کاشت ابرو به چه کسانی توصیه می شود؟

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه می شود؟

دی ۲۱, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

از آنجاییکه ابرو و در نهایت پرپشت بودن آن  نقش مهمی در زیبایی ظاهری افراد ایفا می کند ،  جراحان زیبایی هستند . به دنبال روشهای جدید با بازدهی و رضایتمندی  بالاتر هستند البته در ارتباط با بازسازی ابروها مشکلاتی همواره وجود دارد .

با افزایش سن و در اثر تغییرات هورمونی بعضی از افراد ریزش ابرو را تجربه  می کنند . معمولا این روش برای افرادی که نوعی طاسی ابرو را تجربه می کنند و یا ابروهایشان به تدریج در حال نازک شدن است انجام میشود.

افرادی که چندین تاتوهای زیبایی را انجام داده اند به تدریج ابروهای اصلی شان نازک میشود و در نتیجه میتوانند کاندید کاشت ابرو باشند . البته لازم به ذکر است جراح با تشخیص الگوی درست رشد مو  در ابروها و جهت قرار گرفتن موها به اینکار مبادرت  می کند .


روش های کاشت ابرو

در طی سالهای اخیر روشهای بسیار پیشرفته ایی با تلاش محققان وارد عرصه جراحی زیبایی شده  است که میتوان به روشهایی با استفاده  از ترکیب گرافت کامپوزیتی نگه دارنده مو و تکنیک های میکرو جراحی فولیکول مو اشاره کرد .

از روشهای درمانی دیگر میتوان به استفاده از داروی ماینوکسیدایل و تریتیوین اشاره کرد البته fut ممکن است در بعضی افراد جواب دهی خوبی نداشته  باشد .

از جمله روشهای مناسب برای کاشت ابرو میتوان به sut و fue اشاره  کرد . در این روش ها معمولا با رشد تدریجی ابرو ، ظاهر فرد به شکل متعارفی خواهد بود .


سئوالات متداول در مورد کاشت ابرو

 • آیا با انجام تکنیکهای جدید ، فرد ظاهری طبیعی خواهد داشت ؟
 • آیا روشهای ترکیبی نتایج بهتری به همراه دارند ؟
 • بعد از انجام عمل کاشت چند روز استراحت لازم است ؟
 • چه مدت طول می کشد تا رویش ابرو به روال طبیعی برگردد ؟
 • آیا ممکن است عمل ناموفق باشد ؟
 • آیا بعد از عمل کاشت ابرو باید سبک زندگی خاصی را اعمال کرد ؟
 • آیا من کاندید خوبی برای روشهای جدید کاشت مو هستم ؟
 • آیا عمل دردناکی است ؟ و مدت زمان جراحی چقدر طول میکشد ؟
 • هزینه آن چقدر است ؟
 • آیا بعد از کاشت خط رویش مو در ابرو  و زاویه ی آن طبیعی خواهد بود ؟
 • عوارض جانبی آن چیست ؟

مراکز کاشت ابرو در ایران و تهران

کلینیکهای متعددی عمل کاشت ابرو را در تهران و در شهرهای دیگری از جمله شیراز و اصفهان انجام  میدهند اما آنچه باید لحاظ شود داشتن مجوز رسمی و به کارگیری از متخصصان کارامد و با تجربه  است . کلینیک نای ذی و رز و بهرو از جمله ی این کلینکها هستند .


همه چیز درباره کاشت ابرو

معمولا افرادی که در اثر بیماری های خاصی دچار کم پشتی مو و یا ریزش میشوند از روشهای کاشت ابرو استفاده  می کنند . معمولا روشهایی همچون FUE میتواند انتظارات واقع گرایانه افرادی که به دنبال ظاهری طبیعی هستند را  تامین  کند . آنچه در کاشت مو حائز اهمیت است این است که فرد پتانسیل خوبی برای کاشت داشته باشد و بتواند از موهای خود او برای اینکار استفاده  کرد به این ترتیب روند رشد ابرو طبیعی خواهد بود .

فرد باید صبور باشد تا نتیجه بهتری کسب کند . بر اساس شواهد موجود نتایج عمل کاشت ابرو با رضایتمندی ۹۰ درصدی روبرو بوده  است . نکته جالب توجه این است که روشهای جدید کاشت ابرو معمولا به عنوان راه حل دائمی برای ابروهای کم پشت محسوب میشوند و فرد پس از عمل ابروهایی با طاهر طبیعی خواهد داشت .

معمولا با استفاده  از موهای پشت سر این کار محقق خواهد شد .معمولا ۵۰  تا ۱۰۰ گرافت برای کاشت مناسب است ولی در نهایت با توجه به میزان مشکل بیمار ، روند کار پیش خواهد رفت . عوارض جانبی بسیار نادری ممکن است حادث شوند که معمولا رشد مو در جهت اشتباه از جمله این موارد است .


هزینه تقریبی کاشت مو

معیار ارزیابی هزینه به فاکتورهای متعددی بستگی دارد . برای مثال بر اساس تعداد گرافت ها  و یا میزان موهای کاشته شده هزینه ارزیابی میشود . لازم  به ذکر است این عمل باید توسط جراح زیبایی انجام شود که هزینه کار در کلینیک ارائه  میشود . هزینه کاشت مو در کشورهای مختلف بسیار متفاوت  خواهد بود .

ممکن است در مراکز غیر مجاز هزینه کمتری ارائه دهند ولی فقط در کلینیکهای تحت نظارت وزارت بهداشت باید عمل کاشت ابرو انجام شود . معمولا هزینه  بین یک تا پنج ملیون متغیر است .

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است