حلقه ­های تیرۀ ارثی زیر چشم

حلقه ­های تیرۀ ارثی زیر چشم

شهریور ۲۹, ۱۳۹۶ نسخه مقالات نظرات

وراثت م ی­تواند یک مزیت باشد وقتی مژه ­های بلند مادر و چشمان آبی پدر را به ارث می­ برید. اما درد است وقتی حلقه­ های تیرۀ دور چشم را به ارث می ­برید. ژن­ها شایع­ترین علت حلقه­ های تیره هستند.

تشخیص

حلقه­ های ارثی زیر چشم خود را نگاه کنید. درست مثل دیگر حلقه ­های تیره در زیر چشم قرار دارند. تنها تفاوت حلقه­ های شما و دیگران در این است که حلقه ­های شما به وسیلۀ ژنتیک به وجود آمده است. بنابراین در وهلۀ اول نمی­ توانید آنها را کنترل کنید.

انواع

چند نوع مختلف از حلقه ­های تیره ممکن است ارثی باشد. حلقه ­های تیرۀ آلرژیک بیشترین نوع حلقه ­های ارثی هستند. شما وقتی چشم خود را به دلیل سوزش مالش می­دهید، باعث ایجاد حلقه­ های تیره می­ شوید. همچنین برخی از نظر ارثی رنگدانه ­های زیر چشمشان جنبش عروقی آهسته تری دارد. پوست نازک و رنگ پریده که هر دو صفت ارثی هستند می ­تواند باعث ایجاد حلقه­ های تیره شود.

ملاحظات

اگر شما به دلیل ژن­های خود در معرض ابتلا به حلقه ­های تیره هستید با انجام ندادن رفتارهای خاصی این مشکل را تشدید نکنید و مانع بیشتر شدن حلقۀ دور چشم شوید. یکی از آسیب­های نور خورشید مانع شدن برای تراید ملانین است که تیرگی زیر چشم را این امر زیادتر می­ کند. نوشیدن زیاد الکل و مواد کافئین دار به طور قابل توجهی حلقه ­های تیره را افزایش می ­دهد. سیگار کشیدن هم به بیشتر شدن تیرگی کمک می­ کند. اگر شما از نظر وراثتی در معرض تیرگی هستید این رفتارها را پرهیز کنید تا تیرگی کاهش یابد.

پیشگیری / راه حل

آنتی هیستامین می ­تواند به جلوگیری تیره شدن زیر چشم ناشی از آلرژیک کمک کند. اگر دارای تیرگی ارثی هستید صبح ­ها به بالش تکیه داده و کمپرس آب سرد روی چشمتان بگذارید. اگر به طور ژنتیکی پوست نازکی دارید با کرم رتینول و ویتامین c و با تحریک تولید کلاژن پوستتان را ضخیم تر کنید.

نظر کارشناس

شما می­توانید با کرم تیرگی ژنتیکی را محوتر کنید باید به طور ضربه ­ای کرم را روی ناحیۀ تیره بکشید و بعد با دست آرام حلقه را محو کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.livestrong.com

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است