سرطان پستان و سونوگرافی پستان

سرطان پستان و سونوگرافی پستان

دی ۲۴, ۱۳۹۶ نسخه سرطان پستان نظرات

سونوگرافی یک روش بدون درد است که از امواج صوتی استفاده می­ کند تا از درون بدن شما تصویر تهیه کند. امواج صوتی از سطوح بدن شما بازتاب خواهد کرد و این امواج بازتابی ثبت می­ شوند و یک دستگاه آن­ها را به شکل یک تصویر یا فیلم درمی­آورد. سونوگرافی گاهی همراه با ماموگرافی انجام می­ شود تا مشخص شود توده­ ای که در پستان وجود دارد یک کیست (یک کیسه­ پر از مایع) است یا یک توده جامد، که می ­تواند سرطانی باشد. سونوگرافی همچنین کمک می ­کند تا محل دقیق تومور را تعیین کنیم. این کار به پزشک امکان نمونه ­برداری صحیح را خواهد داد.


آیا عوارض جانبی در ارتباط با سونوگرافی پستان وجود دارد؟

سونوگرافی بی خطر است و هیچ عارضه جانبی ­ای وجود ندارد. در سونو گرافی از اشعه­ هایی مانند اشعه x (ایکس) استفاده نمی­ شود.


در طول تست سونوگرافی پستان چه اتفاقاتی می­افتد؟

در واقع هیچ نیازی ندارید تا در مورد روش سونوگرافی و آمادگی­ های قبل از آن اطلاعی داشته باشید.

  • از شما خواسته می­شود لباس­تان را عوض کنید و یک لباس بیمارستانی بپوشید، بنابراین حتی خودتان می­ توانید یک لباس یک تکه بپوشید و زمانی که سونوگرافی می­ خواهد شروع شود آن­را در بیاورید.
  • شما به یک میز معاینه دارای تشک تکیه خواهید زد.
  • مقدار کمی ژل محلول در آب روی پوست شما مالیده می ­شود (در محلی که سونوگرافی باید انجام شود). این ژل آسیبی به پوست شما نخواهد رساند و لباس­تان را کثیف نمی ­کند.
  • یک پروب (دستگاه) که کمی شبیه راکت است به آرامی روی پوست شما کشیده می ­شود.
  • ممکن است از شما خواسته شود تا نفس­تان را چندین بار در طول انجام سونوگرافی نگه ­دارید.
  • تست حدود ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید.
  • بعد از اتمام تست، ژل از روی پوست شما پاک می ­شود. پزشک شما چند روز بعد نتیجه را به شما تحویل می­ دهد و اگر نیاز به تست­های بیشتر وجود داشته باشد به شما خواهد گفت.

ترجمه شده از وبسایت: webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است