تزریق کلاژن

تزریق کلاژن

خرداد ۲۴, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

تزریق کلاژن پوست شما را نرم و فربه می کند. با وجود اینکه کلاژن بهترین پرکننده است اما برخی مواد جایگزین وجود دارد که پزشک می تواند برای پر کردن پوست از آنها استفاده کند. در زیر جزئیات توضیح چگونگی عملکرد کلاژن که بدنبال لیستی از دیگر پرکننده های قابل تزریق که ممکن است پزشک شما توصیه کند وجود دارد.


کلاژن

برای درک مفهوم کلاژن ابتدا شما باید پوست تان را بشناسید. پوست بدن حاوی سه لایه است: روپوست. غشاء میانی پوست و بافت زیرپوستی (پوست زیرین). بالاترین لایه که روپوست نام دارد کاهش آب سلول و بافت را کنترل میکند. بدون این دیواره محافظ بدن بسرعت بی آب میشود. درست زیر لایه روپوست لایه دوم یعنی غشاء میانی پوست قرار دارد. با وجود اینکه غشاء میانی پوست حاوی رگ های خون. رگ های اعصاب و کیسه های مویی هستند اما می توانند پروتئینی به نام کلاژن بسازند. این پروتئین. شبکه ای از فیبر میسازد که چارچوب رشد سلول ها در رگهای خون را بهبود می بخشد. از آنجاییکه کلاژن جزء اصلی غشاء میانی پوست است این ماده به عنوان پشتیبانی برای پوست عمل میکند. پوست زیرین لایه چربی و بافت متصل است که حاوی رگهای بزرگ خون و اعصاب است. همچنین این لایه میزبان غده های عرقی. چربی و سلول های کلاژن است. پوست زیرین عهده دار حفظ حرارت بدن و محافظ اعضا حیاتی داخلی است.


چرا خطوط مختلف روی پوست ظاهر می شوند؟

در پوستهای جوان قالب کلاژن دست نخورده است و پوست مرطوب و کشدار باقی می ماند. کلاژن برای برخی حالتهای صورت که ما انجام می دهیم یا از چهره دیگران مشاهده می کنیم قابل انعطاف است. اما ساختار پشتیبان پوست ضعیف است و کشش آنرا از بین می برد. پوست شروع به از دست دادن درجه آن بعنوان پوشش حمایتی کلاژن میکند. زمانی که لبخند می زنید. اخم می کنید. یا با چشم نیمه باز نگاه می کنید کلاژن به پوست شما فشار می آورد. تاثیر این حالتهای صورت انباشته میشوند و خطوط روی صورت ظاهر می شوند.


تزریق کلاژن چگونه انجام می شود؟

تزریق کلاژن. کلاژن طبیعی پوست را دوباره ذخیره می کند. زیبایی طبیعی پوست هنگام طراحی ساختار حمایتی ذخیره شده افزایش می یابد. زیدرم و زیپلاست فراورده های گاوی کلاژن هستند که جایگزین کلاژن از دست رفته پوست شما می شوند. کلاژن های زیدرم و زیپلاست درست زیر پوستو در غشاء میانی پوست که براحتی آنرا می پذیرد قرار می گیرند. کاسموس درم و کاسموس پلاست کلاژنهای انسانی بیومهندسی پرشده با استفاده از کلاژن از دست رفته ذخیره شده هستند. آرت فیلو ایولنس و فیبرل ها نیز کلاژنهای تزریقی هستند. کلاژنها باید فقط توسط تیم مراقبتی حرفه ای و آموزش دیده به پوست تزریق شوند.


چه انتظاراتی می توان از تزریق کلاژن با دیگر پر کننده ها داشت؟

قبل از تزریق کلاژن ممکن است شما بیهوشی موضعی کوچکی برای بی حس کردن موضع موردنظر دریافت شود. احتمال کبودی. تورم. قرمزی و حساسیت در اطراف موضع در حال درمان وجود دارد. مهم است که با پزشکتان درباره انتظاراتتان از نتیجه عمل بحث کنید. شما می توانید درباره اعضایی که تحت درمان قرار میگیرند و تعدا عمل ها و برآورد هزینه ها صحبت کنید. این مهم است که بدانید یک روش درمان احتمالا خطوط روی صورت را برنخواهد داشت. بسته به مواد تزریقی شما نیاز به ادامه درمان برای حفظ تاثیرات ملایم دارید.


چه تعداد کلاژن تزریقی نیاز خواهم داشت؟

این بستگی به فرآورده ای که استفاده می کنید دارد. درست مانند کلاژن طبیعی. کلاژنهای جایگزین شروع به از دست دادن شکلشان می کنند. ممکن است درمان نیاز به تزریق کلاژن دو یا چهار بار در سال به منظور حفظ تاثیرات ملایم داشته باشد.


چگونه می توانم بفهمم که آیا پر کننده تزریقی برای من مناسب است؟

شما و پزشکتان درباره داروهایی که قبلا مصرف می کردید و اعضایی که نیاز به درمان دارد صحبت خواهید کرد. تزریق ها. خطوط و زخم های خاص و شرایط دارویی مناسب نیست. بسیار مهم است که بحث کنید و بفهمید کدام پرکننده تزریقی برای شما می تواند انجام شود. اگر شما و پزشکتان تعیین کنید کدام تزریق مناسب تر است ممکن است پزشک شروع به آزمایش پوست بازویتان برای تعیین حساسیت به داروی مورد استفاده می کند. شما باید آنرا در یک مدت ۴ هفته ای بدقت بررسی کنید. اکثر مردان و زنان آزمایش شده هیچ واکنشی نسبت به آزمایش پوست نشان ندادند.


چرا کرم حاوی کلاژن برای پاک کردن خطوط از چهره کافی نیستند؟

کرم های کلاژن تنها روی پوست عمل می کنند. یک مرطوب کننده حاوی کلاژن یا بدون کلاژن نمی تواند به پوست نفوذ کند و برای خشک کردن طراحی نشده است. هیچ مرطوب کننده ای نمی تواند تاثیرات انباشته کلاژن از دست رفته را خنثی کند. کرم ها ابتدا رشد میزان آب از دست رفته از پوست را کاهش میدهد و به حفظ پوست کمک می کند.


دیگر پرکننده های قابل تزریق

این پرکننده ها به عنوان روشهای مختلفی از تزریق کلاژن عمل می کنند. از پزشکتان بپرسید کدامیک برای شما مناسبتر است.

  • رادیز
  • اسکالپترا
  • جویدرم. جویدرم ولوما
  • رستی لان
  • پرلان
  • بلوترو بالانس
  • هایلافرم
  • الوس
  • پرول سیلک
  • کپتیک

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است