بررسی جراحی کوچک کردن سینه

بررسی جراحی کوچک کردن سینه

خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

جراحی کوچک کردن سینه  ( ماموپلاستی کاهنده )

درجراحی کوچک کننده سینه مقداری از بافت و پوست از سینه برداشته میشود تا سینه دوباره شکل بگیرد و سایزش کم شود .   جراحی کوچک کردن سینه می تواند یک ناحیه سیاه اطراف نوک سینه را کوچکتر کند . برای برداشتن بافت و پوست از سینه جراح در ابتدا یک یا چند برش روی سینه ایجاد میکند. بعد از اینکه بافت و پوست اضافی برداشته شد پوست با بخیه بسته میشود . گاهی اوقات باید نوک سینه برداشته شود و دوباره در محلش قرار بگیرد . گاهی لیپوساکشن همراه با جراحی به کار میرود .اگر بیشتر سینه بافت چربی باشد و پوست اضافی مشکلی نباشد لیپوساکشن به تنهایی برا ی کوچک کردن سینه ممکن است کافی باشد . جراحی کوچک کننده سینه در بیمارستان و یا مرکز جراحی و همراه با بیهوشی عمومی انجام می شود . جراحی معمولا ۳ تا ۵ ساعت طول میکشد . معمولا یک شب اقامت نیاز نیست . برای عملهای جراحی کوچکتر ممکن است جراحی با بیهوشی موضعی انجام شود .

بالا بردن سینه (ماستوپکسی) مشابه عمل جراحی کوچک کننده سینه است به جز در چند مورد که فقط پوست برداشته میشود . عمل بالابردن سینه می تواند سینه های افتاده و اویزان را بالا ببرد که مشکل رایج مربوط به سینه های بزرگ و سنگین است و میتوان نوک سینه و هاله سیاه اطراف ان را بالا برد .


آنچه بعد از جراحی کوچک کردن پستان انتظار میرود

بلافاصله بعد از عمل برروی جراحت ها باند قرار میگیرد و سینه ها در یک بانداژالاستیکی قرار میگیرند  و یا با یک سوتین مخصوص جراحی محافظت میشوند . در بعضی از موارد ممکن است یک لوله کوچک در هر سینه گذاشته شود تا خون و ترشحات را در نخستین روزهای بعد از عمل ساکشن شوند و بخیه ها ممکن است ۱ تا ۲ هفته بعد برداشته شوند . بیشتر زنان در طی روزهای اول بعد از جراحی درد سینه دارند که این احساس ناراحتی بعد از یک هفته یا بیشتر کمتر میشود .دارو می تواند به کاهش درد کمک کند . التهاب و خون مرئگی بعد از چند هفته از بین میرود . پوشیدن سوتین مخضوص به مدت ۲۴ ساعت میتواند به کاهش التهاب کمک کند و سینه ها را محافظت کند در حالیکه در حال بهبودی هستند . شما احتمالا کار طبیعی و فعالیتهای اجتماعیتان را دوباره بعد از چند هفته شروع خواهید کرد مگر اینکه این فعالیتها شامل بلند کردن وسایل سنگین و فعالیتهای شدید باشد. ممکن است نیاز باشد از کارهای سخت تر هم به مدت ۳ یا ۴ هفته و بیشتر خودداری کنید .پوشیدن یک سوتین مخصوص برای محافظت خوب از سینه مهم است مثل سوتین های ورزشی . بعد از جراحی سینه شاید اسکارهای قابل مشاهده ای خواهید داشت . اغلب در جاهایی است که می توان انرا با سوتین یا لباس شنا پوشاند . ممکن است در طول زمان کم رنگ شوند اما ناپدید نمیشوند .


چرا عمل کوچک کننده سینه انجام می شود

عمل کوچک کننده سینه برای تغییر سایز ،وزن، ظاهر و شکل سینه ها انجام میشود ممکن است شما به این دلایل این جراحی را انجام دهید :

  • برای احساس ارامش بیشتر . سینه های بزرگ و سنگین می توانند سبب درد گردن و پشت و مشکلات ظاهری شوند. بالاکشیدن مرتب سینه های سنگین سبب ایجاد فرورفتگی و درد شانه شود . جراحی کوچک کننده سینه می تواند در بیشتر موارد این مشکلات را مرتفع کند . سینه های بزرگ و سنگین سبب محدودیت شرکت در فعالیتهای ورزشی و کارهای دیگر میشوند . بعضی از فعالیت های جسمی ممکن است برای زنانی با سینه های بزرگ دردناک و زشت باشد .
  • ظاهرتان را تغییر دهید . سینه های بزرگ مخصوصا وقتی با قد و وزن تناسب نداشته باشند میتواند برای افرادی خجالت اور باشد . زنان جوان و نوجوانان ممکن است مخصوصا برای پوشیدن لباس شنا یا انواع لباسهای دیگر احساس کمرویی کنند که به خاطر توجه ناخواسته به سینه های بزرگ است . هم چنین پیدا کردن لباسهای متناسب هم ممکن است سخت باشد .

