کاشت ابرو

کاشت ابرو

دی ۱۶, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

کاشت ابرو امروزه هم برای زنان و هم مردان گزینه ی مطلوبی است و می تواند برای افرادی که دچار ریزش شدید ابرو هستند روش مناسبی باشد . ترمیم ابرو می تواند ابروهایی که ضخامت و تراکم کافی ندارند را ارتقا دهد و زیبایی بیشتر و بهتری برای فرد همراه داشته باشد.

برخی افراد بین انجام پروسه کاشت ابرو و تتوی ابرو مردد هستند اما باید گفت تتوی ابرو عمدتا حتی با به کارگیری آخرین مدل های مد روز نتایج غیر طبیعی برای فرد به همراه دارد. کاشت ابرو روشی بی‌خطر است و می‌تواند نتایج طبیعی را برای کسانی که موی ابروی خود را از دست داده‌اند یا اثر زخمی در ناحیه ابرو دارند بوجود آورد. این ترمیم, درمانی موثر برای ریزش جزئی و کلی موی ابرو می‌باشد.


همه چیز درباره کاشت ابرو

معنی و مفهوم زیبایی ظاهری در فرد به عوامل مختلفی بستگی دارد اگر هر یک از بخش ها و قسمت های ظاهری یک فرد را کنار هم بگذاریم آن وقت می توانیم بگوییم که ظاهر فرد مورد نظر زیبا می باشد یا خیر …! از  مهمترین عناصر زیبایی در فرد می توان به صورت اشاره کرد و همچنین یکی از مهمترین عناصر زیبایی در صورت ابرو می باشد معمولا خانمها بیش از آقایان به ابرو اهمیت می دهند و دوست دارند که همیشه ابرو های کشیده و پر پشتی داشته باشند.

با توجه به این که ریزش مو علاوه بر ناحیه های سر در نواحی مختلف بدن هم شیوع پیدا کرده است بنابراین همه افراد نمی توانند ابرو های کشیده و پر پشتی داشته باشند.اکثر خانم ها بر این باورند که با انجام تاتو و هاشو ابرو می توانند ابروهایشان را همانند گذشته به شکل قبل برگردانند اما واقعیت بر این است که هاشور و تتو ابرو نه تنها ابرو را به حالت طبیعی بر نمی گرداند، بلکه معایبی همچون مصنوعی بودن ظاهری، استفاده از رنگ های شیمیایی، محدود بودن مدل های ابرو، درد و خطرات ناشی از انجام ابرو را داراست. همچنین شایان ذکر است که ابرویی که تتو و یا هاشور شده باشد به هیچ وجه آنرا نمی توان پاک کرد و به شکل روز اول آن برگرداند. پس در انتخاب خود دقت کرده و قبل از انجام هرگونه فعالیتی از قبیل موضوعات یاد شده تحقیق کنید.


تفاوت کاشت ابرو با تاتو

ابروها در زیبا جلوه دادن چشم ها نقش مهمی را ایفا می کنند ، با کمک تاتو می توان ابروهای قرینه و زیبایی را ایجاد کرد .اما ابروهایی با موی طبیعی که به زیبایی طراحی شده و قابل رشد و رنگ شدن باشند ، از تاتوی ابرو زیباتر هستند .ابروهای تاتو یا هاشور شده مصنوعی و یکنواخت بوده و در مقایسه با ابروهایی با موی طبیعی جلوه بسیار کمتری دارند .

اگر فرد تاتو کرده باشد می تواند با مراجعه به کلینیک پوست و موی معتبر برروی خطوط تاتو شده ابرو با موی طبیعی بکارد .از معایب بسیار تاتو می توان به انتقال بیماری های مختلفی چون ایدز و هپاتیت و بی روح شدن رنگ تاتو پس از مدت کوتاهی اشاره نمود .کاشت ابرو با موی طبیعی در مراکز معتبر توسط پزشک متخصص مو با طراحی زیبا و دلخواه فرد با وسایل استریل شده انجام شده و حداقل درد و زخم را به همراه خواهد داشت .


