا تا ۲ ماه ممکن است طول بکشد.

در کاشت دائم مژه به علت التهاب و بررسی فرآیند رشد مژه ها باید یک هفته تا ۱۰ روز بعد به پزشک مراجعه شود تا روند بهبود فرد بررسی و تکمیل شود این امر تا حد زیادی نیز از بروز عوارض کاشت مژه هم جلوگیری می کند

اما در کاشت موقت مژه، ویزیت و مراجعه به متخصص به منظور عملیات ترمیم می باشد. در واقع از آنجایی که ممکن است در حین کاشت مژه خطاهای انسانی رخ دهد یا چسب مژه استفاده شده بنا به علل مختلف درست عمل نکند و مژه ها حالت ثابت خود را از دست بدهند نیاز است فرد به کلینیک زیبایی مراجعه نماید، وضعیت مژه های اکستنشن شده بررسی شود و در صورت نیاز کارهایی از جمله کاشت تکی مژه ، تجدید چسب ، تجدید فر و یا تجدید ریمل صورت پذیرد تا از این طریق دوام مژه کاشته شده بیشتر می شود این عمل معمولا یک هفته پس از کاشت مژه صورت می پذیرد هر چند اثر مراقبت های فردی در ماندگاری مژه کاشته شده بیشتر است اما عملیات ترمیمی نیز نقش بسزایی در این مهم ایفا می کند.


توصیه هایی درباره واکنش مژه

اکستنشن مژه در مقایسه با سایر عمل های زیبایی و کلیه جراحی های فرآیند و روش پیچیده ای ندارد اما به علت آنکه درمحل چشم انجام می شود  حساسیت های خاصی دارد و باید به این عمل با حساسیت ویژه ای توجه نمود. بدون شک مهم ترین مساله در کاشت مژه انتخاب کلنیک زیبایی جهت این امر است. امروزه به علت پرطرفدار بودن این نوع عمل های زیبایی مراکز بسیاری به این منظور احداث شده است.

به طوری که حتی سالن های آرایشی و زیبایی نیز این عمل را انجام می دهد برخی از این مراکز مجوزهای لازم را از مراجع ذیصلاح دریافت نکرده اند . برخی دیگر مجوزهای دارند اما پزشکان و افرادی که در آن خدمات ارائه می دهند مدارک حرفه ای لازم را ندارند و بعضا حتی از تجربه ای در این زمینه نیز بی بهره هستند.

لذا دقت و توجه در انتخاب مرکز ، بررسی عملکرد و سابقه کلینیک، مجوزهایی که از مراکز مختلف معتبر دریافت نموده است ، بررسی رزومه پزشکان فعال در مرکز از اهمیت خاصی برخوردار است . جهت این امر فرد می تواند از مشورت و تجربه های عملی افرادی که کاشت مژه انجام داده اند استفاده نماید.

زمانی که فرد انتخاب کلینیک زیبایی درست عمل نماید دیگر از بابت مواد مورد استفاده ، روش های اصولی کاشت مژه ، انواع چسب مژه مورد استفاده و … نگرانی نخواهد داشت.

نکته دیگری که پس از اکستنشن مژه اهمیت دارد مراقبت های پس از عمل می باشد که دوام مژه مصنوعی کاشته شده و یا رشد مناسب مژه دائمی کاشته شده را تضمین می کند. فرد در روزهای ابتدایی کاشت مژه در هر دو روش باید از شستشو و آراستن مژه ها  خودداری کند اما در کاشت دائم پس از گذر از دوران نقاهت و فروکش کردن التهابات پلک و شروع رشد مژه ، یعنی تقریبا یک ماه پس از عمل ، فرد مژه های خود را بیاراید ، اما در کاشت موقت مژه بهتر است به مژه ها در طول عمر خود دست نزند.

از توصیه هایی که در کنار رعایت بهداشت فردی مطرح است می توان به تمیز نگه داشتن مژه ها اشاره کرد یعنی در طول روز سعی شود مژه به آرامی شستشو شود . اگر پس از بیدار شدن در کنار چشم ها و نزدیکی مژه ها اشک خشک شده وجود دارد روزانه مژه ها تمیز شود . جهت کمک به فرآیند رشد یا حفظ ظاهر مژه ها نباید از محصولات روغنی استفاده شود چرا که تمیز شدن مژه ها در این حالت بسیار مشکل است و مژه کاشته  شده با مخاطرات از بین رفتن رو برو می شود.

جهت افزایش عمر مژه ها موقت کاشته شده یا بهبود فرآیند رشد مژه های دادمی باید با مژه ها با ملایمت رفتار شود . مثلا در شستشوی مژه ها دقت شود و این عمل با سرعت انجام نشود.

عموما فرد در ابتدای کاشت مژه بسیار ترغیب می شود که به مژه ها دست بزند اما این کار قطعا  به مژه کاشته شده آسیب می زند و باید جدا ار آن خودداری نمود.


خطرات کاشت مژه

کاشت مژه مانند کلیه عمل های جراحی  مخاطرات خاص خود را دارد هر چند این مخاطرات بسیار گسترده نیست اما توجه به آنها به بهتر شدن عمل کاشت مژه کمک بسیاری می کند. خطرات کاشت مژه در حالت کاشت دائم با حالت کاشت موقت متفاوت است ۰ در کاشت دائم مژه عملا یک فرآیند جراحی اجرا می شود. حساسیت این عمل تقریبا زیاد است چون در محل  چشم در حال انجام است در اکثر روش های کاشت مژه از بیهوشی یا بی حسی موضعی استفاده می شود که عوارض مخربی دارد و این مساله از نخستین خطرات این عمل می باشد.

از دیگر خطرات می توان به احتمال بروز عفونت پس از عمل اشاره کرد . بعد از کاشت مژه پلک ها و چشم دچار التهاب می شوند این التهاب  می تواند نشانه عفونت باشد و باید آن را جدی گرفت . در مورد کاشت موقت مژه که بیشتر به نام اکستنشن  مژه معروف است مهمترین خطر درباره  استفاده از چسب های صنعتی جهت اتصال مژه به پلک می باشد که باید در استفاده از آن دقت ویژه ای داشت.

این چسب ها نباید حاوی موادی باشند که سوزش چشم را به دنبال دارد. مخاطرات فیزیکی که منشا خطای انسانی دارد و در حین هر عملی هم می تواند بروز کند نیز در این عمل وجود دارد. به علت حساسیت محل جراحی و احتمال بروز اشتباه فردی باشد دقت ویژه ای در انتخاب پزشک و مرکز زیبایی داشت. دقت و ظرافت عمل در حین کاشت مژه بسیار مهم است زیرا در صورت عدم وجود این دو فاکتور احتمال بروز خطرات افزایش می یابد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است