پرکننده های آرایشی و چروک ها

تیر ۲۴, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

پر کننده های آرایشی مواد تزریقی زیر پوستی هستند که چروک ها را پر می کنند. پس از تزریق پوست چاق تر و چروک ها برطرف می شوند و فرد جوانتر بنظر می رسد. پر کننده های آرایشی تزریقی حدودا چند دهه پیش پدیدار شدند. در سالهای اخیر پیشرفتهای پزشکی نسخه های جدیدی از درمان چروک به بازار عرضه کرد. پر کننده های آرایشی جدیدتر ماندگاری طولانی تری دارند. اما قبل از مراجعه به جراح زیبایی از انجام همه کارهای لازم خود مطمئن شوید.


بوجود آمدن چروک

پوست با سه جزء حیاتی: کلاژن. اسید هیالورونیک و الاستین سفت و محکم می ماند. این مواد شیمیایی برای ایجاد شبکه ای محکم و اسفنجی زیر سطح پوست ترکیب می شوند. این ساختار ارتجاعی سطح پوست را نرم و محکم حفظ میکند. با گذشت زمان این شبکه بتدریج ترکیب خود را ازدست می دهد. با پروک شدن ساختار حمایتی زیر پوست سطح پوست لطافت خودرا از دست میدهد. پرکننده های آرایشی تزریقی به پر کردن خطوط باریک کمک میکنند. پرکننده های بافت های چاق شده زیر پوست چروک ها را جمع میکند. پوست نرم تر و لطیف تر می شود و جوانتر بنظر می رسد. کلاژن قدیمی ترین و معروفترین پرکننده آرایشی است. فراورده های ترکیبی و طبیعی جدیدتر با فواید و مضراتشان در دسترس هستند.


پرکننده های کلاژن بووین

کلاژن های بووین از پوست گاو تهیه می شوند. این کلاژن که در دهه ۱۹۸۰ بعنوان روش درمان چروک تصویب شد هنوز پر کاربردترین پر کننده آرایشی است. کلاژن بووین نسبت به دیگر روش های درمانی موثرتر و کم خرج تر است. این کلاژن می تواند باعث واکنش حساسیت شود بنابراین آزمایش حساسیت پوستی عموما قبل از تزریق آن انجام می شود. بدن بطور طبیعی کلاژن تزریق شده را تجزیه می کند بنابراین شما نیاز به گرفتن کلاژن به مدت دو یا چهار بار در سال جهت حفظ نتیجه مطلوب دارید.


پرکننده های کلاژن انسانی

کلاژن انسانی از کشت های سلولی انسانی ساخته میشود و از سال ۲۰۰۲ در اختیار مردم قرار گرفت. کلاژن انسانی واکنش حساس تری نسبت به کلاژن بووین بنابراین آزمایش پوست برای آن لازم نیست. آنها نسبت به کلاژن بووین گران تر هستند و نیاز به تکرار در ۳ تا ۶ ماه دارند.


پرکننده های اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک جز طبیعی پوست است. با بالا رفتن سن تعداد آنها در پوست کمتر می شود. فراورده های اسید هیالورونیک ترکیبی و طبیعی در دسترس هستند. در جدیدترین محصولات مولکول اسید هیا لورونیک تجزیه می شود. نتایج آرایشی آن می تواند تا ۹ ماه یا بیشتر در بدن باقی بماند. واکنش های حساس آن بسیار نایاب هستند.


پرکننده های تزریقی چرب

آیا تا بحال توانسته اید چربی اضافی بازویتان را به هرجا که خواسته اید منتقل کنید؟ تزریق چربی برداشتن مقدار کمی از چربی بازویتان یا شکم تان و تزریق آن به زیر پوست صورتتان است. وسعت چربی پوست چروک ها را جمع میکند. زیرا بافتهای شما نمی توانند واکنش حساس داشته باشند. نتایج مختلف و گاهی اوقات دائمی هستند.


پرکننده های اسید پلی – لاکتیک

وقتی پلی – لاکتیک زیر پوست تزریق میشود سلول های پوست را برای ساختن کلاژن تحریک میکند. اسید پلی – لاکتیک غیرسمی است و سالهاست که بطور گسترده در مواد شکاف دار مورد استفاده قرار می گیرد. پلی – لاکتیک برای درمان آرایشی شرایط پوستی خاص در در افرا مبتلا به ایدز تصویب شده است. اغلب از لحاظ قانونی برای درمان چروک در افرا سالم از روش ” عدم – برچسب” استفاده می شود. اسید لاکتیک برای درمان ” نیمه دائمی” در نظر گرفته می شود یعنی نتیجه آن می تواند ماهها تا سالها باقی بماند.


پر کننده های کلسیم هیدروکسی لاپتیت

در سال ۲۰۰۶ کلسیم هیدروکسی لاپتیت برای تزریقات آرایشی تصویب شد. این پر کننده آرایشی ماده معدنی می سازد که مقاومت آنرا دوچندان میکند. این مواد معدنی زمینه ای برای ذرات ریز و معلق موجود در آب هستند که به زیر پوست تزریق می شوند. کلسیم هیدروکسی در آزمایشی که منجر به تصویب آن شد عمدتا بهتر و مقاوم تر از تزریق کلاژن عمل کرد.


پر کننده های پلی متیل متا کریلیت

پرکننده پلی متیل متاکریلیت یک پرکننده آرایشی دائمی است. قبل از بکارگیری برای تصویب پلی متیل متاکزیلیت بعنوان متصل کننده برای جراحی استخوان استفاده شد. بلی درست است – می گوییم “متصل کننده” . پلی متیل متاکریلیت تجزیه نمی شود. بنابراین برخلاف محصولات بیولوژیکی پلی متیل متاکریلیت نتایج آرایشی دائمی تولید میکند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است