جراحی کوچک کننده سینه

جراحی کوچک کننده سینه

خرداد ۲۹, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

اگر شما سینه های بزرگ نامتناسبی دارید که سبب گردن درد و کمردرد شما شده است و یا نشانه های جسمی دیگری دارید ممکن است جراحی کوچک کننده سینه را مدنظر قرار دهید .

بیشتر زنانی که عمل کوچک کننده سینه را انجام داده اند از نتایج ان بسیار راضی هستند . مردانی با شرایطی مثل ژینکوماستیا (در ان سینه مردان به صورت غیر طبیعی بزرگ میشود ) ممکن است عمل کوچک کننده سینه را انجام دهند .

به این خاطر که جراحی مهمی است باید از فواید و شکایتهای احتمالی و انچه در بهبودی موثر است اگاه شوید .


مشاوره شما در مورد جراحی کوچک کننده سینه

قبل از جراحی کوچک کننده سینه شما باید با جراحتان مشورت کنید . در طول مشاوره شما در مورد سابقه پزشکی خود صحبت میکند و اینکه ایا شما توده ای از سینه تان به خاطر شرایط پزشکی دیگر برداشته اید که بر سینه های شما تاثیر گذاشته باشد . جراح شما هم چنین در مورد سابقه پزشکی خانوادکی از شما می پرسد .

کاملا با جراحتان در مورد سابقه پزشکی و اینکه چرا به دنبال جراحی کوچک کننده سینه هستید صریح باشید . خودتان را اماده کنید تا در مورد هرگونه جنبه احساسی مربوط به سینه هایتان  اینکه از لحاظ جسمی چه احساسی در موردش دارید و هم چنین در مورد هرگونه شرایط جسمی که دارید صحبت کنید . ممکن است جراح عکسهایی ازسینه شما بگیرد انها را اندازه گیری کند و در این مورد با شما صحبت کند که لازم است تا چه میزان از بافت سینه برداشته شود تا به هدفتان برسید . ممکن است مواردی را در مورد برنامه ریزی و امادگی برای بهبودی بیاموزید . ممکن است یک مامو گرام و معاینه سینه قبل از جراحی انجام شود . در طول مشاوره جراح سوالاتی در موردعادات شما و اینکه ایا دارویی مصرف می کنید و یا چه دارویی مصرف میگنید بپرسد . ممکن است مجبورباشید برای یک دوره قبل و بعد ازجراحی سیگار کشیدن را ترک کنید تا از بهبودی کامل اطمینان حاصل شود . ممکن است مجبور باشید چند نوع داروی خاص را استفاده نکنید مثل اسپرین و داروهای ضد التهابی مثل موترین و الیو . جراح دستوراتی به شما میدهد که لازم است انجام دهید .


چگونه برای جراحی سرطان سینه اماده شویم

شما به ظاهر فیزیکی خوبی نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید بهبودی مناسبی به دست اورده اید در نتیجه از دستورات جراح قبل و بعد از جراحی کوچک کننده سینه پیروی کنید . قبل از رفتن برای جراحی لازم است خانه شما برای بهبودیتان اماده شود . باید این چیزها در دسترس باشند :

  • مقدار کافی یخ
  • گاز و لیف وحوله های تمیز
  • بلوزها و تی شرتهای راحت و گشاد
  • پمادها وکرم هایی که توسط جراحتان برای محل های جراحی شده تجویز شده است .

شما باید  با افرادی هماهنگ کنید که شما را به منزل ببرند و در خانه همراه شما بمانند  یا حداقل شب اول و بعد از عمل با شما باشند اگر در بیمارستان نمی مانید .


جراحی کوچک کننده سینه چطور انجام می شود

جراحی کوچک کننده سینه می تواند با امکانات سرپایی و غیربستری انجام شود و یا ممکن است مجبور باشید حداقل یک شب در بیمارستان بمانید  . در هر صورت شما بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد به این معنی که در طول عمل در خواب هستید . جراحی کوچک کننده سینه در حدود دو تا پنج ساعت  و یا گاهی بیشتر طول می کشد . جراح شما یک برش اطراف نوک سینه ایجاد میکند سپس به طرف داخل سینه چیزی شبیه حفره ایجاد میکند .تیم اتاق عمل پوست  وبافت و چربی اضافی را از سینه برمیدارند و دوباره نوک سینه را در محل خودش قرار میدهند . ممکن است جراح از لوله های مکنده استفاده کند و سپس سینه را بخیه کرده و روی انرا با از پانسمان بپوشاند . ممکن است لازم باشد یک سوتین مخصوص جراحی بپوشید .


بهبودی بعد از جراحی کوچک کننده سینه

لازم خواهد بود حداقل یک هفته برای جراحی سینه به سرکار یا مدرسه نروید .بعضی افراد دو هفته استراحت نیاز دارند اما در هر موقعیتی متفاوت است .جراح  یک قرار ملاقات برای برداشتن باندها به شما میدهد .در حین بهبودی لازم است حداقل برای یک ماه بعد از جراحی فعالیت بدنی متوقف شود . بعد از جراحی سینه باید انتظار داشته باشید احساس خستگی و درد سینه داشته باشید .این حالت طبیعی است .جراح یک مسکن درد خوراکی روزهای اول بعد از جراحی به شما میدهد . باید از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید .بعضی افراد یک واکنش احساسی دارند مثل احساس افسردگی بعد از عمل . این حالت میتواند طبیعی باشد اما در مورد نگرانی خود با پزشکتان صحبت کنید .


شکایت ها و عوارض جانبی جراحی کوچک کننده سینه

اسکارها (جای زخم) یک عارضه طبیعی بعد از جراحی کوچک کننده سینه است . این جای زخم ها با گذشت زمان کم رنگ میشوند ولی هرگز ناپدید نمیشوند . جای زخم ها میتواند بدتر شود اگر بلافاصله بعد از عمل اجسام سنگین بلند کنید .در موارد نادری افراد شکایتهای خاصی دارند مثل عدم بهبودی در ناحیه نوک سینه که ممکن است یک پیوند پوست نیاز داشته باشد .

بعد از جراحی سینه فورا با پزشکتان تماس بگیرید :

  • نخستین علایم عفونت مثل تب
  • اگر هرگونه ترشح غیر طبیعی داشتید ( از جمله چرک )
  • اگر بخیه ها قبل از زمان برداشتن باز شوند .

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است