بهترین روش ترمیم مو

بهترین روش ترمیم مو

دی ۱۶, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

بهترین روش ترمیم که از جدیدترین روش های ترمیم مو نیز محسوب می شود.ترمیم مو با روش تکنیک HRT است که در این تکنیک نیازی به بانک مو نیست ولی هزینه آن نسبت به سایر روش های ترمیم مو بالاتر استاما با توجه به مزایایی که این روش دارد می توان گفت که این روش ترمیم مو بر سایر روش ها ترجیح داده می شود.

این تکنیک ترمیم مو معایب روش های دیگر ترمیم مو را برطرف نموده است و طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است که به دلیل طبیعی به نظر رسیدن مو در این روش ترمیم مو بسیاری از افراد آن را بر عمل جراحی و کاشت مو ترجیح می دهند. البته در افراد مختلف روشی که برای ترمیم مو انجام می شود متفاوت است و متخصص بهترین روش مناسب هر فرد را تشخیص می دهد.


انواع روش های ترمیم مو

در فرایند ترمیم مو جهت به دست آوردن بانک مو از موهای خود فرد برداشت نمی شود و با استفاده از شبکه ای مخصوص موهای جدید را جایگزین نموده و فیکس می کنند به عبارت دیگر در ترمیم مو بانک مو توسط مراکز مجری ترمیم مو تهیه می شود.برای کسانی که در درمان ریزش موی خود یا کاشت موهای خود به بن بست رسیده اند ترمیم مو بهترین گزینه برای بازگشت زیبایی به چهره آن هاست.

در ترمیم مو هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و از خط رویش گرفته و شقیقه ها تا کل سر را می توان ترمیم کرد. ترمیم مو همانند سایر فعالیت های زیبایی دارای روش های مختلفی است که می توان به برخی از آنها اشاره نمود : روش ترمیم مو اچ آر تی، روش ترمیم مو سرجری تیپ ، روش ترمیم مو نانو،روش ترمیم مو اچ آر اس ، روش ترمیم مو اچ آر پی، روش ترمیم مو نانو ارگانیک، روش ترمیم مو میکرو پوینت و روش ترمیم مو  های فیکس و روش ترمیم مو میکرو اچ آر تی .


بهترین روش های ترمیم مو

از بهترین روش های ترمیم مو می توان به های فیکس آلمان و اچ ار تی اشاره نمود که جزو روش های جدید و پرطرفدار نیز محسوب می شوند. در این روش های ترمیم مو که تقریباً روش انجام آنها مشابه است تارهای مو بر روی یک پروتز بر روی سر فرد قرار میگیرد. به دلیل کیفیت بالای مواد در این روش ها و اینکه بدون نیاز به عمل جراحی و بدون هیچ عوارضی انجام می شوند طرفداران زیادی این روشهای ترمیم مو دارند و از جمله بهترین روش های ترمیم مو هستند اما برخی روش های ترمیم مو نیز به طور تزریقی بر روی پوست انجام می‌شود مانند روش ترمیم مو به روش prp و روش ترمیم مو به روش مزوتراپی.

روش prp یکی از موثرترین روش های فعلی برای ترمیم مو است که شامل استخراج خون از بدن شخص و سپس تزریق آن به پوست سر فرد است.این روش بیشتر برای تقویت فولیکول های مو و جلوگیری از ریزش مو به کار می رود. خون استخراج شده در روش ترمیم مو پی آر پی توسط کیت های آزمایشگاهی پردازش و سپس آماده تزریق به پوست سر می شود. یکی از دلایل امن بودن روش پی آر پی آن است که به دلیل وجود فاکتورهای خونی مانند گلبول های سفید و پلاکت ها عوارض جانبی مانند عفونت را بسیار کاهش می دهد و ترکیب پی آر پی با روشهای جراحی می‌تواند احتمال عفونت را در محل پیوند فولیکول های مو کاهش دهد.


