چگونه بر ترس از تعهد غلبه کنیم ؟

چگونه بر ترس از تعهد غلبه کنیم ؟

آبان ۲۸, ۱۳۹۷ نسخه سلامت روان نظرات

همه ی ما دوستانی داریم که ظاهرا  به نظر نمی رسد به شریک خود پایبند باشند . گاموفوبیا یا ترس از تعهد یک حالت کاملا واقعی است . در حقیقت ، این ترس ، واقعی نیست ، اما می تواند نتایج و پیامد های مخربی داشته باشد . هنگامی که شخصی مدام دچار ناراحتی شود ، فرد  برای حفظ طولانی مدت رابطه ، با شکست مواجه می شود . متعهد کردن آنها ، کاری دائمی و غیر قابل تحمل است . این عامل موجب می شود که فرد ، احساس کند که فریب خورده است .

چرا شما ترس از تعهد دارید ؟

شما از متعهد بودن می ترسید ، چون از گرفتن تصمیم غلط می ترسید که ممکن است موجب احساسی شدن شما شود ، اما خیلی هم منطقی نیست . درست است وقتی به چیزی یا کسی متعهد می شوید ، ریسک می کنید . در حقیقت ، ریسک از دست دادن فرصت ،  بسیار بزرگتر از ریسک تعهد به خود است . نگاهی به افراد استثنایی بیندازید و خواهید دید که آنها نمی ترسند که ریسک کنند و با یک موفقیت بزرگ، پاداش می بینند که  مهمترین آن رشد شخصیتی است . ارزش موفقیت و تکمیل آن ، تعهد است . اگر شما می خواهید موفق شوید ، نیاز دارید به یک هدف یا عاملی دیگر متعهد شوید . اگر  در زندگی حرفه ای یا شخصی  می خواهید که به سطح بعدی برسید ، نیاز دارید که یک قدم مهم را برای متعهد بودن به خودتان بردارید .

چگونه این حالت را درمان کنیم ؟

آیا گاموفوبیا قابل درمان هست ؟ خوشبختانه ، بله . قابل درمان است . راه های زیر ممکن است به عنوان علاجی برای ترس از تعهد استفاده شوند :

ریشه ی ترس خود را پیدا کنید

عموما ترس از تعهد ، از صمیمیت و رابطه احساسی عمیق ریشه یابی می شود . هر فرد باید جستجو کند که چه چیزی او را از تعهد بازداشته است . شاید شما فکر کنید که نمی توانید کارها را هر زمان و به هر نحوی که می خواهید انجام دهید . شاید همچنین واقعیتی باشد که شما باید آن را بپذیرید . این نشان می دهد که چیزی که شما از آن می ترسید ، اختیاری و مستقل نیست و درک آن مهم است .

اولین باری که شما ترس را شناختید گام بعدی شما باید برای پیدا کردن راهی باشد که با ترس سر و کار داشته باشد و  عامل ترس  را به حداقل برساند . شما همچنین می توانید به باور خود عمیق تر شده و بفهمید که ترس شما واقعی است . بیشتر موارد شما می فهمید که ترس ، بی پایه و بی اساس است . به منظور حذف آن ، شما باید  ببینید که چه مقدار آزادی دارید .

با ترس خود روبرو شوید

زندگی همراه با ترس ، تصوری خیالی است که شما را دور از لحظه حال  قرار می دهد . مهم است بفهمید که ترس در حالات بقا اتفاق می افتد . ترس ، پاسخ جنگ و گریز شما را ایجاد می کند که یک حالت خودکار و اولیه است . زمانی که در بیشتر موارد ترس را تشخیص می دهیم در خطر نیستیم و می توانیم به آرامی با حالات و چالش های زندگی مواجه شویم .

هنوز ترس ، یک بخش ناخودآگاه و صحیح از ماست و حتی زمانی که ما می فهمیم نباید بترسیم ، اما باز می ترسیم . ما باید ترس خود را با شجاعت رودررو کنیم و با وجود اجبار منفی از طرف ترس ، کار درست را انجام دهیم .

داشتن شجاعت

هر کسی به شجاعت و دلیری نیاز دارد تا بذر های عشق و رویا را بکارد . اغلب افراد ، که موفق هستند ، به ندرت در شروع یک چالش ، مطمئن و بی پروا نشان می دهند . آنها یاد می گیرند که از ابزارها برای کمک به مدیریت ترس ، استفاده کنند . آنها فشار ها و عواقب را کنترل می کنند و خود را بیشتر تحت فشار قرار می دهند تا شجاع شوند ، با اینکه احساسات مشکلی را تجربه می کنند .

خود را تهیج کنید

یک آینده ی مطلوب و خوشایند را خیال بافی کنید . باید مدام  به خودتان یاد آوری کنید که با ترس در زندگی  مواجه می شوید . این پاداش به شکل یک شریک در زندگی است که زندگی شما را پر خواهد کرد . این پاداش مانند تجربه ی یک عشق است که شما نمی توانید به آن دست یابید ، مگر در یک رابطه ی متعهدانه .

اما پاداش  تمامی موارد بالا ، به شکل  رشد روحی و خوشحالی خواهد بود .

زمان خود را بگیرید

به طور طبیعی ، شما نمی خواهید در یک رابطه ، عجولانه عمل کنید . اگر عجولانه رفتار کنید ، به شما آسیب بیشتری وارد می شود . صبور باشید و زمان صرف کنید تا شریک زندگی خود را به خوبی  بشناسید . وقت خود را با او بگذرانید .  سعی کنید شریکی را انتخاب کنید که ارزش ها و ایده های شما را در یک رابطه سالم و موفقیت آمیز سهیم کند . با این کار ، شما خطرات خود را به حداقل می رسانید و به آرامی به سوی سطوح بزرگتر تعهد حرکت می کنید .

به خودتان اعتماد کنید

ما معتقدیم که می توانیم هر چیزی را مانند افراد بالغ ، یاد بگیریم .  زمانیکه کاری را راه اندازی می کنیم ، رابطه ای را آغاز می کنیم یا خود را به چالش می کشیم ، می توانیم شکست بخوریم .

به یاد داشته باشید که شما قویتر از آن  هستید که فکر می کنید . بنابراین ، اگر به کسی یا عشقی متعهد هستید ، به خود اعتماد کنید تا تصمیم صحیح را بگیرید و صرف نظر از اینکه چه اتفاقی می تواند در آینده بیفتد ، می توانید از پس آن بر بیایید .

زندگی ای که بر پایه ترس باشد ، شما را از دیدن فرصت های زندگی باز می دارد . بنابراین ، قدرت داشته باشید تا خود را از زندانی که به وسیله ترس ایجاد شده ، آزاد کنید . داشتن هر چیز باارزشی ، نشان دهنده ارزش کاری است که برای آن انجام می دهید و شما سزاوار زندگی  آزاد و بدون ترس هستید .

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است