هرپس سیمپلکس

هرپس سیمپلکس

تیر ۲۶, ۱۳۹۶ نسخه مقالات نظرات

هرپس سیمپلکس معمولا به عنوان تبخال یا تاول لب شناخته می شود. این  بیماری ،یک عفونت ویروسی پوست  است که ممکن است یک بار رخ دهد و یا بارها و بارها  بازگردد. زیرا زمانی که ویروس توسط سیستم ایمنی بدن از پوست پاک می شود در اعصاب پنهان می شود  و هرگز به طور کامل از بدن خارج نمی شود . عفونت هرپس بسیار رایج است.  برآورد شده است که نه نفر از ده نفر در معرض  تبخال هستند . افراد بسیاری ،آلوده هستند و حتی  نمی دانند . متاسفانه کسانی که مبتلا به تبخال هستند می توانند حتی بدون آنکه بدانند بیماری را گسترش دهند .

هرپس سیمپلکس به عنوان  گروهی از برجستگی های  قرمز کوچک شروع می شود که تاول می زنند . گاهی اوقات تاول با خارش و سوزش همراه است . تاول ها بعد از چند روز شروع به خشک شدن می کنند  و به شکل یک پوسته زرد در می آیند. سپس پوسته می افتد و التهاب به آرامی از بین می رود. کل فرآیند حدود ۱۰-۱۴ روز طول می کشد. به ندرت زخم تشکیل می شود. برخی از افراد فقط کمی خارش یا سوزش دارند در حالی که بیشتر مردم هیچ علامتی ندارند  .


علل

 • دو نوع ویروس هرپس وجود دارد، نوع ۱ و ۲. ویروس نوع ۱ باعث می شود  ۶۰ درصد از تبخال ها  بر روی لب و صورت بسیار زیاد شود. ۴۰٪ دیگر از موارد توسط نوع ۲ ایجاد می شوند . روی آلت تناسلی این درصد ها معکوس می شود، یعنی ۴۰٪ موارد تبخال تناسلی توسط نوع ۱ ایجاد می شود و ۶۰ درصد از موارد توسط نوع ۲ ایجاد می شود.
 • هرپس سیمپلکس با تماس جنسی، بوسیدن، و یا تماس نزدیک به دیگران منتقل می شود. اعضای خانواده نباید حوله و یا ملافه را  با کسی که تب خال آلت تناسلی یا تبخال دارد  به اشتراک بگذارند . حتی زمانی که یک آلوده هیچ  نشانه ای از تبخال ندارد ، تبخال می  تواند از فردی به فرد دیگر گسترش یابد .
 • وقتی به هرپس سیمپلکس نوع ۱، مبتلا شوید نمی توانید با دوباره ویروس نوع ۱  آلوده شوید . اما می توانید با ویروس نوع ۲ آلوده شوید.
 • تب، قرار گرفتن در معرض آفتاب و قاعدگی می تواند به عنوان عوامل تسریع عمل کند، که باعث  می شود ویروس از اعصاب وارد  پوست شود  و باعث شیوع هرپس یا تبخال شود.
 • هرپس سیمپلکس توسط ویروس هرپس هومینیس ایجاد می شود.

درمان هرپس سیمپلکس

 • بسیاری از مردم نتایج قابل توجهی در مورد  درمان های طبیعی مانند Dynamiclear، گزارش دادند که روش قدرتمند و موثری برای کنترل این بیماری است .
 • دارویی به نام آسیکلوویر در درمان هرپس سیمپلکس موثر است و این دارو خوراکی است و  شبیه کرم است ، که اساسا یک اتلاف پول است  زیرا فقط  شیوع بیماری  را  از ۱۴ روز به ۱۲-۱۳ روز  کوتاه می کند و گران است .
 • برای اولین حمله هرپس سیمپلکس ، آسیکلوویر باید به مدت  ۷-۱۰ روز مصرف شود. برای حملات مکرر، به محض اینکه احساس  سوختن، یا سوزن سوزن شدن در این حوزه کنید  آسیکلوویر بهترین دارو  است . آسیکلوویر تنها شیوع بیماری را  کوتاه می کند  – ولی از شیوع بیماری های جدید جلوگیری نمی کند  مگر اینکه به طور مداوم مصرف شود. اگر باردار هستید، آسیکلوویر مصرف نکنید  مگر اینکه متخصص زنان تایید کند.
 • ناحیه آلوده  باید دو بار در روز با یک صابون ملایم مانند داو یا Basis شسته شود.
 • برای جلوگیری از عفونت باکتریایی پماد پلی اسپورین را یک یا دو بار در روز به این ناحیه  بمالید .
 • برخی استفاده از L-لیزین ۵۰۰ میلی گرم، یک اسید آمینه موجود در بخش ویتامین در داروخانه ،را توصیه می کنند . به محض این که احساس سوختن یا سوزن سوزن شدن در این ناحیه کردید  ، ۲ روز اول ۳-۴ قرص در روز و سپس ۲ قرص در روز بخورید تا زمانی که تاول خشک شود  . همچنین چند روز اول هر نیم ساعت ،هرسپتین L را به تاول بزنید . این درمان می تواند زمان بهبودی  را از ۱۴ روز تا حدود ۷ روز کاهش دهد. این دارو ها  در اکثر داروخانه ها موجود است. زمانی که این قرص اسید آمینه را می خورید باید معده تان پر باشد  . استفاده  روزانه یک قرص لیزین L برای جلوگیری از تاول لب در برخی از افراد مفید بوده است.
 • حتی زمانی که هیچ نشانه ای از بیماری نداشته باشید اگر مبتلا به  تب خال دهان و یا تبخال تناسلی باشید می توانید بیماری را به دیگران منتقل کنید . تبخال می تواند از دهان یا دیگر مناطق آلوده به هر منطقه از تماس نزدیک به فرد دیگری گسترش یابد. اگر مبتلا به  عفونت هرپس باشید  باید به هر کسی که می خواهید  با آنها تماس نزدیک داشته باشید  هشدار دهید . در برخی از ایالات هشدار دادن این بیماری یک  قانون است. بسیاری از مردم در حال گسترش تبخال  هستند چون نمی دانند به این بیماری مبتلا هستند  و هیچ قانونی علیه این شیوه گسترش وجود ندارد . ممکن است  عفونت خود را از کسی بگیرید که حتی نمی داند به این بیماری مبتلاست.

ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است