عسل و پوست

عسل و پوست

تیر ۱۹, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

آیا عسل خالص برای پوست شما خوب و مناسب است؟

عسل یکی از قدیمی ترین مواد طبیعی است که منافع آن از زمان مصریان باستان مورد توجه قرار گرفته است.در مصر،دریافتند که عسل برای بهبود زخم و محافظت از بافت ها مناسب است.عسل اغلب به عنوان بخشی از فرآیند مومیایی و همچنین به عنوان یک درمان برای زخم در نظر گرفته می شده است.اخیرا، عسل به یک ماده محبوب هم در صنایع دارو و هم کمک های آرایشی تبدیل شده و توانایی بالای آن برای سلامتی آن را ارزشمند ساخته است.درست است که باید تعجب کنیم که عسل توسط زنبور عسل از طریق نارسایی تولید پس از گرده افشانی از گل ها و گیاهان تولید شده است.عسل در پزشکی به صورت مومکی شکل استخراج و ذخیره شده و زنبورداران با دقت این ماده را حذف و از مایع کهربایی رنگ آن استفاده می کنند.این شیرین کننده طبیعی می تواند عطر و طعم مواد غذایی را افزایش دهد و دارای هزاران مزایای دارویی از جمله بهبود سلامت پوست است.


چگونه عسل برای بهبود فعالیت می کند؟

عسل خواص درمانی فوق العاده ای دارد و میزبان ویتامین ها،مواد معدنی و مواد دیگر است.ریبوفلاوین، نیاسین، میتامین ب ۱۲،ویتامین سی، کلسیم، فسفر، پتاسیم، آهن و منیزیم فقط تعداد کمی از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در عسل می باشند.خاصیت آنتی اکسیدان، ضد باکتری و ضد میکروبی مواد تشکیل دهده عسل آن را به یکی از قوی ترین درمان کنندگان در زمره معالجه امراض بوسیله تجویز دارویی نموده است.

عسل نشان داده است که مانع از رشد عوامل بیماری زا شایع منتقله از غذا از جمله E می شود.کولی و سالمونلا و باکتری هایی مانند استافیلوکوکوس از آن جمله هستند.اخیرا،دیده شده است که توانایی مبارزه عسل با باکتری ها توجه شرکت های داروسازی را بهود جلب کرده و آن ها از عسل برای درمان پوست به عنوان التیام دهنده زخم طبیعی استفاده می کنند.با جلوگیری از شکل گیری باکتری ها در محل زخم،ارتقا رشد پوست جدید،پوس ریزی کردن پوست مرده و سرعت فرآیند درمان،درمان زخم بسیار سریع تر اتفاق می افتد.


چه بیماری های پوستی خاصی با عسل درمان می شود؟

یکی از کاربردهای اولیه عسل برای درمان پوست است و برای درمان زخم، خراش نیز بکار می رود. در واقع در سال ۲۰۰۷،یک محصول جدید به نام Medihoney در بازار معرفی شد.این محصول شامل عسل خالص بنام Manuka یک نوع عسل از زلاند نو است. این فرآیند تصفیه کمک می کند تا خواص ضد باکتری طبیعی افزایش یابد و در درمان زخم و زخم های پوستی موثر باشد.

از آن جا که عسل به عنوان یک قابض طبیعی کار می کند،می توان از آن برای درمان شیوع آکنه استفاده کرد.مقدار بسیار کمی از عسل را بر روی یک جوش نم دار کرده و به مدت یک شب بمالید تا سرعت فرآیند درمان پوست شما افزایش یابد.در همان زمان عسل یک مرطوب کننده است که بهبود کیفیت تغذیه ،رنگ پوست، کاهش چین و چروک و خطوط ریز،نرم تر کردن ترک پوست را به دنبال دارد.

هم در پزشکی و هم در صنعت آرایشی بهداشتی در حال حاضر عسل اثر شفا دهنده قوی دارد.اشکال مختلف عسل به عنوان مواد تشکیل دهنده ماسک طبیعی صورت است که شما می توانید در داروخانه،اینترنت آن را پیدا کنید.شما می توانید از ماسک های صورت،کرم پوست و سایر محصولات همراه با عسل برای زیبایی استفاده کنید.اگر شما می خواهید نتیجه بهتری از عسل را ببینید باید نوع مناسب آن را انتخاب کنید.بیش از ۴۰ نوع عسل وجود دارد و همه آن ها یکسان نیستند.قاعده کلی این است که انگشت شست باید تیره تر از عسل باشد.این عسل خواص درمانی قوی تری خواهد داشت.علت این است که عسل تیره تر حاوی آنتی اکسیدان بیشتری است.انواع عسل که اغلب در محصولات دارویی و آرایشی استفاده می شود،عسل یونجه، زغال اخته، گندم سیاه، شبدر، شکوفه پرتقال و گل های وحشی هستند.


چگونه آن را با درمان های سنتی مقایسه کنیم؟

عسل یک محصول جانبی زنبود عسل است که به طور طبیعی تولید میشود. بنابراین مواد مصنوعی در آن وجود ندارد. عسل می تواند باعث بروز حساسیت شود. اما استفاده موضعی از آن حساسیت ایجاد نمی کند و عوارضی ندارد. ترکیب ضد میکروبی و خواص ضد باکتریایی و سطح بالای مواد مغذی عسل را به یکی از سالم ترین انتخاب ها برای درمان پوست تبدیل کرده است. بنابراین آیا عسل طبیعی برای پوست شما خوب است؟ شما سعی کنید که راه درست را انتخاب کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.skinsite.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است