عفونت ناشی از سرمازدگی

عفونت ناشی از سرمازدگی

تیر ۱۹, ۱۳۹۶ نسخه مقالات نظرات

قرمزی انگشتان دست و پا ممکن است مربوط به سرمازدگی باشد.

سرمازدگی حالتی مربوط به پوست می باشد که اکثر مردم چیزی راجع به آن نمی دانند. در اکثر موارد حتی کسانی هم که از آن رنج می برند نمی دانند که این حالت اسمی هم دارد. این بیماری مربوط به التهاب رگ های کوچک در پوست انگشتان می باشد. که موجب خارش, باد کردن, تاول زدن, قرمزی و درد می شود. در کل, نشانه های بیماری زمانی آغاز می شود که پس از مواجه پوست شما با سرما احساس گرم شدن در همان محل می کنید.به طور معمول این حالت انگشتان دست و پا, گوشها و بینی را درگیر می کند و گاهی هم با سرما مردگی بافت ها خود را نشان می دهد.


این حالت چگونه ایجاد می شود؟

دلیل اصلی سرمازدگی مشخص نیست. برخی افراد این حالت را بیشتر از سایرین تجربه می کنند, این افراد شامل:

  • زنان
  • کسانی که کم وزنی دارند
  • کسانی که گردش خون ناکافی دارند
  • بیماران دچار علائم راینود

کم و بیش افرادی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند نسبت به افرادی که در مناطق بسیار سرد زندگی می کنند بیشتر مستعد سرمازدگی هستند.عقیده بر این است که افرادی که در مناطق سرد تر زندگی می کنند تحمل بالاتری نسبت به سرما دارند. افرادی که در ناحیه هایی زندگی می کنند که دمای زیر صفر فقط به طور پراکنده در زمستان اتفاق می افتد حساس ترند.


آیا می توان پیشگیری کرد؟

در بسیاری از موارد سرمازدگی به اثرات متغیر طولانی مدت منجر نمی شود. کسانی که از این شرایط رنج می برند فقط این بیماری را در طول ماه های سرد زمستانی تجربه می کنند. دوری از سرما و پوشاندن دست و پا در هنگام مواجهه با هوای سرد برای جلوگیری از سرمازدگی توصیه می شود. وقتی به هوای سرد وارد می شوید, ممکن است نشانه ها را از طریق گرم کردن تدریجی پوست خود کم کم از بین ببرید. قرار دادن پوست در معرض گرمای شدید مانند دوش آب داغ بلافاصله بعد از آمدن از هوای سرد علائم بیماری را بدتر می کند.

تصور میشود که ناهنجاری ها و قرمزی سرمازدگی به طور خود به خود بهبود می یابد.در این جا فضا برای عفونت به ویژه زمانی که پوست شما شکسته شده یا تاول زده باشد وجود دارد. اگر شما از تاول های سرمازدگی رنج می برید حتما به پزشک خود مراجعه فرمایید. در هر موردی, اگر مظنون به عفونی شدن تاول خود هستید حتما سریعا به پزشک مراجعه فرمایید.


چه روش های درمانی وجود دارد؟

بیشتر افرادی که از سرمازدگی رنج می برند از لوسیون های مقابله کننده و کرم ها برای درمان نشانه ها استفاده می کنند و همراه آن اقداماتی برای جلوگیری از آن در مراحل اولیه انجام می دهند. به هر حال افرادی که از علائم شدید تری رنج می برند, نیاز به کمک های بیشتری برای بهبود علائم وجلوگیری از عفونت و راحت کردن پوست دارند.

می توان لوسیون های قوی و کرم هایی تجویز کرد که می توانند به کسانی که از شرایط شدید تر رنج می برندکمک کنند. کرم های کورتیکو استروئید برای بهبود قرمزی و خارش استفاده می شوند.در موارد شدید پزشک از داروهای پایین آورنده فشار خون استفاده می کند تا به باز شدن رگ ها کمک کند. و یا از سایر دارو ها که به جریان خونِ بهتر کمک می کنند.

در گذشته مردم از ویتامین دی برای بهبود سرمازدگی استفاده می کردند. به هر حال در نتیجه مطالعات انجام شده, نشان داده شده است که این درمان جایگزین بی اثر می باشد.

اگر شما از سرمازدگی رنج می برید در مرحله اول از عود علائم جلوگیری کنید.در صورتی که حالت شدیدتر شد, یا اگر در خانه پیشگیری ها و درمان جواب نداد, از دکتر خود بخواهید که با طرح درمانی مناسب وضعیت شما را تحت کنترل در آورد.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است