عوارض ترمیم مو

عوارض ترمیم مو

دی ۱۸, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

عوارض ترمیم مو یکی از مقوله های مهم درباره ترمیم می باشد که برای بسیاری افراد جای سوال دارد و برای افرادی که می خواهند اقدام به این کار نمایند مهم و اساسی است.

حوزه زیبایی یکی از حساس ترین حوزه های سلامت می باشد که برای انتخاب آن باید خیلی حساس بود و دقت به خرج داد از مهمترین فاکتور های آن می توان به کیفیت انجام خدمت ، هزینه و عوارض و معایب آن اشاره کرد ترمیم مو هم از این قاعده مستثنا نیست کیفیت انجام ترمیم مو از اولین الویت آن می باشد که باید بهترین روش را برای آن برگزید و اینکه از هر لحاظی کیفیت ترمیم مو تضمین شده باشد دومین فاکتور برای انتخاب یک روش و یا یک خدمت هزینه آن می باشد که هزینه ها در وضعیت اقتصادی امروز در اکثر مواقع حرف اول را می زند و مراجعه کننده این توقع و انتظار را دارد که با در قبال هزینه ای که پرداخت کرده است خدماتی با بهترین کیفیت برای او محیا شود، عوارض ترمیم مو گزینه سوم می باشد که پس از کیفیت تر میم مو ، هزینه ترمیم مو از مهمترین فاکتور های انتخاب ترمیم مو می باشد.


ترمیم مو چگونه انجام می شود؟

ترمیم مو یک فرایند نو و جدید است.ترمیم مو به عنوان هرگونه استفاده از موی خارجی برای اضافه کردن موی فعلی شخص در ناحیه سر برای ایجاد یک ظاهر موی طبیعی و دارای حجم مناسب تعریف می شود‌.

ترمیم مو به روش های مختلفی انجام می شود و در برخی روش های ترمیم مو از مواد کاملا طبیعی برای ترمیم مو استفاده می گردد.به همین دلیل است که این روش باعث به وجود آمدن حساسیت های پوستی نخواهد شد‌.

در یکی از روش های انجام ترمیم مو روی پوست سر شخص پروتز مو با کراتین های گیاهی متصل می شود که این موها به صورت باورنکردنی فیکس و جذب پوست می شود که کاملا بدون عوارض است.در روش دیگری از ترمیم مو پس از اسکن موهای شخص توسط متخصصین و با دستگاه های دیجیتال و تعیین قدرت ریشه های موی شخص و مشخص شدن مدل و الگوی ریزش سر شخص فراین ترمیم مو انجام می گردد.

در این روش توسط متخصصین تارهای موی طبیعی به طور بسیار طبیعی و بسیار زیبا و دقیق لا به لای موهای شخص فیکس شده و هیچ مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد‌.

یکی از روش های جدید ترمیم مو استفاده از تکنیک HRT است که بهترین روش ترمیم مو محسوب می شود.ترمیم مو با این روش ها می تواند جایگزین بسیار مناسبی به جای اکستنشن مو که فقط بلندی موها را شامل می شود و آسیب جدی به موها می زند باشد.


آیا ترمیم مو عوارض دارد؟

در روش ترمیم مو چون بر روی سر پروتز مو نصب می شود برخلاف کاشت مو هیچ گونه عوارضی ندارد.در روش ترمیم مو هوا، آب و رطوبت به راحتی به کف سر نفوذ می کند. در ترمیم مو کف سر به طور راحت قابل شستشو است و مشکلی در حمام و استخر وجود ندارد و همچنین در اعمال شرعی مانند غسل و وضو اشکالی ایجاد نخواهد شد.

ترمیم مو تنها روشی است که هیچ گونه عوارضی ندارد و در کمتر از یک روز انجام می شود.البته نکته بسیار مهمی که در عوارض ترمیم مو وجود دارد و قابل اهمیت فراوان است این می باشد که در ترمیم مو باید از برندهای کاملا با کیفیت استفاده شود و در موسسات معتبر با متخصصین باتجربه این فرایند انجام گردد‌ تا هیچ گونه عوارضی نداشته باشد.

