اثر روغن سیاه­دانه بر بدن

اثر روغن سیاه­دانه بر بدن

شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ نسخه تغذیه سالم نظرات

سیاه دانه گیاهی بوته­ ای­ست که از منطقۀ مدیترانه نشأت می­ گیرد و در حال حاضر در سراسر آسیا ، آفریقا و شبه جزیره عربستان رشد می­ کند. دانه ­ها و روغن­ه به مدت طولانی در اقوام در قلب سفتی برای درمان تعدادی از بیماری­ها استفاده می­شود. اگر شما می­ خواهید از سیاه دانه برای ارتقاء سلامت خود استفاده کنید با پزشک خود مشورت داشته باشید.

اثرات تنفسی

محققان دانشگاه هومبولت برلین یافتند که اثرات تنفسی روغن سیاه دانه برای بیماری­های آلرژیک مفید است. در یک مطالعه از ۱۵۲ بیمار آنهایی که کپسول روغن سیاه دانه مصرف کرده بودند علائم کمتر آلرژیک را نشان می­دادند. تحقیقات نشان می­دهد روغن سیاه دانه درمان مؤثرتری برای بیماری­های آلرژیک است.

فعالیت­ های ضد ویرووس

محققان دانشگاه کیوشو در ژاپن گزارش دادند که روغن سیاه دانه برای جلوگیری از ورم ملتحه ، آب، انگل­ها و عفونت های دیگر مفید اس. این روغن نقش ضد باکتریال ، ضد قارچ و ضد ویروس دارد. همچنین روغن سیاه دانه اثر ضد ویروسی قوی در برابر سیتومگالو ویروس موش در بدن دارد.

التهاب آلرژیک راه هوایی

دانشمندان با بررسی نقش روغن سیاه دانه در التهاب­ های راه ­های هوایی موش فهمیدند که این روغن با مهار فعالیت سلول­های T که یک نوع سلول سیستم ایمنی بدن هستند التهاب راه­های هوایی را بهبود بخشد.

فعالیت ضد باکتریال

در آزمایشگاه ها با بررسی سیستم های داخل بدن متوجه شدند که روغن سیاه دانه فعالیت ضد باکتریال قوی دارد. باکتری های گرم مثبت به طور کلی به روغن سیاه دانه واکنش بیشتری نشان می­دهند.


ترجمه شده از وبسایت: www.livestrong.com

برچسب ها :

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است