درمان دیابت بارداری

درمان دیابت بارداری

ژوئن 7, 2017 نسخه دیابت بارداری نظرات

اگر شما مبتلا به دیابت حاملگی هستید، شما به تحت کنترل قرار دادن قند خون خود و نگه داشتن آن به این ترتیب، برای حفظ سلامت خود و کودک تان، نیاز دارید. شما باید تغییراتی در شیوه زندگی برای این اتفاق بدهید. “درمان دیابت بارداری” را بخوانیم:

روی رژیم غذایی خود  کار کنید

پزشک ممکن است ملاقات با یک متخصص تغذیه را به شما پیشنهاد دهد تا به شما برای ایجاد یک برنامه رژیم غذایی که با آن سازگار هستید،کمک کند. باید بر دیابت حاملگی نظارت شود، اما هنوز هم باید برای کودک در حال رشدتان به اندازه کافی  کالری و مواد مغذی فراهم شود.

متخصص تغذیه توصیه خواهد کرد مقدار کل کالری روزانه که یک زن با قد و وزن شما باید دریافت کند. حدود ۲،۲۰۰ تا ۲،۵۰۰ کالری در روز برای زنان با وزن متوسط مناسب است. اگر اضافه وزن دارید، شما ممکن است به کالری کمتر یعنی حدود ۱،۸۰۰ کالری در روز نیاز داشته باشید.

متخصص تغذیه می تواند به شما آموزش دهد که چگونه رژیم غذایی خود را متعادل کنید. او احتمالابه شما پیشنهاد می دهد که دریافت کنید:

  • ۱۰٪ تا ۲۰٪ از کالری خود را از منابع پروتئینی مانند گوشت، پنیر، تخم مرغ، غذاهای دریایی، حبوبات
  • کمتر از ۳۰٪ از کالری خود را از چربی ها
  • کمتر از ۱۰٪ از کالری چربی خود را از چربی های اشباع
  • ۴۰٪ باقی مانده و یا بیشتر کالری خود را از کربوهیدرات مثل نان، غلات، ماکارونی، برنج، میوه ها، و سبزیجات

بیشتر ورزش کنید

پزشک ممکن است به شما بگوید که ورزش را به روال هفتگی خود اضافه کنید اگر برای شما و کودک تان مناسب باشد. سعی کنید فعالیت خفیف تا متوسط، برای ۱۵ دقیقه یا نیم ساعت یا بیشتر در روزانجام دهید . این به بدن تان کمک خواهد کرد که انسولین را بهتر استفاده کند، و به کنترل سطح قند خون نیز کمک می کند.

دستورالعمل های دکتر خود را در مورد مقدار ورزش مناسب برای شما دنبال کنید.

قند خون تان را آزمایش کنید

اطمینان حاصل کنید که تغییر رژیم غذایی واضافه کردن ورزش سطح قند خون تان را تحت کنترل قرار داده است. به طور منظم، سطح قند خود را ۱ساعت قبل از غذا  یا ۲ ساعت بعد از غذا تست کنید. اگر شما در حال حاضر یک دستگاه اندازه گیری قند خون (bloodglucose meter) برای استفاده در خانه ندارید، دکتر احتمالا به شما یکی می دهد و به شما می آموزد که چگونه به از آن استفاده کنید.

از دارو استفاده کنید

اگر قند خون شما با وجود این تغییرات بالا باقی می ماند، دکتر ممکن است قرص های دیابت تجویز کند تا آن را تحت کنترل قرار دهد و از کودک تان محافظت کند. اگر آنها این کار را انجام ندهند، گام بعدی ممکن است تزریق انسولین باشد.

رشد کودک تان را بر نمودار ترسیم کنید

بسته به اینکه چقدر دیابت خود را به خوبی کنترل کرده اید و چگونه دوران بارداری تان در حال پیشرفت است، دکتر ممکن است اندازه کودک تان را بیشتر در جریان آخرین هفته ها یا ماه های قبل از موعد مقرر پیگیری کند. او ممکن است سونوگرافی درخواست کند اگر نوزاد در حال رشد بسیار بزرگ به نظر برسد.

در حالی که بسیاری از زنان مبتلا به دیابت حاملگی قادر به زایمان طبیعی هستند، برخی از پزشکان زایمان زودتر از موعد را ترجیح می دهند. به شما ممکن است یک عمل سزارین پیشنهاد شود اگر کودک بیش از حد رشد کرده باشد.

پس از زایمان، دکتر سطح قند خون شما را بررسی خواهد کرد تا مطمئن شود به حالت عادی بازگشته است. شما باید سطح قند خون خود را حدود ۶ هفته پس از زایمان دوباره بررسی کنید، و پس  از آن سالانه چک شود.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است