پس به علت استفاده از برندهای نامرغوب و متفرقه در ترمیم مو و دچار شدن به عوارض مختلف مانند استفاده از موی بی کیفیت و کراتینه های نامرغوب و بی کیفیت دلیل نمی شود گفت که ترمیم مو خوب نیست و دارای عوارض است. به طور کلی استفاده از لوازم تقلبی در ترمیم مو ممکن است مشکلاتی به وجود آورد که بسیار جدی می تواند باشد اما این به عوارض ترمیم مو باز نمی گردد.


چه کسانی می توانند ترمیم مو انجام دهند؟

تمامی افرادی که به هر دلیلی موهای آنها با سطح وسیعی ریزش پیدا کرده است می توانند ترمیم مو انجام دهند. برای آقایان و خانم هایی که به شکل ارثی یعنی آلوپسی آندروژنیک دچار ریزش مو شده اند و حتی کسانی که به علت بیماری موهای خود را از دست داده اند می توانند ترمیم مو انجام دهند.ترمیم مو برای کسانی که نمی خواهند از کاشت مو و سایر روش های تقویتی به دلایل مختلفی از جمله هزینه های بالاتر و یا ترس از عمل جراحی و عوارض آن ، استفاده کنند بسیار مناسب است و می توانند با هزینه پایین تر از سایر روش ها و عوارض کمتر نسبت به روش های دیگر از ترمیم مو استفاده نمایند.


نتیجه ترمیم مو

ریزش مو می تواند منجر به ایجاد طیف گوناگونی از مسایل و مشکلات روانی و احساسی در افراد گردد. بنابراین با ترمیم مو می توان با به دست آوردن موهایی کاملا طبیعی اعتماد به نفس شخص بالاتر رود و از به وجود آمدن ییماری های روانی و افسردگی می توان جلوگیری نمود‌.

بنابراین یکی از نتایج مثبت و مطلوب ترمیم مو افزایش اعتماد به نفس فرد است و جلوگیری از افکار منفی در فرد می باشد و فرد می تواند بر آثار روانی ناشی از ریزش مو خود غلبه کند.مخصوصا اینکه در روش ترمیم مو فرد می تواند مانند یک فرد عادی بسیاری از فعالیت هایی را که یک فرد می تواند انجام دهد مانند استخر رفتن را انجام دهد.


ماندگاری ترمیم مو

در مورد ماندگاری ترمیم مو می توان گفت که تا حدودی به نحوه نگهداری ترمیم مو بستگی دارد زیرا این موها نیز کاملا طبیعی هستند و دقیقا مشابه موهای خود فرد هستند بنابر این همانند موهای خود فرد باید از آنها نگهداری نمود و از نظر دایمی بودن هم فقط کافی است هر بیست روز کراتینه های آن تعویض شود که به نحوه نصب ترمیم مو برمی گردد و نیازی به نگهداری خاصی ندارد.

عمر مفید و ماندگاری ترمیم مو به مراقبت های کافی فرد بسیار مربوط است و فرد باید از تمامی نکاتی که برای جلوگیری از ریزش  موهای طبیعی به کار برده می شود استفاده نموده و از برخی نکات مخصوص نگهداری ترمیم مو را نیز آگاهی داشته باشد و با دقت و حوصله انها را انجام دهد.به طور مثال برای خشک کردن ترمیم مو زیاد از سشوار استفاده نکند و ترمیم مو را با حرکت دادن آرام حوله بر روی آن خشک نماید.


تفاوت ترمیم مو و کاشت مو چیست؟

تفاوت اصلی ترمیم مو و کاشت مو در این است که در روش کاشت مو  تارهای مو همراه با پیاز مو با جراحی کاشته می شود اما در روش ترمیم تارهای موی طبیعی داخل یک پروتز کاشته و روی پوست سر فیکس می شود.

تفاوت دیگر کاشت مو و ترمیم مو این است که در کاشت مو تراکم کمتری نسبت به ترمیم مو دارد میزان تراکم مو در کاشت بستگی به بانک موی فرد دارد ولی در روش ترمیم موهر میزان تراکم و هر اندازه ای که فرد بخواهد بر روی سر فرد انجام می شود.

از تفاوت های دیگر در کاشت و ترمیم مو این می باشد که کاشت مو دوره نقاهت دارد ولی در ترمیم مو فرد بعد از انجام می تواند به کارهای خود برسد.کاشت مو نیاز به جراحی و استراحت دارد اما در روش ترمیم مو تنها در یک جلسه ی چند ساعته انجام می شود.

