دیابت بی مزه جستانژیک

دیابت بی مزه جستانژیک

شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ نسخه مقالات نظرات

اغلب به عنوان دیابت بی مزه حاملگی شناخته شده، دیابت بی مزه جستانژیک یک اختلال است که به ندرت در دوران بارداری، معمولا در سه ماهه سوم اتفاق می افتد.

این بیماری می تواند شما را بسیار تشنه کند، شما چندین لیوان آب در یک روز بنوشید. به عنوان یک نتیجه، شما ممکن است حمامتان بیش از یک یا دو ساعت شود. این که نتیجه حاملگی دیابت بی مزه نیست، گاهی اوقات دیابت “آب” نامیده می شود. آن است نشانه هایی مانند سایر انواع دیابت دارد ، اما به آنها مربوط نیست.


علت دیابت بی مزه جستانژیک

این نادر است، اما گاهی اوقات در طول دوران بارداری، جفت می توانید آنزیم وازوپرسین را از بین ببرد، هورمونی که کنترل می کند شما چه مقدار آب را نگه دارید. فقدان آن باعث تشنگی شدید و تکرر ادرار می شود. دیابت بی مزه جستانژیک  همچنین می تواند به عدم کنترل ادرار و به شب ادراری شما منجر شود.

در برخی موارد، این بیماری به صورت خانوادگی پخش می شود. در برخی دیگر، یک مشکل به خاطر شیوه کنترلی بدن تان در برابر تشنه است. و گاهی اوقات علت آن ناشناخته است.


علائم دیابت بی مزه جستانژیک

اغلب زنان باردار به صورت متعدد در شب به دلیل فشار کودک در حال رشد به مثانه به دستشویی می روند. اما اگر شما به مقدار زیادی بروید و تشنگی شدیدی داشته باشید، می تواند دیابت بی مزه جستانژیک باشد.

علائم دیگر شامل تهوع، سرگیجه و ضعف باشد.


چگونه تشخیص داده می شود؟

دکتر شما ادرار شما را آزمایش می کند تا ببینید که آیا آن را سبک و رقیق است یا غلیظ و زرد. او همچنین ممکن است خون شما را برای آزمایش به آزمایشگاه ارسال کند.


درمان دیابت بی مزه جستانژیک

ممکن است دکتر برای درمان دیابت بی مزه جستانژیک چیزی را انتخاب نکند. اگر چنین باشد، او به احتمال زیاد از شما می خواهد که بیشتر به مطب مراجعه کنید. او می خواهد مطمئن شوید که بدن شما بیش از حد مایع حفظ نمی کند. شما همچنین نیاز دارید که مایعات ذخیره کنید تا دچار کم آبی نشوید.

شما ممکن است به دسموپرسین، که یک فرم ساخته بشر از واسوپرسین است، نیاز داشته باشید. این حالت معمولا به عنوان یک اسپری بینی است. این درمان کمک به کنترل ادرارمی کند. همچنین با فرمان دادن  به بدن تان برای جذب و مدیریت آب از کلیه ها ، خیس کردن رختخواب متوقف می شود.

اگر کنترل تشنگی بدن شما به علت دیابت بی مزه حاملگی باشد، دکتر شما درمان های دیگر را تجویز میکند.


چه زمانی من باید با پزشک تماس بگیرم؟

به دکتر خود مراجعه کنید اگر شما حامله هستید و همه از این نشانه ها را دارید:

  • شما دفعات مکرر به خصوص در شب به دستشویی می روید.
  • شما تشنگی زیادی دارید.
  • شما بسیار بیشتر از مقدار طبیعی روزانه خود را می نوشید.

اغلب موارد ۴ تا ۶ هفته بعد از اینکه شما فارغ شدید از بین می رود. اما ممکن است با حاملگی های آینده بازگردد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است