آیا افراد چشم آبی باید عینک آفتابی بزنند؟

آیا افراد چشم آبی باید عینک آفتابی بزنند؟

شهریور ۲۷, ۱۳۹۶ نسخه مقالات نظرات

همه اگر در معرض شدید خورشید قرار بگیرند خطر ابتلا به سرطان یا بیماری­های مربوط به آنها را تهدید می­ کند. به هر حال افراد دارای چشم آبی به احتمال زیاد بیش از کسانی که چشم تیره دارند از آفتاب رنج می­برند. چرا که در بدن آنها رنگدانۀ ملانین که محافظ سراسر بدن است وجود ندارد. در واقع این افراد از عینک آفتابی باید برای پیشگیری استفاده کنند.

زخم­های چشمی

پلک یک غشای پوستی نازک است که می ­تواند چشمان شما را از اشعۀ مخرب خورشید محافظت کند. سرطان می­ توان از پلک شروع شود زیرا در معرض مستقیم آفتاب است و بعد گسترش یابد. سرطان در عنبیه باعث آلوده شدن منطقۀ شبکیه می ­شود. خورشید همچنان در پوشش ملتهمه سرطان ایجاد می ­کند. آب مروارید یک بیماری قابل درمان با علائمی مثل کدورت چشم است که به خاطر در معرض اشعۀ ماورا بنفش نور خورشید ایجاد می­ شود. اگر شما در مورد ، در معرض خورشید قرار گرفتن نگران هستید با دکتر مشورت کنید.

نقاط کانونی

مکان­های ماسه ­ای و برفی خطر آسیب ­های نور خورشید را بر چشم­ های آبی افزایش می ­دهد. بیابان ­ها و مناطق اسکی به خاطر شکست نور زیاد و قدرتمند مکان­هایی هستند که افراد چشم آبی باید بسیار مراقب باشند. شرایطی مثل برف کوری ممکن است حداقل ۲ روز طول بکشد. تماس با شکست نور می ­تواند چشم را حساس و آسیب پذیر کند.

ژن آبی

افرادی که با چشم آبی متولد می­شوند به طور طبیعی مستعد آسیب از اشعۀ UV هستند. بدون حفاظ، لنز و عینک چشم آبی ­ها به طور طولانی رنج می­ برند. رنگ دانه ­ های چشم تیره برای منحرف کردن نور طبیعی و مصنوعی مناسب است.

دنبال کردن سایه

برای محافظت از چشم­های آبی در تمام طول سال باید عینک داشته باشند. عینک آفتابی باید ۹۹ الی ۱۰۰ درصد امواج کوتاه و اشعۀ خورشید را مسدود کنند. قبل انتخاب عینک حتماً نشان استاندارد ملی ،ANSI ، سازمان بین­المللی استاندارد و ISO را چک کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.livestrong.com


 

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است