بارداری و رابطه جنسی

بارداری و رابطه جنسی

مهر ۱, ۱۳۹۶ نسخه نظرات

در بدن زن در دوران بارداری تغییرات زیاد جسمی و روحی ایجاد می­ شود. میل جنسی و قوای جنسی از این امر مستثنی نیست، و بسیار طبیعی است که در دوران بارداری میل جنسی افول کند. اگرچه هیچ قوانین سفت و سختی وجود ندارد و هر بارداری منحصر به فرد است. اما برخی احتمالات شامل ،میل جنسی در دوران بارداری می ­شود.

درک میل جنسی

میل جنسی یک تمایل ذاتی شخصی برای داشتن رابطۀ جنسی را توصیف می­ شود. در یک گونه حیوان میل جنسی در جفت یابی، جفت گیری و نگهداری از فرزند تعریف می ­شود. میل جنسی در درجۀ اول هورمون آزاد شده است و عوامل هیجانی و خارجی می ­تواند روی آن تأثیر بگذارد.

نوسانات

این طبیعی است که جریان جنسی هر روز نوسان داشته باشد. و در دوران بارداری ضعیف و ضعیفتر شود. جریان جنسی در افراد و حتی در بارداری ­ها با هم متفاوت است.

افزایش جریان جنسی

بسیاری از زنان چشم انداز مثبتی در میل جنسی خود در طول ۳ ماه دوم بارداری تجربه می­ کنند. اغلب تغییرات هورمونی می­ تواند انرژی تازه ایجاد کند.

از نظر فیزیولوژیک ، بدن یک زن تولید مایعات بیشتر و بیشتر دارد تا نیازهای کودکش را برطرف کند. خون بیشتری از سینه­ ها و ناحیۀ واژنی می ­گذرد که می ­تواند باعث افزایش تحریک شود. حرف­ های عاطفی، احساس عاشقانۀ بیشتری به زنان می­ دهد که نگرانی ­های باردار شدن و تحمّل بارداری را کمتر می­ کند. به لطف بارداری منحنی های جدیدی در این دوران در بدن خود مشاهده می­ کنید.

کاهش جنسی

تغییرات هورمونی سریع در سه ماه اول بسیاری از زنان را بسیار خسته می­ کند. و یا جسم­شان را بیمار می ­کند. در سه ماهۀ سوم با افزایش وزن حس ناراحت کننده دارد و بسیاری از کارها از دستش بر نمی ­آید و میل جنسی کاهش می­ یابد. برخی زنان پس از مقاربت یا بعد آن درد شکمی طبیعی دارند که اگرچه بی ضرر است زن را به رابطۀ جنسی بی­ میل می­ کند.

مدیریت جنسی در دوران بارداری

در طول بارداری مهم است که رابطه برقرار بماند به طوری که هر دو طرف خواسته ­ها و نگرانی­ های یکدیگر را از نظر جنسی درک کنند. هرگونه نگرانی خود را به یک ماما بگویید تا آنها را آرام کند. همچنین پوزیشن ­های جنسی جدیدی ابداع شده است که رابطۀ جنسی به خصوص در سه ماهۀ سوم را راحت تر می­ کند.


ترجمه شده از وبسایت: www.livestrong.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است