رفتار کودک 17 ماهه ی شما: کنترل خود یا عدم کنترل

رفتار کودک ۱۷ ماهه ی شما: کنترل خود یا عدم کنترل

تیر ۱۱, ۱۳۹۶ نسرین طوسی راهنمای والدین نظرات

دنیا چگونه می شد اگر هر کس به هر محرکی واکنش نشان می داد؟ اگر بزرگسالان برخورد کنترل نداشتند. چند تا کودک ۱۷ ماهه را در نظر بگیرید و خیلی زود به این ایده می رسید: هرج و مرج و آشفتگی. کودکان با قدرت کنترل برخود به دنیا نمی آیند، بنابراین وقتی گرسنه است می خواهد که زود بخورد. وقتی اسباب بازی دوستش را می خواهد همان لحظه آن را می خواهد او متوجه نمی شود جیغ زدن غذا را سریع مهیا نمی سازند. (اگرچه وقتی تازه به دنیا آمده بود برایش کارساز بود) یا گرفتن به زور اسباب بازی، هم بازی اش را ناراحت می کند.


اگه دوست دارین بدونین رشد حرکتی، شناختی, اجتماعی و زبانی کودکتون چطور بوده، پیشنهاد ما استفاده از  نرم افزار رشدیار هست.


چه کاری از عهده ­ی شما بر می آید!

از آن جا که خردسالان آنچه را می خواهند، می خواهند وقتی که آن را با علاقه می خواهند! توضیح نتایج رفتارشان تأثیر آنی نخواهد داشت. اما ادامه دهید و امتحان کنید. توضیح دادن مسائل با یک صدای اطمینان بخش تمرین خوبی برای آینده است و اگر آن را با تماس جسمی و تأثیر انجام دهید. کمک می کنید وقتی چیزی می خواهد آرام بماند و صبر کند و با شما همکاری داشته باشد.

اگرچه گاهی اوقات غیرممکن به نظر می رسد، اگر گرم و صبور باشید که بیش تر در تلاش است، ممکن است متوجه شوید که او هم برای آرامش مشتاق است. سعی کنید وقتی همکاری می کند خوشحالی نشان دهید و وقتی که موافقت می کند. اما آماده باشید تا اگر همکاری ندارد او را از موقعیت دور سازید.

سایر تغییرات: به راه آوردن خلق و خوی تند

سریع! سریع ترین راه برای آرام کردن یک بدخلقی چیست؟ مطیع امر خردسال شدن درسته؟ حالا، بهترین راه که ضمانت می کند که این بدخلقی ادامه خواهد داشت چیست؟ دقیقاً همین کار. اگر برای متوقف کردن نق نق هایش به او پاداش دهید، می فهمد که جواب می دهد. بنابراین هر چه خواست فوری قشقرق به راه می اندازد. اما اگر به راحتی عصبانیت هایش را نادیده بگیرید که ممکن است انجام دادن را برایتان سخت هم بکند می آموزد که این روش عملی نیست و آن را متوقف می کند. اگر در رستوران، مغازه هستند ترک کردن بهترین روش برای آرام کردن اوست. اگر دلیلش را می دانید آن را حل کنید. در ۱۷ ماهگی او می خواهد که ۵ آجر اسباب بازی را روی هم بچیند یا می خواهد کفشش را بپوشد وقتی نمی تواند ناامید می شود. بدخلقی هایش معمولاً از سر خستگی، گرسنگی یا تحریک است گاهی هم می خواهد توجه شما را جلب کند. یک بغل اطمینان بخش و توجه کامل شما می تواند همه چیز را آرام کند. بدخلقی ها برای والدین آسان نیستند. سخت  است تا به گریه ی یک کودک عصبانی گوش دهید. اما بدانید این ها طبیعی است و بخشی از رشد و تکامل اوست.


ترجمه شده از وبسایت: www.babycenter.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است