واکنش آلرژیک به مژه مصنوعی: ورم چشم

واکنش آلرژیک به مژه مصنوعی: ورم چشم

شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ نسخه مقالات نظرات

مژۀ مصنوعی یک مجموعه مژۀ اضافی در پشت مژه­ها ایجاد می­ کند. مواد تشکیل دهندۀ مژۀ مصنوعی و مواد شیمیایی چسب آن ممکن است واکنش­های آلرژیک مثل ورم چشم را در پی داشته باشد. با بروز اولین علائم سریع اقدام به برداشتن مژه کنید تا از تشدید آلرژی جلوگیری شود. دانستن علائم یک واکنش آلرژیک مژه کمک خواهد کرد که مشکل اولیه زود شناسایی شده و به دنبال درمان برویم.

علائم اضافی

از آنجا که چسباندن مژه و چسب و سایر محصولات مشابه معمولاً در تماس با پوست است ممکن است ورم پوستی در ابتدا رخ دهد. دیگر علائم این آلرژیک، خونی بودن چشم، خارش، ناراحتی و آبریزش بیش از حد است. همچنین ممکن است بعد از بدار شدن ترشحات ضعیفی دور چشم شما را بپوشاند.

درمان

پس از جدا کردن مژه باید با دکتر صحبت کنید. او ممکن است گذاشتن یک پارچه سرد بر روی پلک برای کاهش التهاب را توصیه کند. اگر شما نشانه های دیگر هم دارید. شاید بهتر است نیاز به مصرف داروی آنتی هیستامین داشته باشید. اگر علائم شدید باشد دکتر به شما قطرۀ چشم می ­دهد.

جایگزین

شما نباید از مژه استفاده کنید اگر واکنش شناخته شده­ای دارید. اما اگر می­خواهید استفاده کنید باید از مواد شیمیایی استفاده کنید که می­دانید حساسیت ندارید. به جای استفاده از مژه، مژه را فر کنید و با ریمل با کیفیت ضخامت و بلندی مژه را تغییر دهید.

ملاحظات

قبل این که محصولی را استفاده کنید بررسی کنید که واکنش به آن حداقل باشد. یک آلرژیک خفیف درمانی ندارد. اما استفاده از آن محصول را قطع کنید. اگر علائم شما اضافی شد با دکتر چشم تماس بگیرید.


ترجمه شده از وبسایت: www.livestrong.com

برچسب ها :

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است