در مورد دو روش کاشت مو و ترمیم مو نتیجه می شود هر دو روش تقریبا حوزه کاربرد متفاوتی دارند از این رو در شرایط مختلف می توان روش مناسب با آن موقعیت را انتخاب کرد. از آنجا که بیشتر دلایل ریزش ژنتیکی است اغلب از روش کاشت مو استفاده می شود، اما این بدان معنا نیست که روش ترمیم دچار نقص با مشکلاتی باشد. کاشت مو زمانی صورت می گیرد که فرد به محدوده سنی مورد نظر رسیده و دلیل ریزش مو تشخیص داده شده باشد.

اما در مواقعی ممکن است به دلیل سوانح و تصادفات مثل آتش سوزی یا سوختگی و یا پارگی سر مقداری از پوست فرد دچار آسیب شود و دیگر در آن قسمت امکان رویش مو وجود نداشته باشد. بنابراین از روش ترمیم مو استفاده می شود. در ترمیم مو مهم است که ظاهر فرد تنها مناسب سنی که در آن قرار دارد نباشد و با پیر شدن فرد خط مو ترمیم شده نیز دچار تغییر گردد تا ظاهر فرد طبیعی جلوه نماید. از این رو قواعدی برای تعیین خط مو ایجاد شده است.


روش های بدون عوارض ترمیم مو

ترمیم مو به روش HRT یک تکنیک برای ترمیم مو است.این روش، نخستین روش استاندارد در دنیا برای ترمیم مو است که در آن نیازی به بانک مو نیست زیرا با موهایی هم جنس و هم رنگ موی سر خود فرد ترمیم انجام می شود.

این موها دارای خط رویش و حالت موی طبیعی هستند که مانند موهای سر خود فرد می باشد.در این روش ترمیم مو کلیه مراحل در یک جلسه انجام می شود و هیچ گونه عوارضی ندارد‌ و نیازی مراجعات بعدی نیز نخواهد داشت. در واقع یک شبیه سازی از موهای واقعی خود فرد انجام می گردد.

این روش ترمیم مو هزینه بالایی دارد و در واقع از موهای طبیعی انجام نشده و شبیه به کلاه گیس است که روی پوست سر فرد کار گذاشته می شود ولی تفاوتهایی با کلاه گیس دارد.این روش برای بیمارانی که تحت شیمی درمانی هستند و بیماران آلوپسی و بیماران سوختگی و غیره قابل انجام است.

یکی از نگرانی های افرادی که می خواهند از روش های ترمیم مو استفاده کنند خط رویش و خط فرق ترمیم مو است که در این روش خط رویش و خط فرق کاملا و بسیار طبیعی است .این روش برای آقایان و خانم ها قابل انجام است. تقریبا تمام روش های بدون عوارض ترمیم مو مشابه هستند و تنها تفاوت آنها به جنس و کیفیت و خدمات پس از آن مربوط می شود.


تعویض موهای ترمیمی

برای شارژ مجدد ترمیم مو اگر از پروتز ترمیم مو و روش فیکس دایم استفاده شده باشد پس از اینکه فیکس کننده های آن دوام خود را از دست دادند باید فیکس کننده های قدیمی جدا شوند و پروتز مو را کاملا تمیز کرده و مرتب نمود و مجدد آن را بر روی سر فیکس کرد.دوام چسب های بایو پلیمری به میزان چربی و خشکی پوست سر فرد بستگی دارد به این صورت که در حالت چرب ترین پوست ها این چسب ها یک هفته دوام دارد و در پوست هایی که کاملا خشک هستند می توانند این چسب ها تا چهل روز دوام داشته باشد.

اگر میزان چربی پوست نامشخص باشد می توان با انجام دادن تست هایی از میزان چربی پوست آگاهی یافت. تیپ های بایو پلیمری پس از فیکس روی پوست سر مقداری ذوب می شود و زمانی که چسب ها می خواهند تعویض شوند شیره آن ها روی پوست سر و پروتز باقی می ماند که باید با ریموور مخصوص این کار کاملا آن را تمیز نمود.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است