معایب و عوارض کاشت ابرو

معایب و عوارض کاشت ابرو

ژانویه 9, 2019 نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

معایب و عوارض کاشت ابرو نیز مانند هر عمل جراحی دیگری وجود خواهد داشت اما ابرو ها یکی از قسمت هایی هستند که توجه به آن ها باعث می شود تا زیبایی فرد تا چند برابر افزایش یابد به همین علت برای افزایش زیبایی آن باید راهکارهای مناسب را در پیش گرفت. یکی از این راهکار ها این است که به بهترین پزشک کاشت ابرو مراجعه نمود تا با کاشت ابرو نواقصی که در ابروها وجود دارد اصلاح شود.بهتر است بدانید زیبا بودن ابروها میتواند زیبایی چشم ها را هم تا چند برابر افزایش دهید به همین دلیل نباید از آن غافل شد.

در روش های سنتی کاشت ابرو به دلیل سنگین بودن عمل جراحی که انجام می شد عوارض کاشت ابرو زیاد بود اما در روش های جدید و نوینی که امروزه در سطح دنیا وجود دارد عوارض و معایب کاشت مو به حداقل ریده و بسیار کاهش یافته است. متاسفانه دیده شده است کسانی را که کاشت ابروی خود را در مراکز تجربی و بدون مجوز انجام داده اند و اصلاً راضی نیستند، چرا که عوارضی همچون بجا ماندن اسکار و یا جوشکار در پشت سر شخص و تورم و درد در ناحیه برداشت و کاشت  ابروها که در نهایت رشد موهای کاشته شده بصورت زخیم و کج و کاملاً متفاوت با خواب ابروهای شخص انجام شده است را شاهد بوده اند، چرا که با روش های سنتی و رایج کاشت ابرو، نمی توان زاویه و خواب ابروها را بطور طبیعی انجام دهند و چه از نظر مالی و چه از نظر معنوی مشکلات زیادی را  به شخص وارد کنند. یکی دیگر از مشکلات کاشت ابرو سرعت رشد آن ها است که باید به طور مرتب هر چند وقت کوتاه شوند.


چرا کاشت ابرو

جهت کاشت موی طبیعی در ابرو ، از موهای پشت گوش فرد استفاده می گردد ، زیرا این موها بیشترین شباهت را با موی ابرو دارند و از تعداد موهای خارج شده از پشت گوش تنها فولیکول خارج شده از این موها که هم رنگ وهم ضخامت با موی ابرو هستند ، مورد استفاده قرار می گیرند .پس از برداشت فولیکول های مناسب مو از پست گوش ، ناخالصی ها از آنها جدا شده و با روش های مناسبی مانند روش کاشت FIT ، تعداد فولیکول لازم در جهت و زاویه مناسب در خط رویش طراحی شده ی ابرو با دقت بالایی با ایجاد منافذ بسیار ریز کاشته می شوند .

دقت و ظرافت به کار رفته در هنگام کاشت ابرو توسط پزشک متخصص مو عامل اصلی موفقیت کاشت موی طبیعی در ابرو می باشد .کاشت ابرو برای پر کردن جای خالی ابروها طبیعی ترین روش نسبت به سایر روش ها از جمله تاتو است. بی روح شدن رنگ تاتو پس از مدتی ، نیاز به ترمیم مجدد تاتو ، غیرطبیعی بودن آن و احتمال انتقال بیماری واگیردار به دلیل انجام آن در مراکز غیر تخصصی باعث شده تا بر تعداد طرفداران روش کاشت موی طبیعی در ابرو افزوده گردد.


عمل جراحی کاشت ابرو

ابتدا شما موی ابروی دلخواه خود را به وسیله مداد ابرو می کشید و سپس تیم مجرب و متخصصان مربوطه آن را بررسی می کنند تا اگر نیاز به تغییراتی در مدل مربوطه باشد (با مشورت خودتان) اعمال کنند تا بهترین مدل ابرو که کاملا به صورت شما می آید انتخاب شود، سپس روی همین مدل که با مداد ابرو کشیده شده با موهای طبیعی خودتان ابرو کاشته می شود.

کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو و به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی و بدون درد در یک جلسه حدودا یک ساعته انجام می شود، یعنی تعدادی از موهای سر شما که از ناحیه پشت گوش برداشته می شود، به ناحیه ابرویتان منتقل می شود.

