ویتامین C و پوست

ویتامین C و پوست

تیر ۲۷, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

ویتامین C می تواند به حفظ دوام وکشش پوست شما کمک کند

برای تولید مثل، مادران کودکان خود را به خوردن میوه ها و سبزیجات تشویق شده اند تا مطمئن شوند که آنها به اندازه کافی ویتامین C  دریافت می کنند. به خاطر اینکه معروف شده بود که این ماده مغذی مهم برای حفظ سلامت کلی بدن انسان ضروری است. در سال های اخیر، دانشمندان کشف کردند که نه تنها ویتامین C موجب شفا در داخل بدن می شود ؛ بلکه همچنین آن دارای فواید بهداشتی قوی برای پوست است. به مرور ما در مورد اثرات ویتامین C بر روی پوست یاد گرفتیم، پزشکان و هومیوپات ها بیشتر به استفاده از هر دو مکمل های خوراکی و همچنین پمادهای موضعی و کرم هایی که حاوی دوز سالم از ویتامین C هستند، تشویق شدند. آثار آن می تواند چشمگیر و دست قابل توجه باشد.


چگونه ویتامین C بر روی پوست شما اثر می کند؟

مزایای متعددی وجود دارد که ویتامین C برای پوست فراهم می کند. عنوان یک آنتی اکسیدان می تواند به جلوگیری و یا کاهش آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند. رادیکال های آزاد موادی هستند که از طریق قرار گرفتن بدن در معرض اشعه UV خورشید، سیگار کشیدن و دیگر آلاینده ها وارد بدن می شوند.

هنگامی که وارد بدن شما شوند، این مواد مضر می توانید انواع آسیب ها را با مهار عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن ایجاد کنند. برای پوست، این می تواند به خشک کردن، چین و چروک و از دست دادن رنگ پوست منجر شود. ویتامین C نیز در تولید کلاژن ،که ماده ای است که به پوست چارچوب اساسی آن ، اجازه پایداری و استحکام و قدرت می دهد، کمک می کند. همانطور که ما پیر می شویم، کلاژن در بدن ما به طور طبیعی تجزیه می شود. در همان زمان، ما نیز قابلیت ارتجاعیمان را از دست می دهیم. در نتیجه می تواند موجب از دست دادن شدید آهنگ پوست، ظاهر دارای چین و چروک و افتاده شود. همچنین با بالا رفتن سن ما ویتامین C نیز تخلیه می شود، با افزایش بیشتر این روند، جایگزین سطح ویتامین C  می تواند کمک به بهبود پوست از درون به بیرون کند.


چه بیماری های پوستی خاص را درمان می کند؟

تا کنون مهم ترین مزایای ویتامین C توانایی آن برای جلوگیری و یا کاهش آسیب های عکس برداری ناشی از مواجهه با اشعه ماوراء بنفش است. آن یک ضد آفتاب نیست اما می تواند به بدن برای مبارزه با اثرات رادیکال های آزاد کمک کند. هنگامی که با آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین E و یا چای سبز ترکیب می شود، این فایده حتی بسیار بزرگتر می شود. نتیجه آن کاهش چین و چروک، خطوط ریز و کیسه ای است، که نشانه ای عادی از پیری می باشند.

گذشته از این مزایا، همچنین ویتامین C نشان داده است که دارای خواص مرطوب کنندگی و دارای توانایی برای کمک به بهبود زخم می باشد. همچنین می تواند برای کمک به التیام زخم های آکنه و کاهش ظهورلنتینگو ها و یا لکه های پیری مورد استفاده قرار گیرد.

از آنجا که ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است، به سرعت توسط بدن به صورت خوراکی دفع می شوند. این به این معنی است که بسیاری از ویتامین C به صورت خوراکی قبل از آن بتواند به پوست برسد، دفع می شود. به منظور دریافت سود حداکثر برای پوست، پس، توصیه می شود که آن به عنوان یک پماد موضعی یا کرم استفاده شود. به این ترتیب خواص آنتی اکسیدانی کامل می تواند به طور مستقیم توسط پوست جذب شود و می تواند حداکثر نتیجه را ایجاد کند.

با استفاده از یک پماد ویتامین C روزانه در حیطه مسائل پوست برای کمتر از۱۲ هفته می توان تغییرات قابل مشاهده در پوست، از جمله کاهش خشکی، چین و چروک و افتادگی تولید کرد. در حالی که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، با این حال معتقد اند که استفاده از پماد ویتامین C در محل زخم می تواند کمک به روند بهبود سرعت بخشد.


چگونه آن با درمان های سنتی مقایسه می شود؟

ویتامین C  یک درمان معجزه آسا نیست و با اینکه آن برای بیماری هایی مانند آکنه و یا  لکه های پیری آمد، درمان های سنتی مانند بنزوئیل پراکسید، هنوز هم توصیه می شوند. با این حال، ما باید بدانیم که حفظ سطح مناسب مواد مغذی ضروری می تواند به طور چشمگیری به سلامتمان سود بخشند.
به عنوان مطالعات جدید انجام شده، ما شروع به درک ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان می کنیم که می توانند پاسخی طبیعی به حفظ سلامت پوست تان را بدون قرار دادن بدن تان در معرض مواد شیمیایی مصنوعی، فراهم کنند. اگر شما با پوستی مواجه شدید که دارای آکنه یا لکه های پیری یا افتاب سوختگی است ، شما باید در نظر داشته باشید که یک دوز از ویتامین C به برنامه منظمتان اضافه کنید ..  مامان درست می گفت … واقعا به شما احساس بهتر می دهد!


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است