پیشگیری از دیابت بارداری

پیشگیری از دیابت بارداری

خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ نسخه مقالات نظرات

در دوران بارداری، یک اندام به نام جفت در رحم توسعه می یابد. جفت مادر و نوزاد متصل هستند و مطمئن شوید که نوزاد غذا و آب به اندازه کافی دارد. همچنین باعث چندین هورمون می شود. برخی از این هورمون کار را برای انسولین سخت  می کند تا کار کنترل قند خون را انجام دهد -چون بدن مادر انسولین بیشتری برای نگه داشتن سطح قند در محدوده ایمنی تولید می کند. دیابت حاملگی زمانی گسترش می یابد که ارگانی که انسولین تولید می کند، لوزالمعده نمی تواند انسولین کافی برای نگه داشتن سطح قند خون در محدوده مورد نظر تولید کند.

پیشگیری از دیابت بارداری

در بعضی از زنان، از وقوع دیابت بارداری نمی توان جلوگیری کرد. اما شما ممکن است قادر به کاهش احتمال ابتلا به دیابت بارداری با ماندن در یک وزن سالم و به دست نیاوردن اضافه وزن بیش از حد در دوران بارداری، باشید. ورزش منظم همچنین می تواند سطح قند خون تان را در محدوده هدف و پیشگیری از دیابت بارداری نگه دارد.

اگر شما مبتلا به دیابت حاملگی بوده اید، در معرض خطر دوباره ابتلا به آن در حاملگی های آینده هستید. شما همچنین در معرض خطر دیابت نوع ۲، یک نوع دائمی از دیابت هستید. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از دیابت بارداری در حال پیشرفت دوباره ، ماندن در یک وزن سالم است.

اگر شما به دیابت بارداری مبتلا هستید،از داروهایی که باعث افزایش مقاومت به انسولین می شوند، مانند دارو نیکوتینیک اسید و گلوکوکورتیکوئید (برای مثال، پردنیزون و دگزامتازون)، پرهیز کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است