ترک های پوستی

ترک های پوستی

مهر ۳۰, ۱۳۹۷ نسخه نظرات

زنان و مردان می توانند در نقاط بسیاری از بدن خود دچار ترک پوست شوند، از جمله؛ شکم، رانها، پهلوها، پستان ها، بالای بازوها و پایین کمر. این ترک ها روی لایه میانی پوست به نام درم به وجود آمده و به همین علت قادر هستند که شکل خود را حفظ کنند. اگر لایه درم مداوما کشیده شود، ترک خورده و ترک های پوستی نمایان می شوند.

این اسکارها پس از کشیده شدن پوست توسط بارداری، افزایش وزن یا کاهش شدید وزن به وجود می آیند. ترک ها اغلب قرمز یا بنفش رنگ می شوند.

درمان ترک های پوستی

درمان های بسیاری برای ترک های پوستی موجود هستند اما هیچکدام ۱۰۰% موثر نخواهد بود. میزان موفقیت به رنگ پوست، سن، میزان آسیب پوست در اثر نور خورشید و حتی رژیم تغذیه ای شما بستگی دارد.

درمانها شامل:

  • روش های جراحی: درمابراسیون، لایه برداری با مواد شیمیایی و یا جراحی با لیزر
  • لوسیون ها و کرم ها: کرم یا ژل های تجویزی Retin-A یا Tazorac  تولید کلاژن را تحریک کرده و در طولانی مدت به بهبود ترک های پوستی کمک می کنند. تنها انواع دارای رنگ قرمز یا بنفش درمان می شوند؛ ترک های سفید یا خاکستری بالغ بوده و درمان می شوند. از جمله محصولاتی که به صورت آزاد فروخته می شود، لوسیون Lac–ydrin است که به پوست آبرسانی کرده و ظاهر ترک ها را بهتر می کند. اگر باردار بوده و از به وجود آمدن ترک های پوستی می ترسید، در ابتدای بارداری با پزشکتان صحبت کنید. افزایش تدریجی ۲۵ تا ۳۰ پوند وزن در طول نه ماه بارداری مناسب و بوده و به کاهش دوباره پس از زایمان کمک می کند.

بیمه درمانی هزینه ای بابت درمان ترک های پوستی پرداخت نمی کند. اگر در این باره سوالی داشتید با شرکت بیمه خود مطرح کنید.


ترجمه شده از: webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است