روش حرفه ای اینجاست که باید از این مقدار موهای برداشته شده از سر فقط تعداد خاصی از این موها که ضخامتی متناسب با موهای ابروهای شما دارد انتخاب شود (نه از همه موها با هر ضخامتی) به عبارت ساده تر باید موهایی با ضخامت نازک و هم قطر با موهای ابروهایتان انتخاب شود چرا که اگر موها ضخیم باشد ابروها به صورت زمخت و زشت ایجاد می شوند. انتخاب این قطر مو نیاز به تبحر و تجربه متخصصان دارد. چقدر مدت طول می کشد تا کاشت ابرو به نتیجه کامل برسد؟


چند مدت طول می کشد تا عمل کاشت ابرو به نتیجه کامل برسد؟

ابرو های پیوند شده چهار الی شش ماه پس از جراحی رشد قابل تشخیصی را خواهند داشت. اما انتظار ریزش موهای پیوند شده پس از سه الی پنج هفته بعد از جراحی را فرد مورد نظر باید داشته باشد. این ریزش فرایندی طبیعی است و پس از دو ماه ابروهای فرد مجددا رشد خواهد کرد. نتیجه کامل حداکثر پس از ده  ماه نمایان خواهد شد و برای فرد به طور کامل قابل رویت می باشد.


مزایای کاشت ابرو

مهمترین مزیت رویش دوباره ابروها از طریق عمل کاشت ابروی طبیعی آن است که آثار و نتایج آن دائمی خواهد بود. عمل کاشت ابرو این فرصت را برای شما فراهم می سازد تا یک بار برای همیشه شکل ظاهری ابروهای خود را اصلاح کنید و از این طریق، اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهید.

ابروی کاشته شده، حالتی کاملاً طبیعی دارد. افرادی که به ابروها نگاه می کنند، هیچ تفاوتی بین ابروی کاشته شده و ابروی طبیعی که از قبل وجود داشته است، تشخیص نمی دهند. این یکی از مزیت‌های متعددی است که عمل کاشت ابرو نسبت به روش‌های دیگری مانند تتو یا رنگ کردن ابرو دارد. با توجه به آنکه افزایش سن اغلب باعث ریزش موی ناحیه ابروها می شود، با عمل کاشت ابرو می توانید زمان را برای همیشه به عقب بازگردانید و ظاهری شاداب‌تر داشته باشید.

بعد از عمل کاشت ابرو فرد می تواند بعد از یک روز بلافاصله به انجام فعالیتهای روزانه خود بپردازد و مشکلی نداشته باشد. هزینه  تقریبی کاشت ابرو نسبت به دیگر عمل‌های زیبایی کمتر است و این می تواند یکی از مزیت های کاشت ابرو باشد.


عوارض کاشت ابرو به روش FUE و  SUT

جدیدترین و بهترین روش های کاشت ابرو که تا به امروز معرفی شده و در سطح دنیا انجام می شود کاشت ابرو به روش های FUE  و SUT می باشد که در این روش ها مراکز انجام کاشت ابرو می توانند بالاترین تراکم کاشت ابرو که تا به امروز دیده شده است را انجام بدهند.

خواب مو و مدل موی دلخواه فرد و همچنین خط رویش در کاشت ابرو در این روش ها به شکل مهندسی طراحی شده و با مشورت فرد مورد نظر کشیده می شود.

دیگر نباید نگران عوارض و معایب روش های قدیمی و رایج FIT و FUT  بود چرا که تمامی معایب و عوارض این روش ها برطرف شده و به نقطه قوت تبدیل شده است .کاشت ابرو به روش های FUE و SUT بدون دوران نقاهت و عوارض جانبی می باشد .شایان ذکر است که فرد متقاضی پس از انجام کاشت می تواند نتیجه کاشت ابرو و تراکم فوق العاده آن را ببیند و با روش های رایج و سنتی مقایسه کند.


مشاوره کاشت ابرو

برای این که فردی که نیاز به انجام کاشت ابرو دارد بتواند روش صحیحی که مناسب او برای انجام کاشت ابرو است را برگزیند و از آن راضی باشد اکثر کلینیک های زیبایی و مراکزی که کاشت ابرو را انجام می دهند دارای مشاوره هایی هستند که به فرد در این امر کمک می کند. گاهی برخی مراکز کاشت ابرو به صورت تلفنی برای راحت تر بودن کار متقاضیان مشاوره های مختلفی ارایه می دهند.

