روش های کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو

ژانویه 9, 2019 نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

روش های کاشت ابرو انواع  مختلفی دارد. زمانی که از تکنیک های کاشت ابرو صحبت می کنیم ضروری است که جراح ، دقت وسواس گونه ای به تمام جزییات تکنیکی داشته باشد و در کنار آن در این زمینه هنر داشته باشد. زاویه ی موی خاص و صاف ، حلقه ی طبیعی ،و طراحی مناسب ابرو همگی عناصر مهم در خلق ابروی پر و جذاب هستند که هدف نهایی کاشت ابرو است .کاشت ابرو عملی است که طی آن گرافت های مو از سر گرفته شده و در ابرو کاشته می شوند.

چگونگی کاشت ابرو شامل تراکم ، جهت کاشت مو و زاویه آن با پوست به دقت توسط جراح و متخصص زیبایی طراحی می شود تا ابرو دقیقا طبق خواسته شما و شکلی طبیعی کاشته شود. گرافت ها عمدتا شامل موی تک هستند که البته در مورد افرادی که جنس موی خوبی دارند گرافت های دو مویی برای قسمت های داخلی و کانونی ابرو استفاده می شود . هر گرافت مو با ظرافت هرچه تمام تر آماده شده و سپس با دقت در نواحی که موی ابرو دچار ریزش شده قرار داده می شوند. بسیار مهم است که زوایای هر موی ابرو به درستی قرار داده شوند تا نتیجه طبیعی به دست بیاید .

زوایای موی ابرو باید کاملا مسطح با پوست باشد ، نسبت به بینی شکل مناسبی داشته باشد و در نهایت ظاهری شبیه به دم ماهی داشته باشد.در صورتی که از روش FUT برای گرفتن گرافت از سر استفاده شود محل برش در سر بخیه می خورد که بعد از ۷ تا ۱۰ روز بخیه ها کشیده می شود و اگر از روش FIT استفاده شود بخیه ای در کار نیست.


علل ریزش ابرو

عوامل مختلفی در ریزش ابرو دخیل هستند که از جمله آنها کم کاری تیروئید است. عامل دیگر کندن بیش از حد ابرو توسط فرد و یا برداشتن بیش از حد است که ممکن است منجر به از دست دادن بخش هایی از موی ابرو به صورت جزیی یا تمام آن شود. همچنین زخم ها ، تصادفات ، درمان های منوط به سرطان پوست و یا جراحی های در ناحیه ابرو همگی از جمله دلایل ریزش موی ناحیه ابرو هستند.

برخی افراد نیز با ابروهای نازک به دنیا می آیند و کاشت ابرو را انتخاب می کنند تا به ابروهایی ضخیم تر و پرتر دست یابند تا قاب مناسبی به چشمانشان بدهند و صورت و چشمانی جذاب تر داشته باشند .تجربیات کاشت ابرو و نظرات در مورد کاشت ابرو توسط کسانی که آن را انجام داده اند می تواند به افراد متقاضی در  داشتن یک انتخاب درست و صحیح در مورد کاشت ابرو کمک کند.


چه افرادی متقاضی کاشت ابرو هستند؟

افرادی که متقاضی کاشت ابرو می‌باشند بنا به دلایل زیر تمایل دارند که ابروهای خود را کاشت کنند این دلایل عبارتند از: یکی از دلایلی که اکثر افراد متقاضی کاشت ابرو اظهار می‌کنند جراحت و شکستگی ابرو می‌باشد که این جراحت و شکستگی ممکن است ناشی از تصادف، حوادث‌هایی که باعث شده به ابرو ضربه وارد شود و … می‌باشد.علت بعدی که باعث می‌شود فرد به کاشت ابرو روی بیاورد انجام درمان‌ها و جراحی‌های پزشکی در ناحیه ابرو می‌باشد مانند برداشت غده‌ی چربی ، زیبایی و غیره .

اصلاح کردن زیاد ابرو و برداشتن متعدد آن ریشه ابرو را ضعیف کرده و در نهایت باعث ریزش آن می‌شود که این مورد از دیگر مواردی است که فرد را مجبور به انجام کاشت ابرو می‌کند. برخی از افراد هستند که در بدو تولد دچار مشکلات و نواقصی می باشند که اصطلاحا از آن به نام مادرزادگی یاد می‌کنند یکی از این نواقص و مشکلات نقص در موهای ابرو بوده که تنها راه درمان آن کاشت ابرو است.

