نکات مهم برای پیشگیری از تبخال و درمان

تیر ۲۶, ۱۳۹۶ نسخه مقالات نظرات

هیچ کس از داشتن  تبخال لذت نمی برد  و در واقع، نشانه های اینکه  این ویروس در حال فعال شدن است  ، مخوف است . آنها بسیار قابل مشاهده و ناراحت کننده هستند و به نظر می رسد مدت طولانی طول می کشد تا ناپدید شوند. اگر شما به تبخال مبتلا باشید راهنمایی های سریعی برای  اجتناب از تبخال وجود دارد.

  1. همان طور که رها کردن این بیماری یک مشکل است ، سعی کنید تبخال را  لمس نکنید  چون  ویروس را  گسترش می دهید .
  2. اگر از کرم لب یا رژ لب بر روی لب خود استفاده کرده باشید ، باید  آنها را دور بیندازید  در غیر این صورت این ویروس به راحتی می تواند منتقل شود.
  3. به یاد داشته باشید دست خود را بشویید . چون ممکن است صورت خود را لمس کنید ، بنابراین رعایت بهداشت ، ضروری است.
  4. اگر می دانید به ویروس تبخال مبتلا شده اید ، حوله، مسواک و حتی فنجان خود را به اشتراک نگذارید چون دیگران می توانند ویروس را به راحتی منتقل کنند  . همیشه وسایل خود را جداگانه نگه دارید و آنها را بشویید. هنگامی که تبخال از بین برود  یک مسواک جدید تهیه کنید  چون ویروس می تواند در اطراف آن معلق باشد  و می تواند شما را دوباره آلوده کند.
  5. ویروس به راحتی از طریق تماس گسترش می یابد  مثلا با بوسیدن.
  6. جلوگیری از تبخال ساده است . اگر احساس خستگی، استرس، سرماخوردگی یا آنفولانزا  می کنید ، این امر می تواند یک نشانه قوی برای ظهور  ویروس به نظر برسد .
  7. حفظ ثبات سیستم ایمنی بدن شما  مهم است بنابراین از یوگا یا مدیتیشن استفاده کنید  تا احساس خوب بکنید. همچنین می توانید زمانی که  تبخال ظاهر می شود یخ سرد در  محل تبخال قرار دهید  چون  این امر می تواند باعث تسکین موقت شود. ریشه شیرین بیان ظاهرا برای  متوقف کردن فوری  ویروس مفید است اگر شما علاقمند به ریشه شیرین بیان هستید ، می توانید آن را بخورید . فقط به یاد داشته باشید بیش از حد نخورید چون  اگر مراقب نباشید عوارض جانبی خاص دیگر ی دارد.

ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است