مراقبت روزانه از پا و پدیکور

مراقبت روزانه از پا و پدیکور

تیر ۲۳, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

مراقبت های ضروری روزانه برای جلوگیری از مشکلات

پا باید هر روز تمیز شود تا مانع بوی بد و خطر ابتلا به بیماری شود. پاها بسیار مهم هستند و بخش کم ارزش بدن است و سالم نگهداشتن آنها اهمیت دارد. افرادی که از پاهای خود غافل می شوند، و به بیماری مبتلا شوند، نیازمند صرف سال ها وقت و پول فراوان برای درمان پا هستند.

هر روز وقتی حمام می کنید، مطمئن باشید که بین انگشتان خود را با دقت با یک صابون آنتی باکتری بشویید تا باکتری ها و قارچ هایی که تمایل به رشد در آنجا دارند، از بین بروند.

پاها را با دقت با حوله خشک کنید. این امر مانع athlete’s foot (پای ورزشکاران) می شود.

از جوراب با ترکیب پنبه و پشم استفاده کنید. این الیاف طبیعی، امکان تنفس پا را فراهم می کنند. باید هر روز کفش خود را عوض کتید، دو یا سه جفت کفش داشته باشید، و اجازه دهید قبل از استفاده ی بعدی کاملا خشک شوند. از کفش های پاشنه بلندی که پنجه ها را مثل یک مثلث کوچک جمع می کنند، اجتناب نمایید، زیرا موجب تشکیل میخچه و پینه می شود. کفش شما باید چرمی باشد، زیرا امکان تنفس پا فراهم می شود. برای پدیکور باید پاها تمیز باشند، مرقبت از ناخن و ماساژ پا انجام شود. اینکار بسیار آرامش بخش است و مشکلات پاهای شما را درمان می کند.

هر ۴ تا ۶ هفته از خدمات افراد حرفه ای دارای مجوز استفاده نمایید. زیرا آنها بهترین روش برای حفظ ناخن پا و سالم و خوب نگهداشتن پا را می دانند.


برخی نکات اضافی برای مراقبت از پا

هفته ای یکبار پای خود را در آب گرم صابونی حاوی مقداری سفید کننده یا آب ژاول (۱۰۰ قسمت آب و ۱ قسمت سفید کننده) قرار دهید، بنابراین پای شما تمیز و خوشبو می شود. استفاده از سفید کننده ی زیاد موجب شاخی شدن و خشکی پوست شده و زخم شده و ترک می خورند.

همچنین هفته ای یکبار قسمت های شاخی و پوسته پوسته شده را با یک چوب پرتقالorangewod (موجود در داروخانه ها) بمالید تا کوتیکول پوست که از پنجه تا پایه ناخن (ریشه ناخن) رشد می کند، پاک شود. اگر کوتیکول روی ناخن رشد کند، نامرتب به نظر می رسند و موجب آویزان شدن ناخن می شوند (قطعه های پوست مرده در ریشه ناخن یا کناره ناخن). در حالیکه کوتیکول را به عقب فشار می دهید، مراقب باشید خیلی فشار ندهید زیرا دردناک می شوند. فقط آنرا به سمت پوست روی پنجه بکشید. سپس زیر لبه آزاد نوک ناخن را با چوب پرتقال تمیز کنید. زمان مناسب برای مالیدن و کاهش این لایه شاخی بعد از حمام است. زیرا آب گرم کوتیکول را نرم می کند.

هرگز نیازی به استفاده از تقویت کننده ناخن بر روی انگشتان پا نیست، زیرا ناخن پا قویتر از ناخن دست است. استفاده از تقویت کننده ناخن بر روی پا موجب سفتی و سخت شدن کوتاهی آنها می شود.

اگر دوست دارید، از پولیش یا جلای رنگی استفاده کنید.  در تابستان، هنگامی که زنان صندل می پوشند، ناخن لاک شده یا پولیش شده زیبا به نظر می رسند. مردم از رنگ، استایل و ظاهر ناخن های لاک شده لذت می برند.

گاهی اوقات، پولش ناخن، خاک و باکتری می توانند موجب تشکیل لکه روی ناخن ها شوند. که می توان با استفاده از یک وسیله نوکدار (Q-tip) یا چوب پرتقالی که نوک آن پنبه باشد، آن لکه ها را برداشت. در محلول ۱۰ قسمت آب و ۱ قسمت سفید کننده پنیه را فرو کرده و سپس روی لکه ها بمالید.

ویتامین A یا بیوتین موجب تقویت ناخن ها در حی.انات می شود. برخی مطالعات حاکی از تقویت ناخن های انسان است. بیوتین به عنوان بخشی از مکمل های دارای چند ماده مغذی در دسترس هستند.

مطمئن باشید ناخن را به طور مستقیم کوتاه می کنید، در غیر این صورت، ناخن پا به درون گوشت رشد می کند. در صورت رشد ناخن پا درون گوشت، باید به سراغ متخصص پوست یا متخصص بیماری ها پا بروید.

در اینجا مجموعه ای از نکات اساسی برای مراقبت پا ارائه شده است. که اگر جزئی از روتین روزانه حمام شما باشد، کار سختی نمی باشد. اگر چه به مقداری تلاش نیاز است، به ویژه اگر خودتان انجام دهید، اما بدانید که می توان از رشد ناخن درون گوشت، قارچ، قطع یا آویزان شدن ناخن، و سایر مشکلات آزارنده پا جلوگیری کرد.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است