انواع ریزش مو

انواع ریزش مو

آبان ۱۱, ۱۳۹۷ نسخه نظرات

ریزش مو می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد که در هر صورت باعث می شود فرد زیبایی خود را تا حد زیادی از دست دهد به همین دلیل درمان انواع ریزش مو در همه ی موارد ضروری به شمار میرود.برای درمان ریزش مو روش های مختلفی وجود دارد اما باید قبل از هر چیز دلایل ریزش مو مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان به کمک آن ریزش موی شقیقه ،فرق سر و سایر نقاط را درمان کرد.معمولا هر کدام از نقاط سر به دلایل مختلفی دچار ریزش میشوند.مثلا ریزش موی فرق سر ممکن است علت متفاوتی را با ریزش موی پشت سر داشته باشد.

انواع ریزش مو در زنان

از میان انواع ریزش مو، ریزش مو در زنان میتواند مشکلات قابل توجهی را به وجود آورد این به دلیل توجه بیش از حد خانم ها به زیبایی خود است.ریزش مو در خانم ها هم میتواند علت های مختلفی را داشته باشد.معمولا بسیاری از خانم ها در طول زندگی خود ریزش مو به علت تغییرات هورمونی را تجربه میکنند.این مشکل میتواند در زمان نزدیک شدن به یائسگی رخ دهد و یا در دوران بارداری و بعد از ان برای خانم ها به وجود آید.ریزش مو به دلیل تغییرات هورمونی یکی از شایع ترین مواردی است که در خانم ها مشاهده میشود.درمان ریزش مو هورمونی معمولا با استفاده از داروها به راحتی انجام میپذیرد.

انواع ریزش مو در مردان

ریزش مو در مردان هم میتواند در اکثر موارد دلایل یکسانی با خانم ها داشته باشد اما به صورت کلی بسیاری از آقایان به علت مشکلات ژنتیکی دچار ریزش مو میشوند یعنی ریزش موی آن ها از نوع ریزش موی ارثی است.برای درمان قطعی ریزش مو در این افراد باید از روش هایی مانند کاشت مو و ترمیم مو استفاده کرد.

روش های مقابله با ریزش مو

همانطور که گفتیم با توجه به تنوع ریزش مو و دلیل های مختلفی که دارد باید قبل از هر چیز انواع ریزش مو را شناسایی کرد.با شناخت ریزش موهای مختلف میتوان بهترین روش را برای درمان آن به کار گرفت.

در صورتی که ریزش مو به علت تغییرات هورمونی، سوء تغذیه و بیماری های قارچی رخ داده باشد قطعا داروهای موضعی و خوراکی و مکمل های غذایی درمان مناسبی برای ریزش مو خواهند بود اما در سایر موارد باید از روش هایی مانند ترمیم مو و یا کاشت مو بهره گرفت.

چه کسانی کاندیدای کاشت و ترمیم مو هستند؟

کاشت و ترمیم مو برای افرادی مناسب خواهد بود که به دلایل ژنتیکی دچار ریزش مو شده اند. علاوه بر این افرادی که به علت شیمی درمانی یا بیماری های خودایمنی دچار ریزش مو شده اند می توانند با استفاده از ترمیم مو به نتیجه ی دلخواه دست پیدا کنند.به طور کلی کاشت مو برای ریزش موی ارثی مناسب است و ترمیم مو برای تمام ریزش موها مناسب خواهد بود.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است