کودک 20 ماهه ی شما: دست و پنجه نرم کردن با پرخاشگری

کودک ۲۰ ماهه ی شما: دست و پنجه نرم کردن با پرخاشگری

آگوست 27, 2017 نسخه نوپا ( 1 الی 3 سالگی) نظرات

جدید این ماه: دست و پنجه نرم کردن با پرخاشگری

زدن، خراشاندن، گاز گرفتن رفتارهای رایج خردسالان هستند، اما وقتی هم بازیهایش یا شما را می ترساند آسوده نباشید. ترکیب ظهور مهارتهای زبانی، یک میل حریص برای مستقل شدن، کنترل ضربه ی رشد نکرده دلیل این رفتار است.


اگه دوست دارین بدونین رشد حرکتی، شناختی, اجتماعی و زبانی کودکتون چطور بوده، پیشنهاد ما استفاده از  نرم افزار رشدیار هست.


چه می توانید بکنید

اگرچه کودکان زیادی مرحله ی پرخاشگری را طی می کنند، وظیفه ی شماست به او بیاموزید که خوب نیست که بقیه را بزند. حواستان به او باشد وقتی با بقیه بازی می کند. هر لحظه که خواست بزند، گاز بگیرد، یا هل دهد او را به آرامی اما با تحکم از موقعیت دور کنید و به او یادآوری کنید که کار خوبی نیست. انتظار داشته باشید که این رفتار را بارها بگویید تا تثبیت شد ؟؟؟ رفتارش اصلاح گردد.

تحت هیچ شرایطی نباید او را بزنید تا درس بگیرد. بعضی والدین کودکان را می زنند تا بفهمد زدن درد دارد بلکه این کار را ترک کند اما بی فایده است؛ و تأثیر منفی و برعکس دارد. اگر کودکتان را بزنید یا بگذارید بقیه او را بزنند به این نتیجه می رسد که کار درستی است.

سایر رشدها: خلق و خو، آنچه موجب بدخلقی اش می شود.

بین رفتار صحیح یا غلط نوزاد ۲۰ ماهه تان یادگیری یا با کودکی فرزند دیگرتان مقایسه انجام ندهید. هر کسی متفاوت است و در شرایط گوناگون، متفاوت عمل می کند.

خردسالان خسته و گرسته جدا از خلق و خویشان عصبانی می شوند. اگر برنامه ی خواب و خوراکتان برایش منظم باشد بهتر است. غذا خوردن در رستوران مکافات دارد. شام دیر وقت، خوابش را به تأخیر می اندازد که مشکل آفرین می شود. اگر واقعاً دوست دارید بیرون غذا بخورید یا یک نهار در دیر وقت یا یک شام خیلی زود را در نظر بگیرید. اگر چنین انتخاب هایی ندارید برایش اسنک بیاورید و یک کالسکه که اگر خواست چرت بزند.


ترجمه شده از وبسایت: www.babycenter.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است