کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT

دی ۱۷, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

مزایای کاشت ابرو

کاشت ابروی طبیعی یکی از روش های نوین زیبایی به شمار می آید .امروزه عمل های زیبایی به دو صورت مورد توجه هستند نخست عمل زیبایی صرفا جهت ایجاد تنوع یا بهبود وضعیت ظاهری افراد و دوم به عنوان یک عمل ترمیمی در راستای جبران نقصان ابرو که می تواند به علت ضربه یا آسیب ناحیه ی ابرو، کم پشتی مادرزادی ابروها ، ریزش ابرو و یا به عنوان علائم برخی بیماری ها باشد.

کاشت ابرو به صورت یک عمل جراحی زیبایی عمدتا بدون درد به فرد این امکان را می دهد تا بدون دردسر زیاد به خواسته خود برسد و علاوه بر رفع نقص ظاهری زیباتر داشته باشد زیرا نمی توان نقش ابروها را در زیبایی ظاهری و چهره ی افراد انکار کرد. از یک نگاه دیگر باید گفت کاشت ابرو روش های مختلفی جهت انجام دارد هر یک از این روش ها نیز به طور خاص برای افراد مزایایی دارند.

تفاوت کاشت ابرو به روش FUT با FUE

همانگونه که ذکر شد کاشت ابرو با توجه به گستره ی فناوری و پیشرفت علم در زمینه ی زیبایی روش های مختلفی دارد و یکی از روش ها روش FUT می باشد که زمانی از آن استفاده می شود که بخواهند از موهای ضخیم تر جهت پیوند ابرو استفاده نمایند . بدین صورت که معمولا موها از ناحیه ی پشت سر یا گوش به صورت فولیکول های تکی برداشته شده و در محل ابرو در جهت رشد آن ها در شیارهایی قرار داده می شوند .

روش FUE یکی دیگر از روش های کاشت ابرو می باشد که روش مدرنی به شمار می آید . این روش هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که بخواهند از موهای نازک تر جهت پیوند استفاده نمایند و اغلب موها به صورت  یک نوار از ناحیه پشت گردن برداشته شده در حالی که در امتداد ابروها برش های میلی متری ایجاد شده ، موهای جدا شده در آن قرار می گیرد . هر دوی این روش ها نیاز به درمان های مراقبتی خیلی خاص و پیچیده ای ندارند.

اما روش FUE نسبت به FUT مراقبت های کمتری را می طلبد به طوری که می توان گفت تقریبا نیازی به مراقبت های درمانی پس از عمل ندارد . در هر صورت استفاده از هریک از بهترین روش کاشت ابروبرای افراد مورد پیوند  تنها با تشخیص پزشک متخصص معالج می باشد.


بهترین روش های کاشت ابرو

کاشت ابروی طبیعی به عنوان یک عمل زیبایی تقریبا نوظهور با فناوری عجین است و به خودی خود یکی از متدهای جدید زیبایی به شمار می آید. به طبع با توجه به این امر روش های بسیاری جهت انجام دارد. هر کدام از این روش ها ممکن است با توجه به ویژگی هایی که فرد مورد پیوند دارد، استفاده شود که این امر در کلینیک های معتبر پوست و مو و توسط پزشکان و متخصصین حرفه ای تشخیص داده می شود.

شیوه انجام روش های کاشت ابرو عمدتا شبیه یکدیگر می باشند که در برخی جزئیات متفاوت بوده و برخی دیگر با پیشرفت فناوری گسترش داده شده است و پیشرفت کرده است. معروفترین روش کاشت ابرو FIT و FUT می باشد. این روش ها بیشتر زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بخواهند از موهای ضخیم تر جهت پیوند استفاده نمایند که در آن شکاف هایی در جهت رشد ابرو به منظور کاشت آن ایجاد می شود.

روش FUE  نیز روش دیگری است که زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که از موهای نازکتر جهت پیوند استفاده می شود که در این روش زخم ایجاد نمی شود و نیازی به مراقبت های بعد از عمل نخواهد داشت. در حال حاضر جدیدترین تکنیک کاشت ابرو که مبتنی بر آنالیز موهای سر و ابرو است و بهترین موها جهت پیوند انتخاب می کند، روش  Super FUE نام دارد که در کلینیک های پوست و موی معتبر معدودی انجام می شود.


هزینه کاشت ابرو

عمل جراحی کاشت ابرو جزو عمل های زیبایی به شمار می آید . معمولا هزینه خدمات در این حوزه نسبتا بالا می باشد. همچنین می دانیم همواره استفاده از بهترین روش کاشت ابرو هزینه ی بیشتری را می طلبد . اکثر افرادی که به منظور پیوند ابرو به مراکز کاشت  ابرو مراجعه می کنند می خواهند از تجهیزات ، امکانات و فناوری های روز دنیا جهت عمل جراحی آن ها استفاده شود تا از بروز عوارض احتمالی جلوگیری شود و نیز از روش هایی استفاده می گردد که مراقبت های درمانی پس از عمل کمتری نیاز داشته باشد .

این موارد همه و همه بالا بودن هزینه های جراحی زیبایی علی الخصوص در ناحیه را توجیه پذیر می کند علاوه بر استفاده از تجهیزات مدرن و داروهای معتبر ، دستمزد متخصص پوست و مو بخش دیگری از هزینه های کاشت ابرو است که با توجه به ظرافت کار ، میزان مهارت و تجربه سابقه ی پزشک ذوق معالج و نیز انتظارات بیمار از پزشک در کلینیک های مختلف در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود . به طور مثال ممکن است هزینه خدمات در مراکز کاشت ابرو در تهران بیشتر از شهرستان ها باشد . از دیگر مواردی که در تعیین هزینه های کاشت ابرو اهمیت دارد اعتبار مرکز مورد مراجعه و سطح خدمات قبل و بعد از عمل آن می باشد که کلینیک های زیبایی در این بخش طیف گسترده ای از عملکرد را دارند .

در نهایت باید گفت برخی عوامل دیگر نیز در تعیین هزینه ی عمل جراحی کاشت ابرو اهمیت دارد که می توان از جمله آن ها به عدم کوتاهی موی سر اشاره نمود و در حال حاضر قیمت کاشت ابرو به طور تقریبی و میانگین با استفاده از روش های متداول FUT و FIT بین یک میلیون تا دو میلیون در مراکز مختلف متفاوت بوده و با استفاده از روش های نوین یا انحصاری در برخی کلینیک ها مانند FUE و SUE  بین  ۳۵۰۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰۰۰ متغیر می باشد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است