کاشت ابرو به چه کسانی توصیه می شود؟

شایع‌ترین دلیل مراجعه برای کاشت یا پیوند ابرو، ضعیف شدن و ریختن ریشه موی ابروها به‌ خاطر برداشتن مکرر ابروها با موچین است که در درازمدت باعث نازک شدن و از بین رفتن دائمی آنها می‌شود. با این حال روش پیوند و کاشت به افراد زیر بیشتر از بقیه توصیه می‌شود:

  • این روش بهترین انتخاب برای پر پشت کردن ابروهای کسانی است که ابروهای کم پشت دارند.
  • خانم‌هایی که شکل ابروهایشان زیبا نیست و دائم با قلم مو یا مدادهای ابروی شیمیایی مجبور به شکل دادن به آن هستند، برای تغییر فرم ابروهای‌شان می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند.
  • عده‌ای که بر اثر زخم و جای بخیه و حتی سوختگی مقداری از ابروهای خود را از دست داده‌اند هم برای ترمیم جای آن می‌توانند به کاشت ابرو فکر کنند.
  • خانم‌هایی که قبلا تاتوی ابرو کرده‌اند ولی از فرم آن خسته شده‌اند، می‌توانند با استفاده از تکنیک‏های خاص و حرفه‌ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.
  • افرادی که به علت بیماری‌های خاص یا اتفاقات دیگر مقداری از ابروی خود را از دست داده‌اند، برای پر کردن قسمت‌های ریخته این روش را امتحان می‌کنند.

پیوند ابرو در چه مواردی قابل انجام می‌باشد؟

پیوند ابرو در موارد زیر استفاده می شود:

  • قسمتی از ابرو به‌طور کامل ریزش کرده و به‌ مدت ١ سال رویش مجدد نداشته است. برای مثال در افرادی که در اثر بیماری‌های پوستی و یا خالکوبی دچار ریزش دائمی ابرو می‌گردند.
  • خط شکستگی در ابرو وجود داشته باشد.
  • موهای ابرو کاملاً کم‌پشت باشد. لازم بذکر است در اکثر موارد از موهای سر به‌ عنوان موهای جایگزین استفاده می‌گردد که دارای رویش دائمی است و نیاز به اصلاح و مرتب کردن دارد. پیوند ابرو بسیار اختصاصی است و نیاز به آشنائی کامل جراح با فیزیولوژی مو و جهت رویش موهای ابرو در نقاط مختلف دارد, به همین دلیل در بسیاری از موارد پیوند غیر صحیح باعث تصویر نامناسب و دائمی میگردد.

روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو به معنی دریافت مو از هر قسمت از بدن و قرار دادن آن در ناحیه ابرو است. برای کاشت با توجه به اهمیت ساختار مو در کاشت ابرو معمولا ترجیح داده می شود از موهای پشت سر استفاده شود. به صورت کلی دو روش FUE و روش FUT برای کاشت ابرو استفاده می شود.معمولا موهای نازک را با روش FUE می گیرند و به ناحیه ابرو و مژه پیوند می دهند.

با استفاده از این روش ابرو کاشته شده همیشگی خواهد بود. پس از کاشت، ابروی کاشته شده ممکن است نیاز داشته باشد که به صورت دوره ای اصلاح شود. رشد ابرو کاشته شده حداقل یک سال ادامه خواهد داشت و پس از یک سال ابرو در موقعیت خود ثابت می شود و رشد آن متوقف می گردد.معمولا متخصصین کاشت مو ترجیح می دهند از موهای نازک تر به نسبت موهای ضخیم استفاده شود و مهم این است که بر اساس حالت طراحی شده، موهای جدا شده از پشت سر یک به یک کاشته شوند. ضخامت، تراکم و نوع ابروی کاشته شده مانند کاشت مو، در هر فرد متفاوت است و روش استفاده شده برای کاشت ابرو باید مطابق با این شرایط اتخاذ شود.


سوالات متداول کاشت ابرو

شکل ابرو پیش از جراحی کاشت ابرو چگونه تعیین می‌شود؟

اکثر بیماران عکسی از چهره‌ی شخص مشهوری که می‌خواهند ابروی آن‌ها را داشته باشند با خود به مطب پزشک می‌برند، یا آنکه عکس‌هایی از دوران جوانی‌شان به پزشک نشان می‌دهند تا حالت قبلی ابروها را نشان دهند. با این حال، علاوه بر توجه به هر آن چه که بیمار در اختیار پزشک قرار می‌دهد، جراح تناسب و هماهنگی مدل و شکل ابرو با ویژگی‌های صورت بیمار را قطعاً در نظر می‌گیرد. در روز جراحی، شکل ابروها در جای خود روی صورت بیمار کشیده می‌شود و بیمار تایید می‌کند که آیا آن را دوست دارد یا خیر.

دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

در واقع جراحی پیوند ابرو دوران نقاهتی طولانی ندارد، اما شما باید به اندازه کافی استراحت کنید تا تورم ناشی از عمل از بین برود. ممکن است یک یا دو روز طول بکشد، و حتی امکان دارد شاهد خراش‌هایی روی ناحیه‌ی جراحی شده باشید. خارش و احساس سوزش خفیف نیز ممکن است وجود داشته باشد، اما به احتمال زیاد موقت است و به راحتی با لوسیون موضعی قابل درمان خواهد بود.