دلیل دیگر ریزش مو در ابرو ریزش موهای ابرو به صورت ارثی می‌باشد که این مورد هم با کاشت ابرو برطرف می‌شود توجه داشته باشید که ربزش موی ارثی فقط شامل موی سر نمی‌شود بلکه ابرو، ریش و سبیل و … هم ممکن است دچار ریزش شوند.  داشتن بیماری آلوپسی از دیگر مواردیست که ریزش ابرو در آن رخ می‌دهد که این بیماری یک بیماری اتو ایمن بوده و گلبول‌های سفید بر این باورند که مو یک عنصر بیگانه ست و مو را از بین می‌برند و در نهایت ریزش مو در ابرو در این بیماری به شکل سکه‌ای است که در اینجا کاشت ابرو کارساز نبوده و ترمیم ابرو به روش HRT توصیه می‌شود.

مهمترین دلیل و علتی که اکثر متقاضیان کاشت ابرو آنرا اعلام می‌کنند انجام تتو و هاشور روی ابروهایشان بوده است که متاسفانه قابل پاک شدن و برگشت نمی‌باشد و تنها راه برای این نوع ابرو ها کاشت ابرو به روش FUE است.


کاشت ابرو به روش sut

بهترین فضا برای برداشتن موها جهت کاشت ابرو موهای بغل گوش می باشد ، در این منطقه موها از لطافت خاصی برخوردار بوده و شبیه موهای ابرو می باشد ، کاشت ابرو به روش SUT برای همه نوع ابروها مناسب می باشد حتی ابروهایی که شکسته شده اند یا ابروهایی که قبلا هاشور و یا تتو شده باشند ، ابروهایی که نازک بوده و یا ابروهایی که نیاز به پرپشتی دارند در این روش خواب مو به دلخواه شما می باشد و حتی تراکم آن می تواند به انتخاب شما باشد ، در کاشت ابرو به روش SUT  محدودیتی از بابت برداشت و کاشت نداریم البته تا حدی که بانک مو اجازه دهد.

شما پس از انجام کاشت ابرو به روش  SUT هیچ دوران نقاهت و عوارض خاصی را متحمل نمی شوید به طوری که در فردای همان روز کاشت ابرو می توانید به راحتی تمام فعالیت های روزمره خود را انجام دهید .توجه داشته باشید در این روش موهای ابرو قابل رشد بوده و کاملا طبیعی می باشد.عوارض کاشت ابرو در روش sut بسیار کاهش داده شده است طوری که می توان گفت این روش کاشت ابرو تقریبا بدون عوارض است.


کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو با روش FUT شامل استخراج واحدهای فولیکولی می شود که بطور طبیعی شامل ۱ الی ۴ تار مو می شوند. این واحدهای فولیکولی بصورت نوار خطی از سر بیمار جدا می شوند که در اکثر موارد، فولیکول های اهدایی در پشت سر بیمار قرار دارند. از سوزن های کوچکی برای جدا کردن واحدهای فولیکولی از یکدیگر استفاده می شود. فولیکول ها برای کاشت در ناحیه ابرو آماده می شوند و هنگام کاشت به ریشه های فولیکول ها توجه زیادی می شود تا بتوان شاهد نتایج بهتری از کاشت ابرو بود.

جهت کاشت فولیکول ها، شبیه ابروهای طبیعی خود بیمار است زیرا هدف این است که ابروها در عین طبیعی به نظر رسیدن، پرپشت تر از قبل هم بشوند. متخصص تمام تلاش خود را می کند تا جای اسکارها در روی سر بیمار کمتر مشخص بشوند.اگر هنگام بخیه زدن برش روی سر بیمار، از تکنیک پیشرفته ای استفاده بشود، موهای سر روی همین اسکارها شروع به رشد می کنند تا در نهایت جای تمام اسکارها با موها پوشانده بشوند. از طرفی دیگر، سایز برش سر در کاشت ابرو با روش FUT بسیار کوچک است و به سرعت توسط موها پوشانده می شود و بیمار نباید نگران بخیه و اسکارهای روی سرش باشد.

