چرا کاشت ابرو ؟

چرا کاشت ابرو ؟

دی ۱۶, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

از آنجاییکه ابرو نقش مهمی در زیبایی ظاهری فرد ایفا می کند در طی سالهای اخیر با پیشرفتهای تکنولوژیکی  بسیار مورد توجه افراد متعددی قرار گرفته  است به هر حال با اینکه بخش کوچکی از ساختار چهره به ابرو اختصاص دارد اما پروسه جراحی و کاشت ابرو باید با دقت عمل و مهارت بالایی انجام  شود  .

در نتیجه دانش کافی جراح  و انتخاب محلهای مناسب برای برداشت گرافت ها ، تعداد گرافت مورد نیاز و تراکم مناسب بسیار مهم  خواهد بود . با توجه به ارتقای دانش علمی در حوزه پیوند مو ، ارائه روشهای جراحی با آخرین تکنولوژیها به سهولت در مراکز جراحی زیبایی انجام  میشود و رضایتمندی بالای مشتریان را به همراه داشته  است . نکته ی دیگر اینکه ما بیشتر واکنشهای احساسی خود را با حالت ابرو به دیگران نشان میدهیم بنابراین داشتن ابروی مناسب با ظاهری خوب همواره مدنظر است .


مزایای کاشت  ابرو

با توجه به نقش و تاثیر گذاری بالای ابرو در حالت و زیبایی چهره ، کاشت ابرو با توجه به ویژگی های منحصر به فردش میتواند تاثیرات جسمی و روانی بالایی بر فرد داشته  باشد . از بعد فیزیکی زمانی که فرد ابروهای پرپشت تر و سالمی داشته باشد در ارتباطات اجتماعی اعتماد به نفس و آرامش بیشتری را تجربه  می کند ، از سوی دیگر میتواند از طریق زبان بدن ، بسیاری از واکنشهای عاطفی خود را به  دیگران منتقل کند .

در عین حال نسبت به روشهای دیگر ترمیم ابرو مثل تاتو مزایای فوق العاده ایی دارد زیرا فرد از لحاظ ظاهری ابروهایی بسیار طبیعی به دست خواهد آورد . از سوی دیگر معمولا این ابروها دائمی و ماندگار هستند و فرد لازم نیست زمانهای زیادی برای ترمیم و یا تکرار عمل به پزشک مراجعه  کند البته از لحاظ زیبایی میتواند تا حدودی در قسمتهایی مثل زاویه و خط ابرو تغییراتی ایجاد کند .


عوارض کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو هم مثل عملهای زیبایی دیگر عوارضی خواهد داشت . بر اساس ارزیابی ها درصد کمی از روند کاشت ابرو  ناراضی بوده  اند . با توجه به اینکه گرافتهای ابرو از موهای پشت سر برداشته میشود و البته موهای سر روند رشد متفاوتی نسب به ابرو دارند ، بعد از عمل کاشت فرد باید به فواصل کوتاه تری ابروها را مرتب و اصلاح کند . عارضه جانبی دیگر خط رویش و زاویه غیر طبیعی ابرو است البته انتخاب مرکز ایده آل و پزشک متخصص زیبایی میتواند عارضه جانبی ان را به  حداقل برساند .

در روش fue  با توجه به اینکه برش های بسیار ریزی ایجاد میشود معمولا بعد از جای اسکار جراحی چندان قابل رویت  نیست . عوارض جانبی عمل کاشت ابرو به روش sut در دهه های گذشته بیشتر بود اما امروز با استفاده از تکنیک های جدید ، درد و تورم و جای اسکار در این عمل به حداقل رسیده است .


مشاوره کاشت ابرو

از آنجاییکه کاشت ابرو مثل عملهای زیبایی دیگر از جنبه زیباشناسی هم حائز اهمیت است مشاوره پزشکی برای انجام این عمل باید متخصصین آگاه انجام شود .

در صورتیکه در بعضی مراکز با اهداف سودجویانه ممکن است فرد نتیجه مطلوب را کسب نکند . مشاوره برای کاشت مو به عنوان مرحله اول نقش مهمی در کسب نتیجه خواهد داشت . در مشاوره کاشت مو باید نقاط ضعف و قوت هر یک از عملهای کاشت ابرو برای بیمار توضیح داده  شود . در مشاوره تمام سابقه بیمار ثبت میشود تا بر اساس فاکتورهای مهم نوع عمل کاشت ابرو با حداقل عوارض جانبی برای او انجام  شود .


بهترین پزشک کاشت ابرو

در عمل کاشت ابرو به روشهای مختلف تخصص پزشک بسیار مهم  است . با وجودیکه در تکنولوژی های اخیر با ابزارهای علمی با دقت بسیار بالا ، بسیاری از معایب روشهای قبلی اصلاح  شده  است ، باید با بررسی دقیق و بررسی نتایج عملهای کاشت قبلی و رضایتمندی مشتریان پزشک حاذقی انتخاب شود .


هزینه تقریبی کاشت ابرو

هزینه تقریبی کاشت ابرو با توجه به نوع عمل ، تراکم مو ، تعداد گرافت های برداشته شده و دستگاه های جدیدی که در مراکز جراحی به کار میروند متغیر است . البته بر اساس ضوابط قانونی و علمی ، توانایی پزشک و تعرفه پزشکی تعیین شده برای هر عمل بر هزینه نهایی کاشت ابرو تاثیر گذار خواهد بود .

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است