جراحی های زیبایی لیپوساکشن

جراحی های زیبایی لیپوساکشن

تیر ۲۰, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

لیپوساکشن یک گزینه برای حذف برآمدگی های کوچک چربی است که رژیم غذایی و ورزش نمی توانند آنها را برطرف کنند و به منظور بهبود شکل بدن شما است. این عمل اغلب در پهلوها، شکم، ران ها، باسن و صورت انجام می شود. لیپوساکشن تجمع چربی های بدشکل زیر پوست یا سلولیت را برطرف نمی کند، تنها چربی را حذف می کند.


چه کسی کاندید مناسبی برای لیپوساکشن است؟

یک کاندید خوب برای لیپوساکشن باید انتظار واقع بینانه ای از نتایج حاصل از عمل جراحی داشته باشد. علاوه بر این، او بایستی:

  • وزنی متوسط ​​و یا تنها کمی بالاتر از متوسط ​​داشته باشد
  • پوستی الاستیک و سفت داشته باشد
  • در سلامت کلی خوبی باشد
  • دارای توده های چربی متمرکزی باشد که به خوبی به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهند
  • افراد مبتلا به سلولیت کاندید خوبی برای لیپوساکشن نمی باشند، زیرا آنها ممکن است بی نظمی های پوست را در ناحیه تحت درمان نشان دهند.

به هنگام بحث از لیپوساکشن به طور کلی سن مورد توجه عمده ای قرار نمی گیرد. افراد مسن تر، هر چند، اغلب کشش کمتری در پوست خود دارند، در نتیجه به دست آوردن نتایج مشابهی که در یک فرد جوان تر با پوست محکم تر به دست می آید، امکان پذیر نیست.


چه چیزی من باید قبل از انجام لیپوساکشن بدانم؟

قدم اول مشورت با جراح خود است. در طول مشاوره، شما اهداف خود، گزینه ها، خطرات و منافع، و هزینه ها را مورد بحث قرار دهید. مطمئن شوید که هر گونه سؤال که ممکن است به ذهن شما خطور کند را با جراح خود مطرح کنید. اگر شما تصمیم به لیپوساکشن به طور جدی دارید، جراح شما دستورالعمل هایی در مورد نحوه آماده شدن برای عمل جراحی به شما خواهد داد. این ممکن است دستورالعمل های رژیم غذایی، محدودیت الکل، یا مصرف و یا اجتناب از برخی ویتامین ها باشد.

با جراح خود در مورد هر گونه آلرژی که شما دارید و داروهایی را که مصرف می کنید، مشورت کنید . این شامل همه داروهای تجویزی و داروهای متضاد و همچنین مکمل های گیاهی می شود. جراح شما به این اطلاعات نیاز دارد تا مطمئن شود که شما در طول عمل جراحی ایمن خواهید بود.


چگونه لیپوساکشن انجام می شود؟

بسته به نوع لیپوساکشنی که شما دارید، شما ممکن است بتوانید آن را در مطب دکتر انجام دهید و یا در مرکز جراحی دکتر انجام شود و در همان روز به خانه بروید. اگر مقدار زیادی چربی حذف خواهد شد، عمل جراحی در یک بیمارستان انجام خواهد شد، و شما ممکن است نیاز به بستری شدن در طول شب داشته باشید.

قبل از شروع عمل جراحی، به شما یک بی حس کننده داده خواهد شد. بسته به این که چه مقدار چربی برداشته می شود و نوع لیپوساکشن انجام شده، شما ممکن است بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی دریافت کنید. با بیهوشی عمومی، شما در طی عمل جراحی در «خواب» خواهید بود.

تا زمانی که اثر بیهوشی باقی است، جراح برش های کوچکی را ایجاد خواهد کرد، یک دستگاه مکش را در داخل برش قرار می دهد، و چربی اضافی را با استفاده از یک پمپ مکش یا یک سرنگ بزرگ را برطرف می کند. چه مدت این جراحی طول می کشد به مقدار چربی بستگی دارد که حذف می شود.


انواع لیپوساکشن

یک جفت از تکنیک های لیپوساکشن مختلف وجود دارد:

لیپوساکشن با روش بی حسی موضعی. با این روش، جراح قبل از حذف چربی یک محلول را به مناطق چربی شما تزریق می کند. آن از یک محلول سالین، بیهوشی لیدوکائین، و اپی نفرین ساخته شده است- یک دارویی که در رگ های خونی شما قرار می گیرد. این محلول کمک می کند تا جراح چربی ها را آسان تر بردارد، به کاهش از دست دادن خون کمک می کند، و درد را در طول و بعد از عمل تسکین می دهد.
لیپوساکشن به کمک سونوگرافی. با لیپوساکشن به کمک اولتراسوند، انرژی مافوق صوت برای تبدیل چربی به مایع استفاده می شود، که پس از آن از بدن شما خارج می شود.


بازیابی چه مدت طول می کشد؟

هنگامی که لیپوساکشن به روش سرپایی است، افراد معمولاً به سرعت بهبود می یابند. اکثر مردم می توانند در عرض چند روز به کار خود بازگردند و در عرض دو هفته به فعالیت های عادی خود بپردازند.

شما باید به مدت حداقل چند هفته انتظار کبودی، تورم و درد را داشته باشید. جراح ممکن است شما را ملزم به پوشیدن لباس سفت و متراکم برای یک تا دو ماه بعد از عمل جرای برای کنترل تورم کند.

با این حال، هر فرد متفاوت است. دکتر شما در مورد این که چه نتایجی انتظار می رود که شما به دست آورید و چگونه شکل بدن جدید شما به بهترین نحو حفظ می شود، صحبت خواهد کرد.


آیا نتایج دائمی هستند؟

سلول های چربی به طور دائم در طول لیپوساکشن برداشته می شوند. اگر شما پس از عمل افزایش وزن داشته باشید، آن معمولاً در منطقه ای که تحت درمان قرار گرفته است، متمرکز نخواهد شد.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که لیپوساکشن از افزایش وزن شما جلوگیری نمی کند. برای حفظ شکل جدید خود و وزن جدید پس از لیپوساکشن، شما باید یک رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی را دنبال کنید.


خطرات ناشی از لیپوساکشن چیست؟

همه عمل های جراحی دارای مقداری خطر هستند. لیپوساکشن دارای سابقه ایمنی خوب می باشد و خطرات آن زمانی که بخصوص توسط یک جراح متخصص زیبایی آموزش دیده انجام می شود، به حداقل می رسد.

اگر چه نادر است، خطراتی شامل عفونت، خطوط پوست ناهموار و تغییر رنگ پوست وجود دارد. خطر ابتلا به مشکلات پزشکی را می توان با اجتناب از عمل های جراحی بسیار طولانی و یا حذف بیش از حد چربی به حداقل رساند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است