لوازم ترمیم مو

لوازم ترمیم مو

دی ۲۰, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

لوازم ترمیم مو در واقع ابزار پیچیده ای نیستند و منظور از ابزارهای ترمیم مو فیکس کننده ها و ریموورها می باشند. وقتی صحبت از نصب در ترمیم مو می شود موها به وسیله فیکس کننده هایی مانند کراتینه های گیاهی که خاصیت چسبندگی دارند روی سر نصب می شوند.نکته مهم این است که کراتینه ها چسب نیستند و نباید آن ها را با چسب های موجود در بازار اشتباه گرفت.

این کراتینه ها گیاهی هستند و حتی باعث تقویت موی سر خود فرد می شوند‌. بنابراین نه تنها ضرری برای پوست سر ندارند بلکه خاصیت تقویتی برای پوست و مو نیز دارند و نکته خیلی مهم این کراتینه ها این است که در حین نصب پروتز مو دور تا دور سر خورده می شود و نه همه جای سر و در واقع روی سر فرد خالی از چسب کراتینه است. لوازم ترمیم مو شامل سه بخش مهم و اساسی است .

بهش شماره یک که مهم ترین عامل در ترمیم مو می باشد موها هستند که روی یک پروتز نانو کاشت شده اند . بخش دوم فیکس کننده ها می باشند که خود دارای انواعی هستند.بخش سوم نیز ریموورها هستند که اگر از مواد متفرقه با جای آن ها استفاده سود باعث خرابی موها می شود.


انواع فیکس کننده ها برای ترمیم مو

چسب گیاهی ترمیم مو دور تا دور مو و در کناره های سر جایی که مو رشد نمی کند زده می شود‌. پس هیچ جای نگرانی برای این موضوع نیست.این کراتینه ها تا بیست روز خاصیت چسبندگی دارند.

کراتینه ها خاصیت چسبنده بودن خود را در این مدت به مرور از دست می دهند و باید بعد از این مدت کراتینه های جدید استفاده شود.این کراتینه ها به هیچ عنوان از سر جدا نمی شوند مگر در هنگام تعویض کراتینه ها که با استفاده از ریموورها این اتفاق می افتد. حتی با کشیدن، فشار دادن و حتی حمام و استخر رفتن هم این کراتینه ها جدا نمی شوند.نوع دیگر فیکس کننده ها چسب های بایو پلیمر هستند که از بهترین انواع فیکس کننده ها هستند و آن ها ضدآب و ضد کشش نی باشند که به دو صورت ژله ای و مایع موجود هستند‌.


ریموور یا جدا کننده

ریموورها به صورت اسپری هستند. این اسپری دور تا دور سر یعنی در همان نواحی که کراتینه ها نصب شده اند زده  می شود و این باعث جدا شدن مو از سر خواهد شد.ریموورها به راحتی این چسب های کراتینه را از سر جدا می کنند.تنها با این اسپری ریموور است که به راحتی می توان بدون فشار دادن یا کشیدن و بدون درد مو را از سر جدا کرد.

ریموورهایی که برای تمیز کردن پسماند چسب های بایوپلیمری در ترمیم مو استفاده می شود در دو نوع ریموور سر و ریموور کار می باشند.ریموور سر برای تمیز کردن وست سر استفاده می شود که پسماند چسب های بایوپلیمری را پاک می کند.

ریموور سر که در ترمیم مو استفاده می شود باید با پوست سر کاملا سازگار باشد.

ریموور کار یک محصول شیمیایی است و برای تمیز کردن پسماند بایوپلیمر بر روی پروتز استفاده می شود.

ریموور کار می تواند برای پوست سر آلرژی زا باشد بنابراین باید مراقب بود که به پوست سر برخورد نکند.


پروتزهای ترمیم مو

پروتز مو صفحه ای توری شکل می باشد که با تکنولوژی نانو ساخته شده است و موی طبیعی انسانی به صورت تار به تار داخل آن قرار داده شده است.پروتز مو ساختاری شبیه به کلاه گیس دارد اما با کلاه گیس تفاوت های زیادی دارد.پروتز مو از موی طبیعی انسانی ساخته شده است و هم رنگ و هم جنس موی خود فرد می باشد.

