ریزش مو در کودکان

ریزش مو در کودکان

آبان ۱۱, ۱۳۹۷ نسخه راهنمای والدین نظرات

ریزش مو در کودکان یکی از مشکلاتی است که میتواند نگرانی های زیادی را برای کودک و خانواده ی او به وجود آورد به همین علت باید مراقبت های لازم برای جلوگیری از ریزش مو را در این افراد به کار گرفت و علاوه بر این در اولین زمان ممکن به درمان های ریزش مو پرداخت. ریزش مو در کودکان باعث تمسخر سایر کودکان می شود و علاوه بر این خانواده ها را به شدت نگران میکند چون برخی از خانواده ها به هیچ وجه انتظار این مشکل را برای کودکان ندارند و تصور میکنند بیماری خطرناکی به وجود آمده است.

علت ریزش مو در کودکان

علت ریزش مو در کودکان هشت ساله و کمتر از آن میتواند موارد بسیاری باشد به همین دلیل نمی توان همه ی آن ها را با دلیل خاصی مرتبط دانست.برخی از کودکان به علت کمبود ویتامین ها و سوء تغذیه دچار ریزش مو میشوند و علاوه بر این ممکن است ریزش مو در کودکان سه ساله تا هشت ساله به علت بیماری های باکتریایی و قارچی به وجود آید. بیماری های خودایمنی هم دلیل دیگری برای ریزش مو در کودکان است.در این موارد موهای تمام بدن کودکان به طور یکباره ریزش پیدا می کند.

ریزش مو در کودکان تا چه حد طبیعی است

با توجه به علت ریزش مو در کودکان میتوان علائم متفاوتی را در آن ها مشاهده کرد به همین دلیل نمی توان گفت ریزش مو تا چه حدی طبیعی است .بنابر علت های مختلف در برخی از کودکان ممکن است نازک شدن موها و کم پشتی در همه ی نقاط سر را را مشاهده کرد اما در برخی نیز ریزش موی سکه ای . البته باید توجه داشته باشید که ریزش مو تا صد عدد در روز نیز مشکلی را به وجود نمی آورد.

راه های جلوگیری از ریزش موی کودکان

برای جلوگیری از ریزش مو در کودکان روش های مختلفی وجود دارد. یکی از مهمترین روش ها این است که تا جای ممکن سعی کنید ویتامین های مختلف را در برنامه ی غذایی کودکان قرار دهید و علاوه بر این بهداشت مو را در آن ها رعایت کنید.باید تا جایی که امکان دارد مراقبت محلی که در آن حضور دارند و هم بازیان آن ها نیز باشید تا بیماری های واگیر دارد پوست و مو را دریافت نکنند.

رشد دوباره موها

رشد دوباره موها در بزرگسالان و کودکان تقریبا تفاوتی وجود ندارد و با درمان گیاهی ریزش مو در کودکان و درمان های دیگر می توان به راحتی شاهد رشد دوباره موها بود. رشد مو ها با توجه به علت ریزش مو میتواند تا مدت زمان معینی طول بکشد اما معمولا در اکثر موارد بیشتر از چند ماه طول نخواهد کشید.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است