کاشت ابرو با روش FIT

کاشت ابرو با روش FIT

ژانویه 9, 2019 نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

مزایای کاشت ابرو به روش FIT

روش FIT یکی از متداول ترین و معروف ترین روشهای کاشت ابرو می باشد که در اکثر مراکز زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد . این روش با توجه به اینکه تقریبا آسانتر بوده و هزینه های مناسب تری دارد طرفداران زیادی درد .

در این روش سوراخ های کوچکی در پشت و کنار سر بیمار ایجاد می شود و فولیکول ها به صورت تک تک از این نواحی خارج می شوند . پس از آماده سازی گرانت ها توسط پزشک در ناحیه ابرو کاشته می شود .در این روش دو نکته حائز اهمیت می باشد . نخست اینکه می بایست از ابزار ظریف جهت برداشتن موها استفاده گردد دوم اینکه پزشک معالج باید مهارت و تخصص کافی را داشته باشد.

این روش یک سری مزایای مهم دارد از جمله آن که نیاز به هیچ گونه بخیه وجود ندارد و زخم های ناشی از برداشتن فولیکول های مو به سرعت بازسازی می شوند. جهت پیوند ، برداشت مو می تواند از هر نقطه از بدن از جمله دست ، پا ، سینه انجام شود . کاشت ابرو به صورت پر می باشد یعنی تعداد زیادی از گرانت ها از موی سر جدا می شوند و تارهای ابروی بیشتری کاسته می شود . زمان عمل جراحی در این روش نیز کم می باشد.


روش های جدید کاشت ابرو

امروزه با پیشرفت علم و فناوری و ظهور تجهیزات مدرن در حوزه عمل های زیبایی ، روش های جدیدی جهت انجام پیوند ابداع گردیده است . هرچند به موازات گسترش روش های کاشت ابرو راه های جلوگیری از ریزش ابرو نیز بیشتر شده اما همچنان این پیوندها طرفداران زیادی دارد که تجربیات خود را به سایرین انتقال می دهند و آن ها نسبت به انجام  عمل جراحی ترغیب می شوند .

روش های جدید کاشت ابرو بیشتر بر روی آنالیز مو و انتخاب بهترین موها جهت پیوند تمرکز دارند . در کنار این مساله عدم استفاده از بیهوشی ، در کمتر حین عمل جراحی ، عدم ایجاد شکاف در ابرو و زخم های پس از عمل ، حداقل بودن مراقبت های پس از عمل از اهمیت بسزایی برخوردار است و یک روش را کاندیدای کاشت ابرو برای یک فرد می نماید.


هزینه کاشت ابرو

عمل جراحی کاشت ابرو جزو عمل های زیبایی به شمار می آید . معمولا هزینه خدمات در این حوزه نسبتا بالا می باشد. همچنین می دانیم همواره استفاده از بهترین روش کاشت ابرو هزینه ی بیشتری را می طلبد . اکثر افرادی که به منظور پیوند ابرو به مراکز کاشت  ابرو مراجعه می کنند می خواهند از تجهیزات ، امکانات و فناوری های روز دنیا جهت عمل جراحی آن ها استفاده شود تا از بروز عوارض احتمالی جلوگیری شود و نیز از روش هایی استفاده می گردد که مراقبت های درمانی پس از عمل کمتری نیاز داشته باشد .

این موارد همه و همه بالا بودن هزینه های جراحی زیبایی علی الخصوص در ناحیه را توجیه پذیر می کند علاوه بر استفاده از تجهیزات مدرن و داروهای معتبر ، دستمزد متخصص پوست و مو بخش دیگری از هزینه های کاشت ابرو است که با توجه به ظرافت کار ، میزان مهارت و تجربه سابقه ی پزشک ذوق معالج و نیز انتظارات بیمار از پزشک در کلنیک های مختلف در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود .

به طور مثال ممکن است هزینه ی خدمات در مراکز کاشت ابرو در تهران بیشتر از شهرستان ها باشد . از دیگر مواردی که در تعیین هزینه های کاشت ابرو اهمیت دارد اعتبار مرکز مورد مراجعه و سطح خدمات قبل و بعد از عمل آن می باشد که کلینیک های زیبایی در این بخش طیف گسترده ای از عملکرد را دارند .

در نهایت باید گفت برخی عوامل دیگر نیز در تعیین هزینه عمل جراحی کاشت ابرو اهمیت دارد که می توان از جمله آنها به عدم کوتاهی موی سر اشاره نمود و در حال حاضر قیمت کاشت ابرو به طور تقریبی و میانگین با استفاده از روش های متداول FUT و FIT بین یک میلیون تا دو میلیون در مراکز مختلف متفاوت بوده و با استفاده از روش های نوین یا انحصاری در برخی کلنیک ها مانند FUE و SUE  بین  ۳۵۰۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰۰۰ متغیر می باشد.


مراکز کاشت ابرو با روش FIT

با توجه به سهولت انجام روش FIT و متداول بودن آن اکثر کلینیک های زیبایی که کاشت ابرو در آن انجام می شود این روش را ارائه می نمایند . از طرف دیگر هزینه های کاشت ابرو به روش FIT نسبت به سایر روش ها کمتر می باشد و این امر مراجعین را بیشتر به استفاده از این روش ترغیب می کند هرچند که بهتر آن است که پزشک معالج پس از انجام معاینات و بررسی های لازم روش مناسب جهت بیمار را پیشنهاد دهد.

با توجه به گستره ی روش های کاشت ابرو برخی مراکز روش های انحصاری جهت کاشت ابرو دارند که تنها با استفاده از تجهیزات خاص آن ها و با توجه به تخصص پزشکان آن مرکز قابل انجام است . نکته مهم در بحث مراکز کاشت ابرو آن است که انتخاب مرکز علاوه بر اینکه می تواند با مشورت و استفاده از تجربیات کاشت ابروی دیگران باشد می بایست به سطح خدمات مورد ارائه در حین جراحی ، خدمات مشاوره ای کلینیک ها پیش از عمل ، خدمات درمانی مراقبتی آن ها پس از پیوند دقت ویژه ای نمود و اینکه مهمترین عنصر در مرکز آن است که از وجود پزشکان متخصص با مهارت بالا جهت انجام پیوندها بهره ببرد در نهایت باید توجه داشت پیش از انجام پیوند کاشت ابرو در مورد کلینیک ها تحقیقات لازم و کافی در مورد معتبر بودن مرکز صورت پذیرد و مجوزهای آن ها از مراکز ذیربط توسط فرد بررسی شود.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است