آیا در ناحیه‌ی اهداکننده که گرافت‌ها از آن برداشته شده، کچلی به وجود می‌آید؟

نه، این طور نیست. جراح هر تار مو را در موقع برداشت به گونه‌ای انتخاب می‌کند که در تراکم موها و شکل آن در ناحیه‌ی اهداکننده تفاوتی ایجاد نشود.

آیا برای ترمیم ابروهای من از موهای خودم استفاده می‌شود؟

بله

ابروهای جدید من چه زمانی قابل مشاهده خواهد بود؟

روند بهبود نتایج این عمل تا یک سال بعد از کاشت ابروها همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

ایا بعد از کاشت ابرو مجاز به تزریق بوتاکس هستم ؟

بله البته توصیه میشود تزریق بوتاکس بعد از کاشت ابرو تا دو ماه به تعویق بیفتد.

بعد از کاشت ابرو از چه زمانی قادر به گرفتن ابرو هستم؟

معمولا پانزده ماه بعد از کاشت ابرو توصیه می شود. کاشت تارهای مو را به گونه‌ای طراحی و انتخاب می‌کند که هیچ جای زخم آشکاری به جا نماند.


هزینه تقریبی کاشت ابرو (هزینه کاشت ابرو چقدر است؟)

کاشت ابرو همانند کاشت مو از سه مرحله برداشت، نگهداری و کاشت تشکیل شده است که نحوه انجام آن در روش های مختلف و همچنین مراکز مختلف متفاوت است .لذا همین امر باعث شده که هزینه تقریبی کاشت ابرو در مراکز مختلف و همچنین روش های مختلف دارای نوساناتی باشد . روش کاشت ابرو fut در سطح دنیا منسوخ شده و دیگر انجام نمی شود.

اما برخی از مراکز در ایران به دلیل کم هزینه بودن این روش برای کاشت ابرو از روش کاشت ابرو fut استفاده می کنند و یا برخی دیگر از مراکز کاشت ابرو از لوازم درجه یک و دستگاه خاصی در حین انجام کاشت ابرو استفاده نکرده و از ابتدا تا انتهای کاشت توسط تکنسین های کاشت انجام می شود .همچنین از دیگر تفاوت های هزینه کاشت ابرو می توان به وسعت ریزش ابرو اشاره کرد.


مراکز کاشت ابرو در ایران و تهران

تهران به دلیل پایتخت بودن آن و حضور میلیونی مردم از سراسر کشور به این کلان شهر برای انجام امور مختلف ، همواره در زمینه های گوناگون از رقابت بسیار بالایی برخوردار بوده است ،  از این رو در زمینه انجام عمل های زیبایی چون کاشت ابرو نیز این شهر همواره مورد توجه مردم از سراسر کشور می باشد .

لذا برای جذب افراد از اقصی نقاط کشور برای انجام عمل های زیبایی خود در تهران ، کلینیک ها زیبایی با به کارگیری پزشکان متخصص و فوق تخصص و با تجربه خود در رشته های مختلف پزشکی ، خدمات با کیفیت بالایی را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند .برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو ، می توان از مشاوره های رایگان تلفنی و حضوری این مراکز استفاده نمود و با مقایسه امکانات و تجهیزات ، کادر پزشکی و سابقه آنها و نیز میزان رضایتمندی دیگر مراجعه کنندگان حاضر در مرکز به انتخاب بهترین کلینیک معتبر تهران در زمینه ی کاشت ابرو اقدام نمود .

سایت های معتبر و تخصصی کلینیک های زیبایی با معرفی کادر پزشکی و نحوه ی خدمات رسانی  با تجهیزات و امکانات خود می توانند مرجع مناسبی برای مقایسه ی کلینک های معتبر در شهر تهران باشند .کلینیک های معتبر و تخصصی زیبایی از شهرت بالایی برخوردار هستند و ایجاد چنین جایگاهی در میان تعداد بسیار زیادی از کلینیک های ارائه  دهنده ی خدمات زیبایی به سادگی امکان پذیر نخواهد بود و این مسئله خود گواه بر کیفیت بالای خدمات ارائه شده در این مراکز می باشد.با وجود این در سراسر ایران و در بسیاری از شهرستان ها و مراکز استانها بسیاری از کلینیک ها و مراکز کاشت ابرو که معتبر و مجهز هستند وجود دارد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است