روش ترمیم مو نانو

نوعی روش زیبایی است که از آن برای قرار دادن مو در افراد استفاده می شود. این روش با نام علمی پروتز مو نیز شناخته شده است. در این روش زیبایی رشته های بسیار باریکی از پروتزهای مو که با استفاده از فناوری نانو ساخته شده اند بر روی پوست فرد قرار داده می شود. پروتزهای موی نانو که به روشهای کاملاً استاندارد تولید شده باشد به هیچ عنوان ایجاد حساسیت برای بیمار نمی کند و رطوبت و هوا می تواند به راحتی به پوست فرد نفوذ کند.

در برخی افراد که بانک موی قوی داشته باشند از موی خود بیمار برای ترمیم مو در ناحیه مشخص شده استفاده می شود اما در صورتی که فرد فاقد موی قوی باشد از الیاف نانو برای این کار استفاده خواهد شد . نکته جالب در روش ترمیم موی نانو این است که کاشت الیاف موی نانو در انواع رنگ ها امکان پذیر است .موی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و به همین دلیل پروتز های نانو در رنگ های متنوع تولید می شود که بتواند با موی طبیعی افراد هم خوانی داشته باشد.


ترمیم مو نانو چطور انجام می شود؟

روش ترمیم مو نانو یک روش جراحی زیبایی بدون درد و خونریزی است و معمولاً برای یک ناحیه کوچک انجام می‌شود و در یک جلسه پایان می یابد. این روش ترمیمی اغلب برای افرادی که مبتلا به بیماری های پوستی بوده و یا افرادی که تحت شیمی درمانی ، بخشی از موهای سر خود را از دست داده‌اند انجام می گردد . پروتز های نانو کاملا بهداشتی هستند و در صورت عدم ایجاد حساسیت برای فرد می توان در ناحیه وسیع نیز کاشته شوند.

موهای روش ترمیم موی نانو قابلیت رنگ پذیری، اتو کشیدن و فر کردن را دارند .روش ترمیم موی نانو هم برای آقایان و هم برای خانم ها می تواند اجرا شود. افرادی که این عمل زیبایی را انجام می دهند با اطمینان خاطر می توانند پس از دوره بهبودی بدون هیچ مشکلی حمام کنند ، وارد استخر شوند و به فعالیت های روزمره خود بپردازند.


روش ترمیم مو HRP

اچ آر پی یک روش آمریکایی می باشد که اولین بار موسسه کاشت مو و ترمیم مو هیر دایرکت آمریکا و بعد از آن هیر کاپ آمریکا این روش را انجام دادند .در این شیوه ترمیم مو ابتدا نمونه ای از موی سر فرد گرفته شده و ابعاد سر فرد بررسی می گردد و سپس تار موی مشابه از نظر جنس مو، رنگ مو و حالت مو تهیه می‌کنند و با توجه به قالب سر پروتز را می سازند و کاشت موی صد  در صد طبیعی را به صورت تار به تار داخل پروتز انجام می‌دهند و بعد تکمیل فرآیند پروتز آن را بر روی پوست سر فیکس می کنند .

در صورت نیاز امکان استفاده از تار مو های غیر هم جنس به درخواست فرد مراجعه کننده وجود دارد . پس از فیکس کردن مو هیرکات صورت می‌گیرد .در مرحله هیر کات با توجه به خواسته فرد اندازه مو تعیین می شود و کوتاهی مو انجام می گردد بعد از هیر کات که آخرین فرایند می‌باشد خود شخص میتواند به هر آرایشگاهی برود و نواحی قابل رشد را کوتاه کند‌.


مزایا روش اچ آر پی

در این روش ترمیم مو هیچ گونه عمل جراحی انجام نمی شود و در یک جلسه پایان می یابد . این روش کاملاً طبیعی و غیر قابل تشخیص است طوری که حتی آرایشگرهای حرفه ای و حتی نزدیکان فرد نیز متوجه آن نمی شود . امکان شانه زدن مو به هر سمتی وجود دارد. عمر ترمیم مو به طور مفید در این روش ترمیم مو بین ۲ تا ۵ سال می باشد و بستگی به مراقبت و نحوه نگهداری ترمیم مو توسط خود شخص دارد. این روش در دنیا بازخورد خوبی داشته و حتی می‌تواند جای روش های دیگر را بگیرد.


