تشخیص و آزمایش های دیابت بارداری

تشخیص و آزمایش های دیابت بارداری

خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ نسخه دیابت بارداری نظرات

ایالات متحده کارگروه خدمات پیشگیری توصیه می کند که در حال حاضر همه زنان مبتلا به دیابت تشخیص داده نمی شوند برای دیابت حاملگی پس از هفته ۲۴ باید آزمایش شوند.

انجمن دیابت آمریکا (ADA) توصیه می کند که تمام زنان باردار که در حال حاضر مبتلا به دیابت تشخیص داده نمی شود برای دیابت حاملگی بین ۲۴ و هفته ۲۸ بارداری تست شوند. روش برای آزمایش ممکن است متفاوت باشد. کارشناسان فکر می کنم که روش ها به خوبی روش های دیگر عمل می کنند.

روش اول را می توان در دو مرحله انجام می شود. شما لازم نیست خوردن و آشامیدن را قبل از مرحله اول نگه دارید. در این مرحله، شما مایع که حاوی ۵۰ گرم قند (گلوکز) هست را می نوشید. نمونه خون شما ۱ ساعت بعد گرفته می شود. اگر شما مقدار زیادی قند در خون تان نداشته باشید، شما به دیابت حاملگی مبتلا نیستید. اگر مقدار قند در خون شما زیاد باشد، از شما می خواهد که مرحله دوم، آزمون تحمل گلوکز خوراکی (OGTT) را انجام دهید.

برای  OGTT، شما نمی توانید حداقل ۸ ساعت قبل از آزمایش چیزی بخورید یا بیاشامید. شما یک مایع که حاوی ۱۰۰ گرم قند (گلوکز) است را می نوشید. نمونه خون شما را ۳ ساعت بعد می بینند که چقدر قند در خون شما قرار گرفته است. اگر مقدار زیادی قند در خون شما نباشد، شما مبتلا به دیابت حاملگی ندارد. اگر مقدار زیادی از قند در خون شما بود ، شما مبتلا به دیابت حاملگی هستید.

برخی از کارشناسان از روش دو مرحله ای استفاده نمی کند. آنها فقط از نسخه دیگری از مرحله OGTT استفاده می کنند. شما نمی توانید حداقل ۸ ساعت قبل از آزمایش چیزی بخورید و یا بیاشامید. شما یک مایع که حاوی ۷۵ گرم قند (گلوکز) است رامی نوشید. نمونه خون شما گرفتهمی شود و پس از ۱ ،۲ ساعت بعد مقدار قند خون دیده میشود. اگر مقدار زیادی قند در خون شما نبود، شما به دیابت حاملگی مبتلا نیستید. اگر مقدار زیادی از قند در خون شما بود، شما مبتلا به دیابت حاملگی هستید.

تست در دوران بارداری

اگر شما مبتلا به دیابت حاملگی هستید ، دکتر شما فشار خون خود را در هر مراجعه چک می کند. همچنین شما آزمایش های خاص در طول بارداری انجام می دهید، سلامت شما و کودک تان را بررسی می کنید. این آزمایشات عبارتند از:

نظارت بر قند خون در منزل. آزمایش قند خون کمک می کند تا شما بدانید آیا سطح قند خون تان در محدوده مورد نظر است.

سونوگرافی جنین. این آزمایش ممکن است به منظور برآورد سن، وزن، و سلامت نوزاد خود مورد استفاده قرار گیرد. آزمون سونوگرافی همچنین می توانید اندازه سر و شکم کودک شما را اندازه گیری کند. این اندازه گیری به همراه دیگر اطلاعات می توان برای کمک به تصمیم گیری دکتر شما در مراقبت از شما مورد استفاده قرار گیرند.

آزمون بدون تنش. آزمون بدون تنش می تواند به شما کمک کند با چک کردن ضربان قلب کودک در پاسخ به حرکت که بدانید آیا کودک به خوبی در حال فعالیت است.
برخی از پزشکان ممکن است به شما یک هموگلوبین A1C(هموگلوبین گلیکوزیله) و یا یک آزمایش مشابه در هر ماه در دوران بارداری تان راتوصیه کنند. آزمایش A1C تخمین سطح قند خون به طور متوسط ​​ در بیش از ۲ تا ۳ ماه گذشته است.


آزمایش هایی در طی زایمان و فارغ شدن

در طول زایمان، شما و کودک شما بسیار زیاد بررسی گردید.

نظارت بر قلب جنین برای به خوبی دیدن چگونگی فعالیت کودک خود در حالی که شما در حال زایمان هستید، استفاده می شود.

تست قند خون به طور منظم انجام می شود تا مطمئن شوند که سطح قند خون شما را در محدوده مورد نظر است.

آزمون پس از زایمان

پس از اینکه کودک شما متولد شد، سطح قند خون شما چندین بار بررسی می شود. سطح قند خون کودک شما همچنین چندین بار در چند ساعت اول پس از تولد بررسی می شود.


پیگیری

حتی اگر دیابت بارداری شما احتمالا بعد از زایمان از بین برود، شما دوباره در معرض خطر دیابت حاملگی و دیابت نوع ۲ در مراحل بعدی زندگی هستید.

از شما ممکن است یک تست تحمل گلوکز پیگیری ۶ تا ۱۲ هفته پس از تولد نوزادتان و یا بعد از اینکه شما تغذیه با شیر مادر کودک را متوقف کردید گرفته شود. اگر نتایج حاصل از این آزمایش طبیعی بود، کارشناسان به شما  توصیه می کنند که هر ۳ سال آزمایش دیابت نوع ۲ را انجام دهید. حتی اگر سطح قند شما طبیعی بود، شما در خطر ابتلا به دیابت در آینده می باشید. خوردن غذاهای سالم و ورزش منظم، می تواند به جلوگیری به دیابت نوع ۲ کمک کند.

اگر می خواهید دوباره باردارشوید، این یک ایده خوبی است که دو قبل از بارداری و در اوایل دوران بارداری خود برای دیابت آزمایش شوید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است