در پروتز مو خط ردیش کاملا طبیعی است و تمامی مدل های مو بر روی پروتز قابل انجام است.در پروتز مو تعریق سر با سرعت تبخیر می شود و آب و هوا به راحتی به پوست سر می رسد.این پروتزها قابلیت رنگ پذیری دارند و می توان آن ها را رنگ زد.

تمامی کارهایی که بر روی مو طبیعی می توان انجام داد روی پروتز مو هم قابل انجام است مانند استفاده از اتو مو ، سشوار، ژل مو.پروتزها را می توان بطور موقت و یا به صورت دایمی فیکس کرد.

پروتزها امروزه با کیفیت ها و قیمت های متفاوت تولید می شود.در تکنیک ترمیم مو یک پروتز مو برای یک شخص کاملا مناسب انتخاب و طراحی می شود و هیچ عارضه و بیماری احتمالی در پی ندارد‌.


تار مو

تارهای مو در ترمیم مو که به روش های مختلف بر روی پروتز نصب می شوند از لوازم مهم ترمیم مو هستند که می توان از موهای طبیعی انسان استفاده نمو اما بعضی از موسسات از الیاف مصنوعی و حتی یال اسب استفاده می کنند و این کار ترمیم مو شکل و شمایل خوبی ندارد و کار ترمیم مو بر روی سر فرد به طور تقریبا واضح قابل تشخیص خواهد بود طوریکه حتی افراد معمولی نیز قادر به تشخیص آن خواهند بود.موی مصنوعی معمولا برای افرادی استفاده می شود که در ارتباط با حالت دهی به موی خود مشکل دارند.

به هر حال موی مصنوعی نسبت به آب داغ و قرار گرفتن در معرض هوای بسیار گرم آسیب پذیر است البته امروزه موهای مصنوعی ساخته شده اند که نسبت به گرما تا حدودی مقاوم هستند.


بهترین لوازم ترمیم مو

اگر لوازم ترمیم مو از انواع مرغوب و با کیفیت انتخاب شود و در انتخاب این لوازم دقت و زمان کافی صرف گردد می تواند مدت استفاده از آن بیشتر باشد و ترمیم مو دز این صورت آسیبی به پوست وارد نخواهد کرد‌.

برای مثال از چسب های مرغوب لوازم ترمیم مو می توان چسب تیپ قرمز را نام برد که این چسب ها محصول کشور امریکا هستند و مشابه چینی آنها در بازار وجود دارد و باید در اصل بودن آن دقت نمود.این چسب ها ضد خارش و ضد حساسیت هستند و بسیار مقاوم هستند مورد تایید وزارت بهداشت می باشند.

از انواع دیگر چسب های مرغوب چسب آبی ترمیم مو است که این چسب هم محصول کشور امریکا است و بسیار مقاوم با پایه کاملا گیاهی است و از خصوصیات آن ضد آب، ضد خارش و بی رنگ است مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.

چسب مرغوب دیگری که می توان نام برد چسب سفید مایع است  که این چسب بی رنگ بوده مواد اولیه همان چسب های سوپر تیپ است که آسیبی به پوست نمی رساند و برای مواقع ضروری مورد استفاده قرار می گیرد و به راحتی توسط خود فرد قابل استفاده می باشد.در صورتی که از چسب های مرغوب در ترمیم مو استفاده نشود مشکلاتی برای فرد ایجاد می شود‌.

استفاده از صفحات توری که استانداردهای لازم بر روی پوست سر را ندارند به جای پروتز های استاندارد  می تواند نتایج خطرناکی برای شخص داشته باشد و همچنین اگر تار موها به صورت تار به تار انجام نشود خط رویش طبیعی نیست و نمی توان آن را به سمت دیگر شانه زد و نسبت به خواب مو حالت می گیرد.


هزینه ترمیم مو

به دلیل جدید بودن این محصول زیبایی،مراکز فروش پروتز مو زیاد نیستند اما با کمی جستجو می توان حتی با نحوه خرید اینترنتی لوازم ترمیم مو از جمله پروتز مو آشنا شد.امروزه فروشگاه های اینترنتی زیادی هستند که لوازم ترمیم مو را به صورت اینترنتی به فروش می رسانند.

با این حال به طور کلی بهتر است که برای سفارش و خرید لوازم ترمیم مو مانند یک پروتز شخصا به مراکز انجام ترمیم مو مراجعه نمود و از مشاوره های متخصصین این کار استفاده کرد.

