ویتامین D و پوست

ویتامین D و پوست

تیر ۲۷, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

ویتامین D کلیدی برای سلامتی پوست شما است

ویتامین D  یکی از مکمل های جدید است که درطبقه مراقبت طبیعی از پوست است، یکی از بسیاری مسیرهایی که احتمال دارد جزء مهم ترین ویتامین ها باشد، حفظ سلامت پوست می باشد. ما می دانیم که ویتامین D برای حفظ سلامت کلی است، به طوری که مکمل  بودن آن در غذاهای خاصی از جمله شیر و غلات ضروری است.

آنچه ما در سال های اخیر متوجه آن شده ایم آن است که همچنین ترویج سلامت پوست و محافظت در برابر اثرات شایع پیری ضروری است. مانند دیگر مواد مغذی ضروری، ویتامین D نیز یک بلوک ساختمانی از سلامت مناسب است، اما یک تفاوت مهم بین این و دیگر ویتامین ها وجود دارد. ویتامین D تنها نوع ویتامینی است که در واقع می تواند توسط خود بدن تولید شود. اشکال آن از نظر سلامت پوست آن است که تنها راه برای تولید آن را از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید می باشد. در واقع، شما می توانید بیش از ۱۰،۰۰۰ IU ویتامین D را تنها پس از ۲۰-۳۰ دقیقه قرار گرفتن در معرض خورشید تولید کنید. اما از آنجا که در معرض آفتاب قرار گرفتن می تواند به پوست آسیب برساند، وضعیت دشواری از نظر حفظ مقدار زمانی مناسب از این ماده مغذی مهم ، ایجاد می کند.


چگونه ویتامین D بهداشت و درمان پوست را ترویج می دهد ؟

ویتامین D از طریق نور خورشید جذب می شود و درون بدن از طریق یک فرایند پیچیده تولید می شود. زمانی که این پروسه کامل شود، مقدار به دست آمده از ویتامین D در سراسر بدن پراکنده می شود. خوردن غذاهای غنی از ویتامین D یا ویتامین D مکمل می تواند به افزایش سطح آن در بدن کمک کند، می تواند به عنوان مکمل خوراکی مصرف شود. اما این ممکن است به اندازه کافی به جمع آوری مزایای کامل آن برای پوست کمک نکند، هر مقدار از ویتامین هایی که به صورت خوراکی گرفته شوند ممکن است از طریق بدن قبل از رسیدن به پوست پراکنده شوند.

به منظور به حداکثر رساندن اثر آن بر روی پوست، استفاده از محصولات موضعی حاوی ویتامین D توصیه می شود. دریافت مقدار مناسب از این ماده مغذی با افزایش سن بسیار با اهمیت است، پوست شما توانایی طبیعی خود را به تولید ویتامین D در طول زمان از دست می دهد. به طور معمول، بین سنین ۲۰ و ۷۰، توانایی تولید ویتامین D به اندازه ۷۵٪ کاهش می یابد. اضافه کردن این واقعیت که استفاده از کرمهای ضدآفتاب برای جلوگیری از آسیب پوست به شدت میزان ویتامین D که ما به طور طبیعی می توانیم دریافت کنیم را کاهش می دهد و شما می توانید درک کنید که اهمیت حفظ سطح ویتامینتان بسیار ضروری است.


چه بیماری های پوستی خاص را درمان می کند؟

خواص درمانی قدرتمند ویتامین D به آن کمک می کند که در برابر آسیبهای نور خورشید ، مبارزه با علائم پیری و به حداقل رساندن آکنه و ظاهر لکه های تیره بر روی پوست محافظت کند. کمک می کند رادیکال های آزاد را ، که مواد مضر هستند که می تواند در پوست از طریق قرار گرفتن در معرض اشعه UV خورشید و همچنین قرار گرفتن در معرض محرک های دیگر از جمله آلودگی هوا، دود و الکل تجمع می یابد، را از بین ببرد. همچنین به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می کند، اولین خط دفاعی پوست در برابر عفونت است و رشد پوست سالم و سوخت و ساز بدن را بهتر می کند.

 

همه این عوامل یک ابزار قدرتمند برای جلوگیری از آکنه، کاهش ظاهر لکه ها و بهبود آهنگ کلی پوست می شوند که با ارائه یک چارچوب قوی برای ساختن پوست ، در نتیجه صاف نگه داشتن آن ، دارای انعطاف پذیری و استحکام و کاهش خطوط و چین و چروک را که به طور طبیعی با سن رخ می دهد، را موجب می شود. یکی دیگر از مزایای ویتامین D توانایی آن برای کمک در روند بهبود زخم است. یک مطالعه روی بسیاری از خواص این ویتامین نشان داد که در محل زخم برای مبارزه با عفونت و ترویج درمان مناسب عمل میکند. پس از آن ، کاربرد موضعی ویتامین D، در واقع می تواند به سرعت بخشیدن روند درمان و محافظت در برابر حمله ها میکروب ها که می توانند باعث عفونت شوند، کمک کننده باشد.


چگونه آن با درمان های سنتی مقایسه می شود؟

در حالی که هنوز بحث های زیادی حول  فواید ویتامین D وجود دارد، شواهد به اندازه کافی از خواص درمانی آن تولید کنندگان مختلفی را برانگیخته که آن را در همه چیز، از کرم های پوست تا کرمهای ضد آفتاب و اسپری برنزه، استفاده نمایند.
این یک جایگزین برای درمان های سنتی مانند داروهای تجویزی و لیزر درمانی نیست، اما قطعا یک دارایی سودمند در حفظ سلامت کلی پوست شما می باشد. بنابراین اگر شما می خواهید نرمی و صافی پوست تان حفظ شود و به آن در برابر آسیب خورشید کمک کنید، به دنبال محصولات مراقبت از پوستی که به طور مشخص لیست ویتامین D در میان مواد تشکیل دهنده آن قرار دارد باشید. این ممکن است بهترین کاری باشد که شما همیشه برای پوست شما انجام می دهد.


ترجمه شده از وبسایت : www.skinsite

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است