هفته 35 بارداری است ولی هنوز کودک من نچرخیده است

هفته ۳۵ بارداری است ولی هنوز کودک من نچرخیده است

فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ نسخه زایمان نظرات

تقریباً در هفتۀ ۳۵ م بارداری کودک فقط ۳ هفته کوتاه برای تکمیل رشد دارد. در این دوران کودک به سمت پایین می­ چرخد تا نفس بکشد و سرش به طرف پایین می ­رود. اگر کودک درست موقعیت نگیرد نچرخد و یا کج شود، آن را بریچ می ­نامند که موقعیتی است که ناراحت کننده و حتی خطرناک است.


سه ماه آخر و زایمان بریچ

حدود هفتۀ ۳۵ باردار، نوزاد شما در زمان مناسب برای به دنیا آمدن قرار می­گیرد بعد هفتۀ ۳۸ او آنقدر بزرگ شده که قادر نیست آزادانه حرکت کند. اگر کودکتان مورب شده است طوری که پایش به سمت بالا متمایل است بالاخره چرخش را تمام می­کند. اما اگر نتوانسته باشد بچرخد بریچ پا ایجاد می­شود که با توجه به انجمن بارداری آمریکا می­تواند مشکل ساز باشد.


موقعیت بریچ

متأسفانه، هیچ راهی برای جلوگیری از بریچ کودک وجود ندارد. اگرچه زنان دارای رحم غیرطبیعی، یا مایع آمونیاک غیر متعادل بیشتر دچار زایمان بریچ می­شوند. اگر کودک شما بین ۳۵ تا ۳۸ هفته درست نچرخید دکتر ممکن است یک روش به نام روش خارج بینی یا ECV  را توصیه می­کنند تا کودک بچرخد. اگر جواب ندهد، شما به احتمال زیاد نیاز به وضعیت C که در این وضعیت شرایط بهتر از یک زایمان طبیعی است.


نسخۀ خارج سری

ECV روشی­ است که با آن پزشک از خارج رحم سعی می­ کند کودک را بچرخاند در بیمارستان با شل کردن عضلات و ابزار سلامت خود و کودکتان را کنترل می ­کنید. ( با توجه به آکادمی پزشکان خانواده آمریکا).

در حالی که شما دراز کشیده، کمتر با استفاده از دست­هایش روی شکم شما می­کشد تا کودک به موقعیت مناسب بچرخد. درصد موفقیت ECV 65% است.


جایگزین

چون هیچ جایگزین قابل اعتمادی برای سزارین یا ECV وجود ندارد، شما می­توانید درمان های غیردارویی را امتحان کنید. به پشت دراز بکشید، طوری که لگن­تان از زمین بالا باشد. از یک بالش استفاده کنید. حدود ۵ الی ۱۵ دقیقه در این موقعیت بمانید. همچنین شما می­توانید از یک تکنیک قدیمی فیتیله­گذاری استفاده کنید. در نهایت می­توانید از یک روش هیپنوتیزم استفاده کنید تا به تغییر موقعیت نوزاد کمک شود.


ترجمه شده از: livestrong.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است