در کاشت ابرو با روش FUT می توان از ۲۰۰۰ واحد فولیکولی در ناحیه ابروها استفاده کرد.در یک جلسه از کاشت ابرو با روش FUT، حتی می توان تعداد ۵۰۰۰ واحد فولیکولی را از سر بیمار استخراج کرد. برای بیمارانی که نیاز به واحدهای فولیکولی زیادی دارند، استفاده از روش FUT برای کاشت ابرو می تواند بسیار مفیدتر از سایر روش ها باشد.استفاده از روش FUT برای کاشت ابرو از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه است وهزینه کاشت ابرو در این روش کمتر از سایر روش ها است.کاشت ابرو با روش FUT به جلسات منظم نیازی ندارد و در اکثر بیماران در یک جلسه انجام می شود.

عوارض کاشت ابرو با روش FUT

عوارض مربوط به کاشت ابرو با روش FUT عبارت است از :

  • ایجاد اسکار نواری در روی سر بیمار : اسکار نواری که در اثر کاشت ابرو به روش FUT در روی سر بیمار بوجود می آید، با گذشت زمان ترمیم می شود و یا توسط موها پوشانده می شود.
  • بخیه های مشخص در روی سر بیمار : ظاهر غیر طبیعی بخیه ها به وضوح روی سر بیمار دیده می شود و مهارت و تجربه متخصص می تواند این عارضه را تا حد زیادی کاهش بدهد.
  • تورم : در اطراف پیشانی و چشم ها ممکن است تورم بوجود بیاید که ۱ الی ۲ روز بعد رفع می شوند.
  • حساسیت و آلرژی : ممکن است بیمار در نقاطی از سر که فولیکل ها استخراج شده اند و همچنین در ناحیه ابروهای خود، حساسیت و آلرژی خفیفی را هم احساس کند که معمولا به سرعت برطرف می شوند
  • درد : دردهایی که بیمار در قسمت سر و ابروهای خود احساس می کند را هم می توان با رعایت دستورالعمل های متخصص کاهش داد.
  • دوره چند روزه ریکاوری بیمار : برای ترمیم بخیه ها و برطرف شدن هرگونه قرمزی در روی ابروها، لازم است بیمار چند روزی را استراحت کند.
  • ایجاد پوسته های زیاد در قسمت ابروها : ایجاد پوسته هم بخشی طبیعی از کاشت ابرو است که بیمار باید دستورات پزشک را در زمینه شستشو و مراقبت از ابروها بطور دقیق انجام بدهد.

کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو به روش FUE، روشی است که برای حفظ و شکل دهی دوباره دائمی ابرو استفاده می شود.این روش ظاهر ابرو را بهبود می بخشد و مشکلاتی که از لحاظ زیباشناختی در ابروی شخص وجود دارد را برطرف می سازد. کاشت ابرو به روش FUE برای نخستین بار توسط مرکز تخصصی موی رنسانس وارد ایران شده و به شکل انحصاری در این مرکز انجام می شود و در این روش دیگر نیازی به جراحی نبوده و از بیهوشی و بخیه های عمیق استفاده نمی کنیم.

خواب یک دست و منظم مو و همچنین عروسکی نبودن آن از مزیت های منحصر به فرد این روش کاشت ابرو می باشد که این تکنیک را محبوب کرده است.موی سر به روشی متفاوت از موی ابرو رشد می کند. در واقع موهای ابرو در مقایسه با واحدهای فولیکولی که شامل ۱ تا ۴ تار مو است، بصورت تک تک رشد می کند. بنابراین موهایی که از قسمت های دهنده برداشته می شود، را باید با استفاده از میکروسکوپ های قوی دو قسمت کرد.

سپس هرکدام از این تارهای تقسیم شده را در محل های گیرنده قرار می دهند. از آنجایی که ابروها نسبت به موهای سطح پوست در زاویه ای تندتر رشد می کنند، انجام این کار مهارت و تجربه بالایی لازم است. همچنین انحنای طبیعی مو از نکته های حائز اهمیت است بطوری که هم راستا با انحنای ابروها باشد. همچنین ابرو نیز بایستی به طریقی مرتب شود که به صورت مورب رشد کند بخصوص در بخش میانی  تا ظاهر طبیعی ابرو را دنبال کند. تمام این مواردی که در بالا گفته شد بعنوان نقطه قوت در روش کاشت ابرو FUE می باشد که در انجام آن اعمال می گردد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است