روش ترمیم مو سرجری تیپ

در این روش با در نظر گرفتن حجم موهای بغل سر افراد،  پشت سر افراد ، جنس و حالت مو فرد مورد نظر نزدیک ترین مویی که در تمامی موارد فوق شباهت کامل به موهای فرد دارد را انتخاب نموده و پس از انتقال آنها بر روی لایه های مخصوص از جنس نانو یک پایه مو مناسب با شرایط شخص مورد نظر خواهیم داشت. به این دلیل از لایه در این روش استفاده می شود که از بیماری هایی که در کاشت مصنوعی به وجود می آید جلوگیری گردد .

پس از فیتینگ این لایه بر روی سر افراد مورد نظر و انجام متناسب‌سازی موها به موی سر فرد نتیجه حاصل به این صورت خواهد بود که شخص رضایت کامل خواهد داشت و تنها تارهای مویی را خواهد دید که انگار از داخل پوست سر شخص رویش پیدا کرده است و حجم موی روی سر شخص به صورت قابل توجهی افزایش داده شده که از لحاظ حجم کاملاً با بغل سر و پشت سر افراد یکسان خواهد بود و موهای اجرا شده کاملا با موهای خود فرد میکس می گردد چنانچه که برای خود فرد هم قابل تشخیص نیست که کدام مو موی خود و کدام مو موی ترمیمی است.


روش های جدید ترمیم مو

روش ترمیم مو به روش های فیکس آلمان و تکنیک اچ آر تی از جمله جدیدترین روش های ترمیم مو هستند. در روش های فیکس آلمان که ترمیم بدون عوارض است، ابتدا موی سر فرد در آزمایشگاه اختصاصی های فیکس مورد بررسی قرار گرفته و پس از یک ساعت نتیجه نمونه برداری موی فرد مشخص می شود و موی تا ۹۹ درصد مشابهت از نظر رنگ و جنس برای نصب وارد مرحله بعدی می شود .

نصب این موهای های فیکس بدون جراحی و بدون عوارض ترمیم مو و فقط با کراتینه های گیاهی روی سر نصب خواهد شد . این روش ترمیم مو هیچ گونه ضرری برای سر ندارد و کاملاً طبیعی و بهداشتی و حتی مناسب برای موهای خود فرد می باشد. این مو روی سر فرد و یا در ترکیب با موهای فرد نصب خواهد شد و آب و هوا و رطوبت به پوست سر فرد نفوذ خواهد کرد و هیچ مشکلی بابت رشد موهای خود فرد ایجاد نخواهد کرد. این روش یک روش دائمی است و نگهداری ترمیم مو در این روش آسان و بسیار راحت است.


ترمیم مو به روش sut

در واقع روشی تحت عنوان ترمیم مو به روش sut وجود ندارد چراکه این روش یکی از روشهای کاشت مو است و به ترمیم مو ارتباطی ندارد. گاهی اوقات برخی افراد از روش کاشت مو sut به عنوان ترمیم مو نام می‌برند که این اشتباه می باشد. روش کاشت مو به این روش از جدید ترین و موفق ترین روشهای کاشت مو است که پس از روش کاشت مو futو کاشت مو fit مطرح شده است.

شاید یکی از دلایلی که این روش کاشت مو با روش های ترمیم مو اشتباه گرفته می شود این باشد که در روش کاشت مو sut نیز نیازی به پانسمان و عمل جراحی و بخیه نیست همانطور که روشهای ترمیم مو بدون عمل جراحی انجام میشود .در روش کاشت مو sutبا استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک عمل کاشت مو و با تار موی واقعی انجام می شود.


روش های اختصاصی ترمیم مو  در تب هیر

ترمیم مو در اکثر موارد به یک شکل انجام می‌شود و تفاوت قابل توجه بین روش های مختلف ترمیم مو وجود نخواهد داشت اما در تب هیر با توجه به شرایط بیمار از بهترین روش برای ترمیم موهای بیمار استفاده خواهد شد تا فرد شاهد نتایج قابل قبولی باشد. در روش هایی که توسط کلینیک تب هیر ارائه می شود عمر ترمیم مو افزایش خواهد یافت و علاوه بر این نگهداری ترمیم مو کار ساده‌تری برای بیمار خواهد بود.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است