زیرا پروتزهای ترمیم مو قابلیت هماهنگ شده با نوع طاسی و جنس موی طبیعی مشخص را دارند و با توجه به شکل طاسی و وسعت ان می شود یک پروتز مخصوص برای هر شخص ساخته شده که البته در این صورت قیمت ترمیم مو متفاوت خواهد بود با توجه به مرکز انجام ترمیم مو و برند پروتز مویی که مورد استفاده قرار میگیرد و نیز نوع طاسی سر و وسعت ان هزینه ترمیم مو متفاوت خواهد بود.

در موسسات مختلف قیمت و هزینه های ترمیم مو با یکدیگر فرق دارد زیرا در برخی موسسات از لوازم جانبی ترمیم مو به طور مثال از ترمیم موهای فیکس آلمان که کیفیت بالاتری دارند استفاده می شود و در نتیجه هزینه های ان نسبت بالاتری خواهد داشت.ملاک هزینه قیمت در ترمیم مو میزان موی فرد نیست و در همه افراد هزینه به یک میزان خواهد بود.

برند های تولید کننده پروتز مو از مواد مختلفی برای ساخت آن استفاده می کنند که با توجه به مواد به کار رفته در آن ها و کیفیت این مواد قیمت ترمیم مو با نرخ های متفاوتی می باشد.انواعی که جنس نامناسبی دارند به طور واضح قیمت پایین تری خواهند داشت.


لوازم ترمیم مو آلمانی

در برخی موسسه هایی که ترمیم مو را انجام می دهند همه برند ها آلمانی هستند .هزینه لوازم ترمیم مو آلمانی نسبت به سایر لوازم خارجی ترمیم مو از جمله لوازم ترمیم مو چینی که در بازار فراوان است بیشتر است زیرا این محصولات کیفیت بالاتری دارند.

لوازم ترمیم مو می توانند با قیمت های بسیار کمتری در برخی موارد یافت شوند که البته تقلبی هستند و باعث خراب شدن و از بین رفتن پروتز مو می شود.در روش ترمیم مو با سیستم   های فیکس آلمان به هیچ عنوان نیاز به مراجعه بعدی نیست و فقط و فقط تنها یک بار نیاز به مراجعه می باشد و آن هم برای سری اول و در زمان مراجعه اولین بار برای نصب ترمیم مو خواهد بود.

کل زمان نصب و اجرا در روش ترمیم مو با سیستم های فیکس فقط در چهار ساعت انجام می شود.بعد از نصب مو هر بیست روز به بیست روز در خانه و با استفاده از آموزش هایی که هنگام نصب داده شده است ، کراتینه های گیاهی باید تعویض شود که این کار به راحتی و توسط خود فرد قابل انجام است.البته باید گفت که نحوه نگهداری ترمیم مو به مراقبت های خود فرد نیز بستگی دارد.

راحتی و نگهداری ترمیم مو

در هنگام استفاده از ترمیم مو لازم است فرد مراقبت کافی داشته باشد و هیچ گاه موی خود را هنگام خیس بودن شانه نزند. در حقیقت شانه زدن ترمیم مو وقتی هنوز آن ها خیس هستند باعث می شود که حجم زیادی از موهای آن جدا شوند واین سبب می شود که عمر مفید ترمیم مو کاهش یابد‌.

همچنین نباید به میزان زیادتر  از حد از  سشوار برای خشک کردن ترمیم مو خیس استفاده شود. باید به این نکته توجه نمود که فقط موی طبیعی را می توان با گرما رنگ کرده و خشک نمود.

لازم است ترمیم موی خیس با حرکت دادن آرام حوله بر روی آن خشک شود.موی طبیعی به خاطر چربی موجود در ریشه آن حالت خود را می تواند حفظ کند به هر حال هنگامی که مو از محل خود خارج می شود به خاطر اینکه دیگر نمی تواند از چربی بدن استفاده نماید حالت طبیعی خود را از دست می دهد و به همین خاطر همواره لازم است که از محصولات مناسب برای حفظ چربی ترمیم مو استفاده کرد تا بتوان با ایجاد حالت طبیعی برای آن شکل طبیعی و دلخواه را به آن داد و با طبیعی و زیبا بودن آن رضایت فرد حاصل گردد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است