نوپا: در توالت مدفوع نخواهد کرد

نوپا: در توالت مدفوع نخواهد کرد

تیر ۲۶, ۱۳۹۶ نسخه نوپا ( 1 الی 3 سالگی) نظرات

شما چطور یک کودک را متقاعد می کنید که در توالت مدفوع کند؟

یکی از مهمترین مسائلی که باید چک شود، بررسی غلظت مدفوع فرزند شماست. بیشتر کودکانی که از توالت رفتن امنتاع می کنند (در پوشک، شلوار یک بار مصرف آموزشی، یا شلوار خود مدفوع می کنند و نه در توالت) مشکلات یبوستی داشته اند. مطمئن شوید که فرزند شما مدفوع نرمی داشته باشد. مدفوع سخت، مدفوع بزرگ، یا مدفوع کوچک زیرمجموعه های یبوست هستند، و متداول ترین دلیل عدم مدفوع کردن یا “امتناع از توالت رفتن” این است که کودک یک یا چند بار تجربه ی مدفوع های دردناک یا سخت را داشته است.

راه اصلی نرم کردن مدفوع کودک، از طریق رژیم غذایی او، با تشویق او به خوردن فیبر بیشتر و با نظارت بر میزان مصرف او از محصولات لبنی انجام می شود. ساده ترین راه برای محاسبه ی میزان فیبر در رژیم غذایی کودک شما، نگاه کردن به برچسب اطلاعات تغذیه ای بر روی غذای او است. یک قانون ساده و خوب این است که کودکان باید به اندازه ی سن خود به علاوه پنج گرم فیبر مصرف کنند (به طور مثال، یک کودک ۴ ساله به ۹ گرم فیبر در روز نیاز دارد). همچنین بهتر است فیبر مصرفی به طور برابر میان سه وعده ی غذایی او پخش شود، تا اینکه همه یکباره مصرف شود.

ممکن است چند هفته، یا گاهی چند ماه طول بکشد تا کودک بر مدفوع های دردناک غلبه کند. اگرچه من گاهی اوقات می شنوم که یک کودک دچار اشتباه می شود چون عصبانی یا بی میل است، اما این مورد نادر است. او دچار اشتباه می شود، چون مدفوع های دردناکش را نگه می دارد تا جایی که دیگر نمی تواند آن را کنترل کند.

زمانی که فرزند شما به طور مرتب مدفوع های نرم داشت، به زمان های مدفوع کردن او توجه کنید، تا ببینید آیا نظم خاصی در آنها وجود دارد یا نه. اگر بتوانید زمان حدودی مدفوع او را تخمین بزنید، می توانید او را تشویق کنید به توالت برود.

من همچنین پیشنهاد می کنم تشویق به توالت رفتن، به این صورت باشد که کودک خود را چند بار در روز تشویق کنید که روی توالت بنشیند، بدون اینکه اجباری برای مدفوع کردن وجود داشته باشد. این تشویق‌ها برای مانوس کردن کودک با نشستن روی توالت است، تا ترغیب او به استفاده از آن. کار درستی است که از او بخواهید هر روز دوازده بار روی توالت بنشیند، بدون اینکه مدفوع کند. هدف شما این است که او یاد بگیرد تا وقتی روی توالت می نشیند آرامش داشته باشد.

همچنین، اطمینان حاصل کنید که وقتی او روی یک صندلی توالت است، یا اینکه در مرحله ی مدفوع کردن است، یا وقتی روی توالت همیشگی قرار دارد، می تواند پاهایش را محکم روی زمین قرار دهد. توانایی محکم کردن پاها روی زمین به این معنی است، که او به سادگی بتواند روی صندلی توالت یا توالت قرار بگیرد، احساس ثبات و امنیت کند، و بتواند با پاهایش فشار آورد، تا به او نیرو دهند. همه اینها در توالت رفتن مستقل اهمیت دارند.


ترجمه شده از وبسایت: www.babycenter.com

برچسب ها :

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است