ریزش مو در بارداری

ریزش مو در بارداری

آبان ۱۱, ۱۳۹۷ نسخه بارداری نظرات

ریزش مو در بارداری یکی از مشکلاتی است که میتوانید برای مادران به وجود آید.با توجه به شدتی که که ریزش مو ها دارند ممکن است مشکلات روحی مختلفی برای مادران در این دوران به وجود آید به همین علت باید در اولین فرصت ممکن به درمان ریزش مو در بارداری پرداخت.برخی از افراد با مشاهده علائم حاملگی در هفته اول ریزش مو را تجربه میکنند که این میتواند تاثیر بدی را بر روی روحیه ی مادر و سلامت جنین داشته باشد. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

نشانه های ریزش مو در بارداری

برخی از افراد تصور میکنند ریزش مو نشانه بارداری است اما باید توجه داشته باشید بسیاری از مادران در دوران بارداری هیچ گونه ریزش مویی را تجربه نمی کنند. معمولا ریزش مو در دوران بعد از بارداری به وجود می آید که این هم با توجه به تغییرات هورمونی در بدن مادر کاملا طبیعی است. ریزش مو در صورتی که در دوران بارداری رخ دهد معمولا علائمی مانند ریزش موی عادی خواهد داشت یعنی همه ی موها به صورت یکنواخت دچار ریزش میشوند و حالت نازکی پیدا میکنند.

علت ریزش مو در دوران بارداری

علت ریزش مو در دوران بارداری معمولا تغییرات هورمونی است اما برخی از مادران نیز به علت رژیم غذایی نا مناسب و عدم دریافت ویتامین های مختلف در رژیم غذایی خود دچار ریزش مو می شوند. کم خونی و کمبود آهن می تواند یکی از اصلی ترین دلایل ریزش مو در این دوران باشد به همین دلیل در صورت ریزش مو حتما باید به آن توجه داشته باشید.

تقویت مو در دوران بارداری

برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو در بارداری باید سعی کنید تا جای ممکن به مصرف غذاهای ویتامین دار بپردازید.علاوه بر این نوشیدن مایعات نیز میتواند تاثیر قابل توجهی را در سلامت موها و حتی سلامت جنین داشته باشید به همین دلیل نباید مصرف آب و مایعات را فراموش کنید. ماسک های طبیعی و گیاهی هم میتوانند تقویت کننده خوبی برای برای مو ها باشند.

ترمیم مو بعد از بارداری

برای درمان ریزش مو بعد از زایمان و ترمیم مو ها معمولا لازم نیست روش خاصی را در پیش بگیرید.معمولا به علت این که هورمون های بدن مادر بعد از بارداری به حالت نرمال خود برمی گردند بعد از چند وقت ریزش مو کاهش پیدا میکند و موها به صورت طبیعی ترمیم میشوند.البته برای جلوگیری از ریزش مو در شیردهی باید تا جای ممکن از غذاهای مقوی استفاده کنید چون در غیر این صورت با کم شدن ویتامین های بدن قطعا شاهد ریزش موهای شدید نیز خواهیم بود.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است