این گونه مشاوره ها معمولا رایگان می باشند و در واقع هم نوعی تبلیغ برای آن مرکز و هم آگاهی افراد از کیفیت لوازم و تجهیزات مورد استفاده در آن ها می باشد.برخی دیگر از کلینیک ها که امروزه بسیار رایج شده است از مشاوره هایی به صورت اینترنتی استفاده می کنند که این کار افرادی که تصمیم به کاشت ابرو دارند را بسیار آسان و راحت نموده است.بعضی از موسسات نیز در سایت هایی که دارند تجربه ها و نظرات مشتریان قبلی را که برای آن ها فرستاده اند قرار می دهند تا همه بتوانند از این تجارب به طرز صحیحی استفاده کنند و نیز یک نتیجه گیری درست در انتخاب مرکز انجام کاشت ابرو برای خود داشته باشند.

کاشت ابرو امری تخصصی و بسیار نیاز به مهارت و ظرافت و تکنیک کاشت مناسب دارد و  شخص کاندید کاشت ابرو باید در تعین پزشک معالج خود دقت لازم را داشته باشد، که سابقه و تجربه آن مرکز درخشان بوده و نمونه های انجام شده مورد پسند  قرار گیرد،همچنین هرچه سابقه پزشک معالج و تجربه ایشان در کاشت ابرو بیشتر باشد طبیعتاً هزینه تقریبی کاشت ابرو نیز بیشتر خواهد بود.


بهترین پزشک کاشت ابرو

از مهمترین مواردی که برای کاشت ابرو باید به آن دقت کنید دکتر کاشت ابرو و یا مرکز و کلینیکی است که در آن کاشت ابرو را انجام می‌دهید. اولین قدم در این موضوع سابقه کاری آن مرکز است که ترجیحا سابقه کار بالای ۱۰ سال داشته باشد دلیل آن این است که داشتن سابقه کاری بیشتر باعث تجربه کاری بیشتر و در نهایت کیفیت مطلوب کار می‌شود نکته بعدی که در این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است به روز بودن و همگام‌سازی اطلاعات و علم پزشکی با سطح دنیا است .

در این بخش روشی که آن مرکز برای کاشت ابرو استفاده می‌کند اهمیت دارد که این روش بهترین و جدیدترین روش کاشت ابرو در دنیا باشد در نهایت میزان رضایت فرد از اولین لحظه حضور او تا زمانی که موهای کاشته شده‌ آن رویش پیدا کند و به حالت مطلوب برسد اهمیت دارد که این میزان رضایت از نحوه برخورد گرفته تا در اختیار گذاشتن امکانات و رفاه حال عمومی  را شامل می‌شود.

مراکز معتبر و باسابقه از بهترین و مجرب ترین پزشکان برای جلب رضایت مراجعه کنندگان خود استفاده می کنند. میزان تخصص پزشک در نتایج کاشت ابرو تاثیر قابل توجهی را دارد به همین دلیل برای این کار باید به بهترین دکتر کاشت ابرو مراجعه کنید در غیر اینصورت به نتایج دلخواه دست پیدا نخواهید کرد.مراجعه به متخصصان بی تجربه باعث میشود که ظاهر ابروها غیر طبیعی به نظر برسد و علاوه بر این عوارض مختلفی را تجربه کنید.


نظرات در مورد کاشت ابرو

بسیار طبیعی است نظرات درباره کاشت ابرو متفاوت بوده و قبل از انجام کاشت ابروی طبیعی باید نظرات درباره کاشت ابرو را جویا شد .ممکن است برخی از کاشت ابرو خود راضی باشند و از اینکه ابرو های آن ها از حالت طاسی قبل از کاشت و یا کم پشتی آن ها در قبل درآمده است خرسند باشند اما برخی دیگر به دلایل مختلفی از کاشت ابرو خود ناراضی باشند به همین دلیل برای آگاهی از دلایل رضایت و یا عدم رضایت کسانی که عمل کاشت ابرو را انجام داده اند بعضی از کلینیک ها و مراکز کاشت ابرو نظرات درباره کاشت ابرو را به شکل کلیپ های مصاحبه ای جمع آوری کرده اند که سایر متقاضیان کاشت ابرو بتوانید آن ها را مشاهده فرمایند و در مورد تصمیمی که گرفته اند بتوانند انتخاب درست و آگاهانه ای داشته باشند.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است