چطور جراحی کوچک کننده سینه خوب کار می کند

زنانی که جراحی کوچک کننده سینه را انجام می دهند اغلب فوق العاده راضی هستند . می تواند سینه ها را کوچکتر  ،سبک تر، پایدارتر و تا حدودی متناسب تر کند و معمولا احساس ناراحتی جسمی و درد به واسطه بزرگی سینه را کم میکند. نتایج جراحی کوچک کننده سینه اغلب دایمی در نظر گرفته میشود . اما ممکن است در نتیجه حاملگی ، افرایش یا کاهش وزن بزرگتر شود و یا شکلش تغییر کند


خطرات جراحی کوچک کردن سینه

شایع ترین خطرات جراحی کوچک کردن سینه شامل این موارد می شود :

  • اسکارها . این جراحی اغلب سبب اسکارهای قابل مشاهده ای بر روی سینه می شود  . اما اینکه این اسکارها تا چه حد بد هستند در افراد مختلف و براساس نوع جراحت تغییر می کند . اگرچه در ابتدا قرمز و ملتهب هستند بعد از مدتی بی رنگ میشوند . اما ممکن است در بعضی زنان مدتها بعد از عمل برجسته باقی می ماند . خوشبختانه جراحتها محدود به سینه هستند که میتوان انها را با سوتین پوشاند. در سینه هایی با اندازه و شکل مشابه ممکن است نوک سینه ها به صورت متفاوت و ناهواری قرار بگیرند . احساس نوک سینه ها و سینه ها از بین میرود که این حالت اغلب موقتی است و یا ممکن است چند ماه طول بکشد . اما در بعضی زنان ممکن است بیشتر طول بکشد و یا دایمی شود  . به خاطر اینکه بعضی زنان با سینه بزرگ احساس چندانی در سینه هایشان  قبل از عمل ندارند ، ممکن است بعد از عمل زیاد نگران نیستند .
  • ناتوانی در شیر دهی . بعضی از زنان به وابسته نوع عمل کوچک کننده ای که انجام میدهند ممکن است بتواند شیر دهی داشته باشند .

با شیوع کمتر ، ممکن است در طول جراحی فرایند تولید خون در سینه اسیب بیند و سبب شود فرایند بهبودی پوست به تاخیر بیافتد . ازبین رفتن تمام یا قسمتی از نوک سینه و هاله اطراف ان ممکن است اتفاق بیافتد . اما چنین اتفاقی چندان متداول نیست . خطرات دیگر جراحی شامل این موارد است :

  • خونریزی بیش از حد در طول جراحی
  • واکنش به بیهوشی
  • ایجاد لخته های خون در سیاهرگ های بزرگی که به قلب و ریه میرسند (امبولی ریه ) البته چندان شایع نیست . این خطرات میتواند جدی و یا حتی تهدید کننده زندگی فرد باشد اما به ندرت چنین اتفاقی می افتد .

در مورد جراحی کوچک کننده سینه چه فکری می کنید

به خاطر داشته باشید کوچک کردن سینه ممکن است شیر دهی را در اینده سخت و یا غیرممکن کند البته بعضی از زنان میتوانند بعد از این جراحی شیردهی داشته باشند . اگر شما در مورد جراحی کوچک کننده سینه فکر می کنید  ، با شرکت بیمه خود تماس بگیرید. بعضی از شرکتهای بیمه تمام یا قسمتی از هزینه های این جراحی را پوشش می دهند اگر جراحی برای از بین بردن گردن درد و پشت درد و یا مشکلات دیگری باشد که به واسطه سینه های سنگین و بزرگ ایجاد می شوند . انها به طور نمونه جراحی کوچک کننده سینه به خاطر تغییر ظاهر سینه ها را پوشش نمی دهند زیرا از لحاظ پزشکی انجام این عمل به این دلیل لازم نیست .


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است