بند انداختن ابرو و شکل دهی به ابرو

مرداد ۱, ۱۳۹۵ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

بند انداختن ابرو و شکل دهی به ابرو روشی با قدمت چندصد ساله و ریشه‌هایی در شرق میانه و جنوب آسیا است. روش بند انداختن از نخ کتان برای برداشتن موها بهره می‌برد. بندانداز نخ را به صورت حلقه می‌پیچد و روی پوست با سرعت زیاد تاب می‌دهد. حلقه مانند کمند کوچک عمل کرده و موها را با ریشه از پوست بیرون می‌کشد.

استفانی مایر، اولین فردی که برای اولین بار بنداندازی می کرد، می‌گوید: حدود ۶۰ ثانیه اول دردناک است ولی پس از مدتی به آن عادت می‌کنید. پس از اتمام پوستتان لطیف و بدون مو است. اگر به دنبال راهکارهایی برای حالت دادن به ابروها یا برداشتن موهای زاید هستید، بند انداختن ابرو روشی کاملا طبیعی ارزش یکبار امتحان کردن را دارد.

شوبها تومالا، مالک سه سالن بند انداختن در نیویورک می‌گوید که با بند انداختن هم سرعت روش وکس را به دلیل برداشت همزمان چند مو به صورت همزمان توسط نخ را خواهید داشت و هم دقت برداشت با موچین. چرا که می‌توانید موها را تکی بردارید.

مدت زمان ماندگاری در حدود ۲ تا ۴ هفته، همانند وکس کردن، است. افرادی که از درمانهای موضعی آکنه یا رتینوئید استفاده می‌کنند، بند انداختن روش ایمن‌تری نسبت به وکس کردن است. الن مارمار، متخصص پوست، می‌گوید: وکس کردن می‌تواند لایه‌هایی از پوست که بوسیله داروها نازک شده‌اند، را بردارد. مارمار خاطر نشان کرد که دمای بالای وکس موجب هایپرپیگمانتاسیون( افزایش رنگدانه‌ها به صورت تکه‌های تیره پوست) شده و برداشتن با موچین، موهایی که به سمت بدن رشد می‌کنند را بوجود می‌آورد. هرچند بند انداختن هم موجب موهای رشد کننده به سمت داخل یا برآمدگی های قرمز کوچک میشود.

نکاتی برای بند انداختن ابرو

می‌خواهید آن را امتحان کنید؟ دکتر مارمار و مالک سالن شوبها تومالا، نکاتی را برای یافتن متخصصی که شما را سر کار نخواهد گذاشت، با ما در میان گذاشته‌اند.

بند انداختن ایمن؛ زیبایی شناس یا وکس کننده‌ای دارای گواهینامه را انتخاب کنید. هر گونه پارگی پوست، شما را نسبت به عفونت‌ها آسیب‌پذیر می‌کند.

در هر جایی بند نیاندازید به دنبال کسی باشید که حداقل ۱۰ دقیقه روی شکل دادن به ابروهایتان وقت صرف کند. حتی اگر نیاز باشد کمی بیشتر خرج کنید.

انتخاب از روی تمیزی؛ بصورت سنتی بندانداز، بند را میان دندانهایش نگه میدارد. برخی کارورزها، نخ را دور گردنشان گره می‌زنند. اگر توجه‌تان جلب شده‌است، بهتر است به دنبال روش دوم بروید. مطمئن شوید که پوستتان با الکل ضدعفونی، قبل و بعد از بندانداختن تمیز باشد، تا دچار عفونت پوست نشوید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است