مراقبت از پوست در آب و هوای سرد

مراقبت از پوست در آب و هوای سرد

تیر ۲۳, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

۸ نکته برای مراقبت از پوست در آب و هوای سرد

به محض افت جیوه، پوست شما از دریافت رطوبت طبیعی محروم می شود . دمای سرد و همچنین گرمایش در خانه و محل کار باعث خشکی پوست می شود. هر چند دوری از پوست خشک در طول زمستان به تلاش زیادی نیاز دارد، در اینجا چند راهنمایی ساده ارائه می شود که می تواند به شما برای حفظ زیبایی پوست در طول ماه های سرد زمستان کمک کند.

  1. درجه حرارت را کم کنید. دمای وسایل گرمایش کمی کمتر از دمای راحت در طول زمستان باشد و در صورت نیاز در خانه لبای گرم بپوشید.. علاوه بر این، اطمینان حاصل شود که درجه حرارت آب حمام و دوش بیش از حد بالا نیست. اگر شما از پتوی برقی یا گرم کننده ی تخت خواب استفاده می کنید، قیل از استراحت؛ آن را روشن کنیذ تا بستر گرم شود، و پس از آن که به رختخواب رفتید، آن را خاموش کنید. همه این دستگاه های گرمایشی، موجب خشکی بیش از حد پوست می شوندکاهش دمای وسایل گرمایش، نه تنها موجب بهتر شدن پوست شما می شود، بلکه در صرفه جویی هزینه ها نیز به شما کمک می کند.
  2.  رطوبت را افزایش دهید. افزایش رطوبت هوای خانه به جلوگیری از خشکی پوست کمک خواهد کرد. شما می توانید از یک مرطوب کننده ی ارزان قیمت استفاده نمایید، و یا آن را به سیستم گرمایش خانگی خود اضافه کنید. حتی گذاشتن یک قابلمه آب در نزدیکی دریچه های حرارتی موجب کاهش خشکی هوا می شود، و کمک می کند از دست دادن رطوبت در پوست کاهش یابد. سینوس های شما نیز از شما تشکر خواهند کرد، از آنجا که هوای مرطوب موجب می شود احساس گرمتری از هوای خشک داشته باشیم، افزودن یک مرطوب کننده کمک خواهد کرد تا در اتاق خود احساس گرمتری داشته باشید.
  3. به یک متخصص پوست مراجعه کنید. در زمستان،  استفاده از محصولات مناسب مرطوب کننده پوست اهمیت خاصی دارد. متخصص پوست می تواند پوست شما را تجزیه و تحلیل کند و به شما در انتخاب محصولات مناسب برای نوع پوست خود کمک کند. این به این معنا نیست که شما در دام استفاده از محصولا بسیار گران قیمت بیفتید، و یا اینکه نیاز به ویزیت دائمی متخصص پوست داشته باشید. نکته مهم استفاده از محصولاتی است که شامل مواد تشکیل دهنده ای باشند که به بهترین صورت، از نوع پوست شما محافظت کنند.
    یک مرطوب کننده مناسب زمستان انتخاب نمایید. مرطوب کننده های با پایه ی آب، در طول ماه های گرم سال برای بسیاری از مردم تاثیر خوبی دارند. هر چند که در زمستان، مرطوب کننده های با پایه ی چرب، بهتر از پوست شما محافظت می کند و رطوبت را حفظ می کنند. در مورد چربی هایی که بر روی صورت خود استفاده می کنید، مراقب باشید. برخی، مانند روغن درخت قلم، تمایل به مسدود کردن منافذ پوست دارند، در حالی که موارد دیگر، مثل روغن بادام و یا روغن آووکادو ، بدون هر گونه گرفتگی منافذ، طوبت عالی برای پوست شما تامین می کنند.
  4. از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. اغلب  استفاده از کرم های ضد آفتاب در طول زمستان از قلم  می افتد. با این حال، اشعه های خورشید در فصل زمستان هم مانند فصل تابستان به پوست آسیب می رسانند.. اگر شما در ورزش هایی مثل اسکی شرکت می کنید، استفاده از ضد آفتاب در زمستان اهمیت بیشتری دارد. بازتاب اشعه خورشید بر روی برف موجب ایجاد یک وضعیت مخرب برای پوست می شود.به طور مداوم مرطوب کنید. متاسفانه، بسیاری از ما پوست خود را به طور مداوم مرطوب نمی کنیم. در طول زمستان، به ویژه استفاده از هر مرطوب کننده ای که شما انتخاب کنید، به صورت روزانه برای حفظ پوست و
  5. هیدراته کردن آن، اهمیت دارد. هیدراته کردن پوست نسبت به تلاش و بازیابی پوست پس از خشکی کامل،  ساده تر است.از پوست خود محافظت نمایید. پوشیده نگه داشتن پوست در سرما می تواند جلوگیری از افت رطوبت کمک کند. دست شما بیشترین منفعت را از حفاظت در برابر سرما می برد، زیرا دستان شما دارای غدد کمتر چربی هستند و پوست نازک تری دارند. در هوای سرد دستکش بپوشید، دستان خود را به طور مرتب و بیش از مناطق دیگر پوست، مرطوب کنید.از پوست مرده خلاص شوید. لایه برداری بخش مهمی از حفظ هیدراته پوست در فصل زمستان است. پوست مرده نمی تواند جذب کند، و به رطوبت نیاز ندارد، پوست شما زمانی بهتر می تواند به جذب رطوبت بپردازد
  6. که از شر پوست مرده خلاص شده باشد. لایه برداری را هر هفته، و به آرامی انجام دهید. پوست خشک می تواند حساس باشد. مطمئن باشید که سطح پوست شما خراش نداشته باشد. لایه برداری را می توان با اسفنج یا لیف و یا با محصولات لایه برداری در حمام، مانند اسکراب ها انجام داد . همیشه بعد از لایه برداری، پوست خود را مرطوب کنید.

شکی نیست که نگه داشتن زیبایی و هیدراته پوست در طول زمستان به تلاش نیاز دارد. اینکار بسیار راحت تر از این است که بخواهید پوست خشک و دردناک خود را درمان کنید. با این حال، اگر شما به طور مداوم پوست خود را از همان ایتدای سرما محافظت نمایید، در تمام طول سال پوستی زیبا و نرم خواهید داشت.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است